راهنمای خرید

میزان آب مورد نیاز درخت بادام به چه عواملی بستگی دارد؟

لوستر mag - میزان آب مورد نیاز درخت بادام به چه عواملی بستگی دارد؟ ezgif.com optimize - میزان آب مورد نیاز درخت بادام به چه عواملی بستگی دارد؟ 20230921 223411956 - میزان آب مورد نیاز درخت بادام به چه عواملی بستگی دارد؟

یکی از سوالات مهم کشاورزان نیاز آبی درختان بادام است، این درخت روزانه به چند لیتر آب احتیاج دارد؟ فاصله بین دو آبیاری درخت بادام چند روز است؟ باغداران با کسب اطلاعات لازم در مورد آبیاری باغ بادام می‌تواند سلامت باغ را تضمین کرده و تا مدت‌های طولانی از سود و درآمد آن استفاده کنند عمر نهال بادام طولانی بوده و حداقل ۶۰ الی ۷۰ سال است، و ادامه مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات مفیدی در مورد میزان آبیاری و نحوه آبیاری باغ بادام در اختیار شما قرار دهیم.

c8e8ccc0 f815 48f5 bc93 29226cd207e7 - میزان آب مورد نیاز درخت بادام به چه عواملی بستگی دارد؟

میزان آب مورد نیاز درخت بادام به چه عواملی بستگی دارد؟

میانگین آب مورد نیاز برای نهال بادام متغیر است، بسته به شرایط هوا، خاک و سن نهال در حال تغییر است، بادام باید به هنگام خرید نهال بادام از کارشناسان برنامه روتین آبیاری باغ خود را دریافت کنند چون مقدار دقیق آب مورد نیاز بستگی به عواملی مانند سن نهال، اندازه گیری شدت بارش، نوع خاک و شرایط آب و هوایی دارد، بنابراین استفاده از منابع موثق و مشورت با کارشناسان نهالستان تخصصی مانند برتر نهال را پیشنهاد می‌دهیم، در کل میزان آب مورد نیاز درخت بادام به عوامل زیر بستگی دارد:

motion site low 1 - میