صندلی و مبلمانجدیدترین مطالبخانه و آشپزخانه
موضوعات داغ

قانون چیدن مبل جلو پنجره

قانون چیدن مبل جلوی پنجره ، اگر شما می‌خواهید بر اساس اصول فنگ شویی مبلمان را به طور موثری بچینید ولی نمی‌دانید از کجا شروع کنید، قوانین فنگ شویی چیدمان مبلمان به شما در انتخاب مبلمان مناسب و نحوه قرارگیری آن کمک خواهد کرد. یکی از اصلی‌ترین قوانین فنگ شویی چیدمان مبلمان، عدم قرار دادن مبلمان در وسط اتاق است.

حتما این محصولات رو مشاهده کنید : خرید مبل تختخواب شو

مقدمه مقاله قانون چیدن مبل جلو پنجره

2 24 - قانون چیدن مبل جلو پنجره

چیدمان مبلمان در یک اتاق، علاوه بر افزایش زیبایی و تنظیم فضای داخلی، تأثیر قابل توجهی بر انرژی و همچنین استفاده بهینه از فضا دارد. اصول فنگ شویی یا هنر چیدمان فضا، یک سیستم سنتی چینی است که در طراحی داخلی و چیدمان اتاق‌ها از آن استفاده می‌شود. یکی از اصلی‌ترین قوانین فنگ شویی در مورد چیدمان مبلمان، قرار دادن آن در مقابل پنجره است.

motion site low 1 - قانون چیدن مبل جلو پنجره

معمولاً ما مبلمان را در مقابل پنجره قرار می‌دهیم تا بهره‌برداری بهینه از نور طبیعی و دسترسی آسان به منظره خارجی را داشته باشیم. اما در فنگ شویی، این روش توصیه نمی‌شود. بر اساس اصول فنگ شویی، قرار دادن مبلمان در مقابل پنجره می‌تواند به تداخل با جریان انرژی در اتاق و موانعی در مسیر حرکت انرژی منجر شود.

بنابراین، بهتر است از قرار دادن مبلمان مستقیماً در مقابل پنجره خودداری کرده و جایگزینی مناسب و منطقی برای آن پیدا کنید. به عنوان مثال، می‌توانید میز و صندلی‌ها را در اطراف یک میز کنار پنجره قرار دهید تا از نور طبیعی استفاده کنید و در عین حال از تداخل با جریان انرژی جلوگیری کنید.

مبلمان رو جلوی پنجره بچینیم یا نه؟ 

3 25 - قانون چیدن مبل جلو پنجره

به گزارش ایزی مگ ، قانون مورد بحث بر این است که مبلمان باید در مقابل بزرگترین دیوار خانه قرار گیرد، زیرا این مدل چیدمان به آن ثبات می‌بخشد و حس ایمنی بیشتری را زمان نشستن به افراد خانه انتقال می‌دهد. برای رعایت این قانون، کافی است که کاناپه را مقابل دیوار قرار داده و مبل تک و سایر صندلی‌ها را بر اساس آنچه توضیح داده شده بچینید، با این تفاوت که باید به خاطر داشته باشید مبل به دیوار نچسبد.

به عنوان یک مشاور فنگ شویی، توصیه می‌کنم که علاوه بر این قانون، اصول دیگری را نیز در نظر بگیرید. برای مثال، در نظر داشته باشید که فضای کافی بین مبلمان و دیوار داشته باشید تا جریان انرژی به طور آزاد انجام شود. همچنین، در چیدمان مبلمان، از جداکننده‌ها مانند پرده‌ها و رومیزی‌ها استفاده کنید تا فضا به بخش‌های مختلف تقسیم شده و جریان انرژی بهینه شود.

در نهایت، بهتر است با توجه به نیازها و اندازه اتاق خود، به طور هوشمندانه و طبق اصول فنگ شویی، مبلمان را بچینید تا فضای زیبا، آرامش‌بخش و بهینه‌سازی شده‌ای برای خانه خود ایجاد کنید.

نکات مهم برای چیدن مبل جلوی پنجره که باید بدانید

4 7 - قانون چیدن مبل جلو پنجره

طراحی و قرار دادن مبلمان در پذیرایی یک چالش مهم و مهیج است. اغلب افراد درگیریند که چگونه مبلمان خود را قرار دهند و چگونه جایگاه تلویزیون، قفسه، کتابخانه و میز و غیره را در کنار مبلمان تعیین کنند.

motion site low 1 - قانون چیدن مبل جلو پنجره

احتمالاً پیدا کردن محلی مناسب جهت قرار دادن مبلمان جلوی پنجره برای شما سختی دارد که این مشکل اصلاً مهم نیست. همچنین، ممکن است دیواری که پنجره پذیرایی روی آن قرار دارد، بزرگترین دیوار موجود در خانه شما باشد و شما می‌خواهید مبلمان را مقابل آن قرار دهید.

در صورتی که این کار را انجام دهید، حتماً به چند نکته کلیدی توجه کنید تا اطمینان حاصل کنید که دکوراسیون را به درستی طراحی کرده‌اید.

مبلمان با ارتفاع و قدِ کوتاه انتخاب کنید

وقتی مبلمان را مقابل پنجره قرار می‌دهید، باید به ارتفاع پنجره دقت زیادی داشته باشید. باید مبلمانی انتخاب کنید که ارتفاع پایینی داشته باشد و منظره پنجره را کاملاً استتار نکند.

به جنس پارچه، مبل و پرده دقت کنید

هنگامی که قصد دارید مبل خود را در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید، احتمال دارد که رنگ آن پریده شود. بهترین راه این است که یک پارچه مقاوم در برابر آفتاب را برای مبل خود انتخاب کنید. در صورتی که مبل شما از این نوع پارچه استفاده نکرده است، پیشنهاد می شود از یک پرده مقاوم در برابر اشعه UV برای حفاظت از مبل استفاده کنید.

همچنین، انتخاب پرده و طراحی آن بر زیبایی و جذابیت خانه شما تاثیر زیادی دارد. حتی در زمانهایی که نور خورشید خیلی شدید نیست، باید با دقت از این نکته پیروی کنید و اجازه ندهید نور خورشید به مبلمان شما برسد.

میز کنسول را امتحان کنید

اگر فضای کافی در دسترس دارید، یکی از انتخاب‌های خوب، قرار دادن مبلمان نزدیک پنجره و استفاده از یک میز کنسول پشت مبل برای ایجاد فاصله مناسب است؛ این کار به شما اجازه می دهد تا مبل را بدون نیاز به محدودیت فضایی کنار پنجره قرار دهید. البته باید دقت کنید که ارتفاع میز کنسول کمتر از ارتفاع مبل باشد، چون بلند بودن آن نمی تواند مناسب باشد. همچنین، از نظر عرض، میز کنسول باید تقریباً با اندازه مبلمان شما مطابقت داشته باشد تا تعادل مناسبی در فضا ایجاد شود.

علاوه بر این، می توانید گیاهان خود را روی میز کنسول بگذارید که قطعاً به زیبایی و جذابیت فضا کمک خواهد کرد.

چرا نباید مبل را مقابل پنجره قرار داد؟

اگر مبل را جلوی پنجره قرار دهید، زیباتر است، اما عواقب منفی نیز خواهد داشت. متخصصان فنگ شویی هشدار می‌دهند که این کار می‌تواند باعث مشکلاتی شود و باید از آن اجتناب کنید. قرار دادن مبل جلوی پنجره باعث ایجاد حس محدودیت در افراد می‌شود.

مبل، میز و تخت خواب باید کنار پنجره قرار گیرند تا انرژی از پنجره به داخل فضای کل خانه بپیچد. اما وجود مبل جلوی پنجره، این اتفاق را مانع می‌شود و حس آسیب پذیری، بی‌قراری و کلافگی را به وجود می‌آورد.

فنگ شویی مبلمان و نقش آن در باز شدن راه ها

اصول فنگ شویی در هماهنگی فضایی تعبیر می‌شود که زمانی که تمام اشیا در فضا هدف واحدی را دنبال کنند و با سایر اشیا هماهنگ شوند، هماهنگی در محیط ایجاد می‌شود. بنابراین، اولین مرحله برای چیدمان مبلمان بر اساس اصول فنگ شویی، حذف اشیای غیرضروری از محیط است.

فضای درهم‌ریخته و شلوغ به طور طبیعی می‌تواند بر سلامت روان شما تأثیر بگذارد و جریان انرژی را در فضا بهم بریزد. برای فراهم کردن جریان انرژی در خانه، باید مسیری بدون مانع ایجاد کنید. هنگام قرار دادن مبلمان، مطمئن شوید که مسیرهایی که به درگاه‌ها منتهی می‌شوند، توسط مبلمان مسدود نشوند و همچنین فاصله‌های مناسبی برای رفت و آمد فراهم شود.

یک نکته کلیدی که در چیدمان مبلمان همواره توصیه می‌شود، عدم چسباندن مبلمان به دیوار است. بهتر است بین دیوار و مبلمان فاصله‌ای حداقل چند سانتیمتری را ایجاد کنید. همانطور که می‌دانید، اصول فنگ شویی بر چی یا جریان انرژی و حرکت مداوم آن در داخل و خارج از فضای سکونتی تأکید دارد.

یک اتاق نشیمن شلوغ و غیرمنظم می‌تواند جریان انرژی را در فضای خانه متوقف کند. بنابراین، برای فراهم کردن جریان انرژی در محیط خانه، بهتر است هر چیز اضافی را که در اتاق نشیمن وجود دارد، از آنجا حذف کنید.

جمع بندی مقاله قانون چیدن مبل جلو پنجره

5 5 - قانون چیدن مبل جلو پنجره

مقاله مورد نظر درباره قانون چیدن مبل جلوی پنجره و تأثیر آن بر فضای خانه می‌باشد. اصول فنگ شویی در هماهنگی فضایی و جریان انرژی در محیط تأکید می‌کند. این اصول به شما می‌گوید که قرار دادن مبل جلوی پنجره می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند.

در ابتدا، حذف وسایل غیرضروری از محیط از اصول اساسی فنگ شویی است. فضای شلوغ و پراشی می‌تواند بر سلامت روان شما تأثیر بگذارد و جریان انرژی را در فضا مختل کند.

همچنین، قرار دادن مبل جلوی پنجره می‌تواند باعث محدودیت در حرکت و جریان انرژی در فضای خانه شود. انرژیی که از پنجره به داخل می‌آید، باید به طور طبیعی در سراسر فضا پخش شود. با قرار دادن مبل جلوی پنجره، این جریان انرژی متوقف می‌شود و احساسی از آسیب‌پذیری و ناامنی به وجود می‌آید.

همچنین، مهم است که مسیرهای دسترسی به درگاه‌ها را مسدود نکنید و فاصله‌های مناسبی برای رفت و آمد در نظر بگیرید. از اصلی‌ترین نکاتی که در چیدمان مبلمان توصیه می‌شود، اجتناب از چسباندن مبلمان به دیوار است. فاصله‌ای مناسب بین دیوار و مبلمان را در نظر بگیرید.

با استفاده از اصول فنگ شویی، می‌توانید جریان انرژی مثبت و هماهنگی در فضای خانه خود ایجاد کنید. بنابراین، برای محیط زندگی بهینه، می‌توانید مبلمان را طبق اصول فنگ شویی چیدمان کنید .

آخرین مقالات :

7 - قانون چیدن مبل جلو پنجره

Admin Content

من یک نویسنده هستم که علاقه زیادی به تولید محتوا درباره موضوعات ترند در دنیا دارم و شما در حال خواندن مطالبی هستید که من نوشته ام و خوشحال میشوم نظرات خود را درباره محتوا هایی که میخوانید با من به اشتراک بگذارید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا