اخبار گوناگونعلم و تکنولوژی

زلزله ۷ ریشتری اردیبهشت ۱۴۰۲ در ایران

chat gpt banner - زلزله ۷ ریشتری اردیبهشت ۱۴۰۲ در ایران

زلزله ۷ ریشتری اردیبهشت ، در چند روز اخیر، خبرهایی درباره توئیت یک محقق هلندی منتشر شده است که نگرانی عمده ای را درباره پیش بینی زلزله شدید در ایران برای مردم به وجود آورده است.

ماجرای زلزله 7 ریشتری در 10 اردیبهشت

2 1 22 - زلزله ۷ ریشتری اردیبهشت ۱۴۰۲ در ایران

به گزارش ایزی مگ، فرانک هوگربیتس، محقق هلندی، در توئیتر خود اظهار نگرانی کرده و با قدرت تخمینی ۶ تا ۷ ریشتر، از وقوع یک زلزله شدید در ایران در روزهای ۹ و ۱۰ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲ (۲۹ تا ۳۰ آوریل ۲۰۲۳) هشدار داده است.

“هوگربیتس” به دلیل توییت‌های بحث‌برانگیزش درباره زلزله، از چهره‌های معروف فضای مجازی شده است. این محقق هلندی به طور مداوم در زمینه ارتباط بین هم‌ترازی اجرام آسمانی و فعالیت لرزه‌ای در زمین تحقیق می‌کند و ادعاهایش بر اساس این پژوهش‌هاست. او پیش بینی زمین لرزه ۷/۸ ریشتری ترکیه را درست پیش بینی کرد که شاید مهمترین پیش بینی وی در یک دهه گذشته باشد.

motion site low 1 - زلزله ۷ ریشتری اردیبهشت ۱۴۰۲ در ایران

به نظر می‌رسد شایعه پیش‌بینی زلزله‌ای توسط هوگربیتس، بالاخره منجر به بستن حساب فیسبوک او شده است. این اتفاق در اواخر ماه اسفند سال گذشته رخ داده است. هوگربیتس، محقق هلندی معروفی است که با پیش‌بینی‌هایش در زمینه زلزله، بیشتر در رسانه‌ها مطرح شده است.

در اتفاقی جدید، هوگربیتس، پژوهشگر هلندی، با اعلام پیش بینی‌هایش در زمینه زلزله، در حال جلب توجه قشرهای گسترده‌ای از جامعه ایرانی است. وی در مطلبی اعلام کرده است که در طی یک یا دو هفته آینده، بخش‌های گسترده‌ای از ایران با یک زلزله شدید 8 ریشتری روبرو خواهند شد.

آخرین مقالات :

آیا این پیشبینی حقیقت دارد ؟

3 1 23 - زلزله ۷ ریشتری اردیبهشت ۱۴۰۲ در ایران

در اتفاقی جدید، پژوهشگر هلندی “هوگربیتس” با اعلام پیش‌بینی‌هایش در زمینه زلزله، در حال جلب توجه قشرهای گسترده‌ای از جامعه ایرانی است. وی به دور از دانشمندان متخصص و بر اساس پژوهش‌های خود، پیش‌بینی کرده است که در طی یک یا دو هفته آینده، بخش‌های گسترده‌ای از ایران با یک زلزله شدید 8 ریشتری روبرو خواهند شد.

او حتی نقشه‌ای از ایران را نیز منتشر کرده که در آن نواری پهن و صورتی رنگ از شمال غرب کشور به جنوب شرق کشیده شده بود و مدعی بود که در زلزله 8 ریشتری در این محدوده رخ خواهد داد.

استاد دانشگاه زلزله‌شناسی و رئیس مرکز پیش‌بینی زلزله، مهدی زارع، با اظهار نظر درباره این پیش‌بینی‌ها، تأکید کرد که تاکنون هیچ یک از مجامع بین‌المللی، پیش‌بینی‌ها و اظهارات هوگربیتس را جدی نگرفته و آن را تایید نکرده اند.

motion site low 1 - زلزله ۷ ریشتری اردیبهشت ۱۴۰۲ در ایران

او افزود که هوگربیتس تاکنون پیش‌بینی‌های زیادی کرده است که اکثر آنها محقق نشده اند، اما در مورد زلزله بزرگ ۶ فوریه ترکیه، پیش‌بینی‌اش درست از آب درآمده و حالا از همین قبل به شهرت رسیده و حرف‌هایش بین مردم طرفدار پیدا کرده است.

زارع ادعا کرد که خود او نیز در ایران روی پیش‌بینی زلزله از طریق اجرام آسمانی کار کرده است، اما تنها نشان می‌دهد که احتمال بروز زلزله های شدید در ایران در اواسط و اوایل ماه‌های قمری بیشتر است، اما نمی‌توان گفت که در سایر زمان‌ها زلزله‌ای رخ نمی‌دهد یا اینکه از روی بررسی اجرام آسمانی حدس زده شود که زلزله کجا رخ می‌دهد.

زارع در این مورد به تفاوت بین رویکردهای پژوهشی هوگربیتس و خودش اشاره کرد و گفت: «او به جای اینکه روی رفتار زمین و رسوبات زمین کار کند و بر اساس آنها پیش‌بینی‌هایی را ارائه دهد، روی پیش‌بینی‌هایی که بر اساس رفتار اجرام آسمانی در سیستم شمسی ارائه می‌دهد، کار می‌کند. این دو رویکرد کاملاً متفاوت هستند.»

زارع در پایان بیان کرد: «با توجه به اینکه بر اساس اعلام رسمی، این پیش‌بینی توسط سازمانهای مربوطه تایید نشده است و همچنین برخی از اظهارات هوگربیتس نیز به عنوان اصطلاحات واضح و مشخصی قابل قبول نیست، پیشنهاد می‌کنم که به این پیش‌بینی‌ها اهمیت کمتری داده شود.»

جمع بندی

در پاسخ به سوالی در مورد اینکه آیا تغییرات شدید آب و هوای ایران می‌تواند نشانه‌ای از بروز زلزله‌ای شدید در کشور باشد، مهدی زارع می‌گوید که این مسئله ملاک علمی ندارد و تغییرات اقلیمی زمانی می‌تواند موثر باشد که بعد از یک دوره بارش‌های شدید چند ماهه، به یکباره بارش‌ها قطع شود یا چند دهه خشکسالی شدید در جایی وجود داشته باشد.

اینها ممکن است احتمال وقوع زلزله را افزایش دهند. با این حال، بر اساس ملاک‌های علمی، بادها و طوفان‌های شدید نشانه‌هایی از وقوع زلزله نیستند و این دو موضوع با یکدیگر ارتباطی ندارند. البته ممکن است زلزله رخ دهد، اما ارتباطی با باد و طوفان ندارد.

منبع : شمانیوز

chat gpt banner - زلزله ۷ ریشتری اردیبهشت ۱۴۰۲ در ایران 7 - زلزله ۷ ریشتری اردیبهشت ۱۴۰۲ در ایران

Admin Content

من یک نویسنده هستم که علاقه زیادی به تولید محتوا درباره موضوعات ترند در دنیا دارم و شما در حال خواندن مطالبی هستید که من نوشته ام و خوشحال میشوم نظرات خود را درباره محتوا هایی که میخوانید با من به اشتراک بگذارید .

نوشته های مشابه

104 دیدگاه

  1. با سلام .زلزله اخیر طبیعی نبود و نتیجه هارپ بوده است .برای همین دقیقا به زمان و وقوع آن اشاره نموده است.لذا می توان نتیجه گیری کرد که تشخیص و پیش بینی زلزله طبیعی غیر ممکن هست ولی تشخیص و پیش بینی زلزله دست ساز بشر کاملا امکان پذیر است.

   1. زهی خیال باطل کشورت یعنی فلات ایران کلا روی گسلهای متعدد با تاریخچه زلزله های ویرانگر، واقع شده آنوقت یک عده بدون علم زمین شناسی میان هارپ هارپ میکنن

   2. سلام در مدرد هارپ اطلاعات شما کاملا اشتباه و ب نظر میرسه برگرفته از مطالب سایتهای خبری هست که دائما، و شاید مغرضانه این اطلاعات اشتباه رو در مورد هارپ ارائه میدن. در مورد این پروژه تحقیقاتی(شما رو ارجاع میدم به نوشته ای از استاد عبدالرضا قدس، استاد دانشگاه علوم پایه زنجان‌‌. جزوه ای در مورد هارپ که داخل سایت ایشون موجود هست و به زبانی ساده(مثل کتابهای استفن هاوکینگ) به بررسی موضوع پرداخته. قانع کننده علمی، با استناد به منابع معتبر.

  2. خب شما راحت باش
   هنوز قراره خدا سیل و زلزله و صاعقه و طاعون و مرض رو بفرسته

   حتما برای هدایت یه عده ای دیگه که زنده میمونند قراره به عده‌ای کشته بشن

   چه فرمول خوبیه، راحت و بی دردسر و بدون نیاز به استفاده از دانش

  1. داداش دیوانه ای دعوت میکنی؟! میان مناطق جنوبی رو بهم میریزن با تفکرات متفاوتی که دارن. زمانی قشر عظیمی از تفکرات متنوع و متفاوت، یهویی بیان بین ما، تفکرات مارو بهم میریزن. البته اینا فقط یه تعارف هست. ما قبل از زلزله دعوت نمیکنیم. ولی بعدش اگر دوسداشته باشن بیان این طرف، قدمشون روی چشن. من خودم کرمانی ام. هر قشری بدرد مناطق خودش میخوره.

   1. بحث مشاهده از دنیای مجازی جداست، تو فضای مجازی تفکراتو میبینیم و خوبو بدشو جدا میکنیم. ولی اگر مستقیم و ناگهانی قشر عظیمی بیان بین یه جامعه ی دیگه، تأثیرات جالبی بجا نمیزاره. ولی درکل قدم دوستان روی چشم ما، کرمانم بیاین جایی بدی نیست، خوش میگذره

    1. سلام برادر کرمانی من،هموطن من،اون زمانی که از همه کشور چه کرمان چه شهرهای دیگه اومدن واسه کار و سکونت تو تهران مگه مردم تهران چنین برخورد یا گفتگویی به شما کردن ،عزیز من ایران پر از شهرهای مهمان نواز هست،یکیش شیرازی ها،یکیش بندری ها،یکیش همین زاهدانیها چنتا مثال بزنم برات،این طرز فکرتو واسه ۲۰۰ سال پیشه

  2. محمد جان ثابت شده هستید شما مردمان خونگرم استان مظلوم سیستان و بلوچستان برای تک تک دیگر هم وطن های ایران عزیز و زین باب آرزو دارم که شرایط برای شما هم وطنی مظلوم خودم بهتر شود و همگی شما در زیر سایه چتر امنیت در سلامتی و آرامش روزگار را سپری نمایید دست درد نکند بزرگ مرد دل دریا بی خودم مرسی

 1. این بی شرف که آن روحانی سالخورده نورانی را ترور کرد، آیا نمی دانست که ایشان پنج شش سال دیگر بر اثر کهولت سن از دنیا می رفت ؟! عجیب است فرد جوان یا میانسالی را برای ترور انتخاب نکرد!؟ همین رفتارها باعث خشم خدا و بلایای طبیعی همچون زمین لرزه می شود.

   1. سلام داداش کرمانی من هموطن من،مگه اون زمانی که شما و شهرهای دیگه اومدین تهران و در حال حاضر الان تهران شده یه شهر پر از قومهای مختلف ما گفتیم نیاید افکار مارو بهم میریزید،واقعا متاسفم برای طرز فکرتون ،

  1. و ملت خشتک ها دریدن جیغ ها کشیدند و چند مورد هم خود را پاره کردن بعد شنیدن این سخن گران مایع،وحتی بودند کسانیکه از درخت‌ها آویزان شده و گفتند ما گیلاس هستیم.اری این هست سخن بزرگان.

   1. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣بلی بلی حمید جان.روایت داریم شخصی بنشستندی، به سخن این بزرگور تفکر کردندی مغز وی داغ و ذوب گشتندیددی و همان جا، جان به جان آفرین تسلیم بگفتندی. واااااای خودایا توبه. این است سخن بزرگان.

  2. دوست عزیز در مورد ترور ایت الله سلیمانی من هم متاسف شدم اما مسئله اینکه عده ای فقط برای ماست پاشیدن و برهنگی و … یقه پاره می کنند ولی برای ترور یک انسان سکوت می کنند فکر کن اگر جای این روحانی یه خانم بی حجاب اسیب میدید چی می شد ؟ رسانه های ضد انقلاب خارجی و داخلی یه غوغایی به پا می کردند که منجر به اشوب و اغتشاش می شد اما حالا که ایشون روحانی بودند همه خفه خون گرفتند حالا معلوم شد اونهایی که ادعا می کردند دینشون انسانیت هست هم انسانیت ندارند

   1. عزیز دل اولا صحبت سر زلزلس دوما انسانیت رو برای انسان باید رو کرد نه برای یه مشت کثافت دزدو پدرسوخته

    1. پس با این توصیفی که کردی شما هم انسان نیستی ، از ادبیاتت قشنگ معلومه از چه قوماشی هستی

   2. بله در کل ترور کار اشتباهه و انسانی نیست اما این اقدم ری اکشن بوده. کافیه اتفاقات اخیر رو کمی مرور بکنیم و از خودمون سوال کنیم که چرا این اتفاق افتاده و چرا کسی متاسف از این موضوع نیست.

  3. در پاسخ به ناشناس : باشه انسانیت رو برای یک انسان به کار می برند ولی من یه سوال دارم از شما ، بهم بگید چه کسی جایگاه یک فرد را در دنیا مشخص می کند ؟ چه کسی اعمال و رفتار و ثواب و گناه ما را بررسی می کند ؟ چه کسی از احوال و خوبی و بدی یک شخص با خبر است ؟ جواب مشخصه فقط خداوند می داند و بس . شما از کجا میدونی اون بنده خدا چه عملکردی داشته ؟ از کجا میدونی چه طور ادمی بوده ؟ در هر قشری خوب و بد وجود داره ولی این دلیل نمیشه که شما یا امثال شما مجاز باشید هر کسی را به قتل برسانید و بعد بگویید دزد و … بود مگه دنیا جنگله ؟ اگر یک کاسب گران فروشی می کند دلیل بر این نمیشه که همه کاسب ها بد باشند‌. پس به جای تهمت زدن و اراجیف به فکر اعمال خودتون باشید شما قاضی اعمال دیگران نیستید و بررسی اعمال دیگران و… رو به خدا واگذار کنید . ویژگی هایی رو که برای خودتون هست رو هم به دیگران نسبت ندهید

 2. زلزله تهران که روزی به وقوع خواهد پیوست، اما مرگ و زندگی دست خداس، اگر قسمت باشه که زنده بمونیم، زیر اوار چن هفته هم زنده می مونیم، ناراحت نباشید و فکرتون رو مشغول نکنید، توکل برخدا،
  هرچقدر هم بخواهیم فرار کنیم، مرگمان فرار رسیده باشه، درراه فرارهم که شده می میریم، پس با خیال راحت به زندگیتون ادامه بدین

  1. ایشاالله که زلزله نیاد مخصوصا تو تهران ولی اگه تهران زلزله بیاد تاسیسات گازی زیر زمین و روی زمین احتمال نشت و انفجار دارن
   بعد زلزله خیلی ها از زیر اوار موندن میمیرن چون نمیتونن سریع رسیدگی کنن
   اونایی که زیر اوار بمونن احتمالا غذای موش ها میشن (ببخشید یکم حال بهم زن بود)
   ولی تو گوگل سرچ کنید زلزله احتمالی تهران و ویکی پدیاش رو باز کنید متوجه میشید

  2. دوستانیکه نوشتن این دنیا ارزش نداره منو یاد این افراد انتحاری میندازن که در یک اجتماع خودشون رو به چوخ میدن چون زندگی ارزش نداره!! اونور حوری زیاده همه چی هم براهه،، شما ممنون میشم اگر ارزش نداره تشریف بیارید ادرس بدم همونجا دوستان بیهوشتون میکنن و اندام هاتون رو به افرادی که زندگی براشون ارزش داره اهدا میکنن هم شما دیگه ارزش ندارید هم اونا زنده میمونن چون دنیا رو با ارزش میدونن و تر نمیزنن به یک جامعه حتی اگر احساس کنند که بی ارزش شده زندگی شما الان داری خودتون جرم میکنید و تفکرات خوانندگان رو به مرگ و مردن تشویق میکنید بس کنید نظر ندید هم با کلاس ترید هم کسی رو الکی همراه خودتون نمیکنید بعد معصومه خانم زندگی دست خدا اگر بود حتما اون نزدیکان شما زمانیکه بهشون نیاز داشتید نمیمردم منظور ام رو بهتر بگم اگر خدایی وجود داشت مردن را در عوض یک زندگی ابدی به موجوداتی که در اینجا میتونند بهتر زندگی کنند هدیه نمیداد این حرکت هیچ فرقی با تروریست بودن یک شخص نداره کافران رو می‌کشه که اونور برن جهنم! اون شخص وقتی مرده رفته جهنم متوجه میشید اگر بشید بعد اش هم هیچ حاجی نبوده یک ماه و یا حتی دوهفته زیر آوار زنده بمونه و بیرون بیاد زلزله اخیر ترکیه که تا ۱۰ روز بعد اش ادم اومده بیرون تازه اون کل ساختماناش خرد نشدن و یک مکانی بوده طرف له نشده اینجا زلزله بیاد شما و بقیه ۱۵ میلیون نفر در تهران با خونه میرید زیر زمین پیش جهنمیان بعد کل خونه هاتون پودر میشه نگاه نکن طرف آجرچینی میکنه همین الان اش تمام دیوار های خونه ما بعد پر شدن و رنگ مجدد همچنان شکافته هستند و حتی بعضی دیوار ها باد کرده هست و آب از آجر و سرامیک و … رد شده به همون خدایی که قبول داری کمی عقلانی تر و به دور از دین و خدا و سپر مهدی و….تفکر کن متوجه میشی زلزله بیاد خود همینا در میرن در کل هم بگم کسی به فکر فرار از مرگ نیست مردن طبیعی هست نباشه وحشتناکه ولی درست تر اش اینه تا زمانیکه میتونی با دویدن از زیر ماشین رفتن بگریزی نگذار خدایی برایت انجام دهد در غیر اینصورت کف آسفالت پوستر دیواری میشی از طرفی چرا نباید اون ادم رو شاداب نگه داریم که مارو زیر نگیره چرا باید زیرساختا چرت باشه که ما برای مرگ با درد نکشیدن تا۳ صبح کشیک بدیم بقیه اش رو هم بزاریم بی جانان خانه کشیک بدن؟

 3. یعنی چی بیخیال باشیم همینجوریش یکی میمیره واستون مهم نی الانم با جونمون بازی کنیم خوب اقا ما مراقبیم کاریم به پیش بینی کسی نداریم دمش گرم باز همون به ملت خبر میده شما بگو یه درصد اتفاق بیوفته بعد چی یعنیکل ملت حومه که خونه هاشون به هوا بنده بمیرن اخه

 4. سلام ،همه دانشمندان محترم زمین شناسی و مسئولین محترم میدانند که در ایران چند گسل بزرگ و جوان‌ وجود دارد وچندین زلزله بزرگ هم در ایران آمده ،اما تاخدا نخواهد اتفاقی نخواهد افتاد ولی آماده بودن شرط عقل است.

   1. دمت گرم جواب زیبایی بود اتفاقا تا همین مقدار سنی که کردم متوجه شدم اگر خدا نمیخواست انسان ها بمیرن عزرائیل رو برای چی ساخته بود یا عزرائیل پیش درگاه اش عزیز تر از جد آدم هست یا ما احمقیم که با گول زدن خودمون خدا را منصف پسند در زمینه مرگ قبول میکنیم.

 5. تنهاجایی که‌ زلزله اصلانمیادفقط تهران چون بادمجان بم شهرتهران هیچ بلایی سرش خدا نمیاره هیچ اتفاقی نمیفته دراین شهرظلم بی دادمیکنه خودمون ملت داریم همدیگرروبارنج وغصه دادن میکشیم نیازی به‌ عذاب الاهی نیست

 6. معلوم نیست پشت این شایعه دوباره چه خوابی دیدند ، دروغ های یه مشت کافر برای ما تکراریه، سالهاست بااین دروغها می‌خوان مردم را نگران کنند و ازای کل آلود ماهی خودشون رابگیرند انشاالله خداوند مردم کشورعزیزایران را بکوری چشم دشمنان درپناه خودش حفظ میکند

  1. سلام دوست عزیزم
   ممنون از همراهیتون
   ولی شما در جریان زلزله در مشهد هستید؟
   ما ۲ روز. قبل این مقاله رو اطلاع رسانی کردیم دوست عزیزم

 7. چرا واقعا پیش نیاد
  اتفاقا باید این واقعه مهم پیش بیاد تا آنهایی که در این شهر بی در و پیکر هرطور که خواستند جولان دادند و قیمت خانه های ۲۰۰ میلیونی رو بردن به ۴۰ میلیارد رسوندن زیر همین آوارها بمونن و پول مفتی را که بدست آوردن با خودشون ببرند زیر خروار ها خاک
  ان شاءالله که منتظر دست انتقام الهی هستیم

 8. زلزله الساعه
  وانشق القمر
  اذ الشمس کورت
  واذا النجوم النکدرت
  واذالجبال سیرت
  به این زلزله ها و اتفاقات که قران پیشگویی کرده توجه فرمودید که قطعا لا یخلف الله المیعاد
  مردم بدانید زندگی و مرگ حقه و خدای قادر و حکیم حیات و ممات همه موجودات را تعیین میکنه از غافلان نباشیم

 9. پیش بینی زلزله در ترکیه به عوامل زمین شناختی وتعغییرات درطبیعت محل زلزله با کمی کنکاش قابل پیش بینی بود اما نه زمان دقیق آن .بهرحال گسل تهران درزمان غیرقابل پیش بینی فعال خواهد شد.اینگونه انتشار آرا توسط عده ای که در حوذه ژئوفیزیک فعال هستند بیشتر نظریه هست تا یک پیش بینی علمی .

 10. حتمامیادتوی صددرصد ،نودونه درصدمییادخداهمه ی مارورحمت کنه وروح ماروقرین آرامش قراربده،،،امین

 11. فکر کنم کشورهای اروپایی وآمریکابااستفاده ازهارپ زلزله ایجادمیکنن و ایشان را توسط یکی ازافراداتاق فکرشون درجریان میزارن اینکه ایشان میگه فلان تاریخ زلزله خواهدشد شایدهم اینسری اتفاق نیوفته ولی دفعه بعد به واقعیت خواهدپیوست این نوع شگرد همه جاهست ۱۰باردروغ ولی یکبارواقعی خواهدشد

  1. خاک بر سر ت که مقام شهید رو با عقل ناقص نداشته ات اینقدر تنزل دادی
   مرگ با سر در مستراح گوارای وجودت باد احمق نادان

 12. یکی از عوامل تشدید زلزله کم شدن ذخایر ابهای زیر زمینی و ایجاد خلا و گاز همچنین سست شدن پوست زمین بر اثر کم شدن ذخایر ابهای زیرزمینی و سبک شدن لایه های زبرین و راحت تر حرکت کردن این لایه ها به دلیل سستی و سبک شدن ودر نتیجه لا یه های زیرین راحتتر میتوانند گاز محبوس درون خود را ازاد و لایه های بالا را راحتتر حرکت دهند

 13. بابا ملت به اندازه کافی دقدقه، مشغله ، گرفتاری ذهنی فکری دارن دیگه چرا با این حدسیات که نه مستند هستش و نه صحتش تایید شده دارید استرس و اضطراب و ترس رو به جونشون میندازید آخه ؟ خدا رو خوش نمیاد اینقدر این مردم بینوای زجر کشیده رو آزار اذیت نکنید.

  1. سلام دوست عزیزم
   این حدسیات رو دوروز پیش گذاشتیم و دیشب یا امروز صبح در مشهد زلزله داشتیم .
   هدف ما فقط اطلاع رسانی و آگاهی بود و قصد وارد کردن استرس الکی به مردم عزیز نداشتیم .

   از اینکه با ما همراه هستید سپاس گذاریم.

 14. با عرض سلام و خداقوت به همه اگه همه به زلزله فکر کنند حتما کائنات زلزله میفرسته پس فکر مثبت کنید همه چی دست خداست ما ازاول میدونستیم رو گسل زندگی میکنیم

 15. شما رسانه ها لطفا به شایعات دامن نزنید و ترس بخکه جون مردم نندازید مردم به اندازه کافی بدبختی دارند. در ضمن تا جایی که خدا هست بنده خدا نباید بخواد چیزی و پیش بینی بکنه. هرچه حکمتخدا باشه همون میشه. انشالله خدا همه مردم ایران عزیز رو از بلا و اتفاقات بد دور نگه داره

  1. سلام دوست عزیزم
   این حدسیات رو دوروز پیش گذاشتیم و دیشب یا امروز صبح در مشهد زلزله داشتیم .
   هدف ما فقط اطلاع رسانی و آگاهی بود و قصد وارد کردن استرس الکی به مردم عزیز نداشتیم .

   از اینکه با ما همراه هستید سپاس گذاریم.

 16. عزیزان این فرد با استفاده از موقعیت ستارگان و اخترگویی این پیشبینی هارو می کنه و اساس علمی هم نداره اگر هم بگویید که این چیزا کار هارپه هارپ اگر واقعیت داشته باشه روی آب و هوا اثر میزاره زلزله بر اثر حرکات ورقه های بسیار بزرگ زمینه اگر کشوری همچین قدرتی رو داشته باشه اون کشور به منبع بی نهایت انرژی دست یافته و اصلا به فکر حمله به دیگر کشور ها نیست و کارهای خیلی مفید تری برای خودش میتونه بکنه

 17. قبلاً قرار بود تو آبادان زلزله بیاد، بچه ها نزاشتن، اگر تهرانی ها تمایل دارند بگن ما بچه های آبادان رو خبر کنیم.

 18. همه چیز رو به مسخره نگیرید و انکار نکنید..اصلا فکر کنید این پیش بینی درست از آب در نیاد
  سوال اینجاست شما چقدر آمادگی برای این اتفاق دارید..؟ آیا اشکالی داره دو شب ساختمان های غیر ایمن خالی باشن؟

 19. ‌اول توکلمون به خداست،بعداز دیدگاه من باید آمادگی لازم داشته باشیم من که دوروزه خبر شنیدم،وسایل مورد نیاز دم دست گذاشتم،ان شاالله که هیچ اتفاق بدی نیفته،الهی آمین

 20. پیش بینی را میتوان اینگونه کرد که طرف با توجه به یکسری پارامترها اتفاق هایی را پیش بینی میکند مثلا ۱۰ تا اتفاق و احتمال بوقوع پیوستن یکی از آن ۱۰ مورد درست از آب دربیاد ولی هیچ کسی قطع به یقین نمیتواند زلزله و زمان آن را مشخص کند یه عبارتی هست میگه سنگ مفت گنجشک مفت میگیم بلکه شد .

 21. در پاسخ به ناشناس : باشه انسانیت رو برای یک انسان به کار می برند ولی من یه سوال دارم از شما ، بهم بگید چه کسی جایگاه یک فرد را در دنیا مشخص می کند ؟ چه کسی اعمال و رفتار و ثواب و گناه ما را بررسی می کند ؟ چه کسی از احوال و خوبی و بدی یک شخص با خبر است ؟ جواب مشخصه فقط خداوند می داند و بس . شما از کجا میدونی اون بنده خدا چه عملکردی داشته ؟ از کجا میدونی چه طور ادمی بوده ؟ در هر قشری خوب و بد وجود داره ولی این دلیل نمیشه که شما یا امثال شما مجاز باشید هر کسی را به قتل برسانید و بعد بگویید دزد و … بود مگه دنیا جنگله ؟ اگر یک کاسب گران فروشی می کند دلیل بر این نمیشه که همه کاسب ها بد باشند‌. پس به جای تهمت زدن و اراجیف به فکر اعمال خودتون باشید شما قاضی اعمال دیگران نیستید و بررسی اعمال دیگران و… رو به خدا واگذار کنید . ویژگی هایی رو که برای خودتون هست رو هم به دیگران نسبت ندهید

 22. امیدوارم زلزله بیاد هر چی انسان نمای قاتل زورگو متجاوز اختلاس گر و تمام افرادی که سرشون تو ماحتت مردم هست و به بهانه ی حجاب هر کاری دلشون میخواد انجام میدن رو از روی زمین محو کنه تا ملت ایران بتونن یه نفس راحت بکشن

  1. دقیقا خدا منافق ها رو از روی زمین برداره حالا چه منافق داخلی چه منافق خارجی ، مخصوصا کسانی که خود تحقریندو ادعای انسانیت دارند ولی به خودشون اجازه میدن به هر کسی توهین کنند

 23. اها جالبه ۷/۸ ریشتری بیاد دقیقا خدایا اون دستگاه رو درست کن خودت ببین کشکه مگه هروقت گفتید نیومده ۳ ساله من زلزله ای ندیدم تو تهران فردا قراره همگی شهید شیم خونمونم گردن یکی میندازیم شاید خودتون بدونید..منظورم .اینکه از کسی که بدت میاد

 24. ترکیه که دیگه گلسهاش وضع بدتر و خطرناکتره کمی وقت بگذاریم
  متون تاریخی و مستند راجع به زلزله های منطقه ایران ترکیه و سوریه و افغانستان و … مطالعه کنیم

  1. خداکنه هرچه زودترزلزله بیاد کل ایران نابودبشه تاراحت بشیم از دست ادمهای کوتاه فکر نادان مخصوصا اخوندها وطرفدارشون نابودی همه الاهی امین

 25. باید دور مرزها سیم خاردار بکشن تا زلزله نتونه بیاد
  من یه بار وقتی زلزله امد ، دیدمش
  خاستم بگیرمش ولی فرار کرد

 26. درسته آقای فرانک هوگربیتس بعضی وقت ها پیش بینی های اشتباهی داشته ولی حداقل از اون چندتا پیشبینی یکی درست و دقیق بوده دیگه و نمیشه که یکی یهویی بیاد بگه قراره توی ایران زلزله بیاد و بیاد و بعد آقای زارع بیان بگن این اشتباهه و این فقط یک پیش‌بینی و نباید زیادی به حرف های ایشون اهمیت داد
  آقای فرانک هوگربیتس از نظر من تمام حرف های که میزنه درسته ولی نباید وقتی یک از حرفهاش اشتباه در میاد بگیم همه حرفهایی که میزنه الکی یا هم فقط داره پیش‌بینی میکنه

 27. واقعا متاسفم مت ایرانی ها چرا اینطوری هستیم؟
  دائما درحال جنگ باهم،دائما همدیگرو نفی کردن بهم بی احترامی میکنیم چرا؟این قضیه حتی در ایرانی های خارج از کشورهم همینطوره.
  رفتار خودمون باهم آفت هست و تاوقتی بهم احترام نگذاریم و اتحاد نداشته باشیم هیچگونه پیشرفتی نخواهیم کرد.

 28. سلام من ی دخترم 26سالمه از استان گلستان شهرستان بندرگز (شمال هستم) گفت از شمال غرب به جنوب شرق
  ینی
  شمال غرب ایران( شامل استان‌های اردبیل، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی و شرقی است)
  و جنوب شرق ایران (استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان تشکیل می‌دهند)

  مزاح میگم (حالا هعی دعوت کنید ملتو ب کشتن بدین.. ملت نمیخان بمیرن بزور دارین میبریشون قتلگاه)
  خلاصه اینکه من دعا کردم هیچ کجای ایران زلزله نیاد همه با خوشی زندگی کنن من عاشق تورک و کوردو لرها و تموم قشرها هستم همه جاهم رفیق دارم حتی سیستان بلوچستان اونا خیلی ادمای خوبی ان عالی ان ❤💜
  اگ دوست دارین بیاین شمال استان گلستان

 29. علت زلزله بی نمازی و خدانشناسی مردم است چنانچه در قرن‌های گذشته نیست عذاب‌های اینچنین بر مردم وارد شده است ولی هیچ کس عبرت نگرفته.

 30. علت زلزله بی نمازی و خدانشناسی مردم است چنانچه در قرن‌های گذشته نیز عذاب‌های اینچنین بر مردم وارد شده است ولی هیچ کس عبرت نگرفته.

 31. معلومه که زلزله دستساز انسان هست عمدیه وتواین چند روز در نقاط مختلف با مقیاس های متفاوت اومده که مردم امادگی اون فاجعه بزرگ هشت ریشتری را داشته باشند یکماهه ونیمه دارن مانورمیدن رو این موضوع که اذهانو اماده کنن بگن زلزله طبیعی بوده…مال ترکیه هم طبیعی نبود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا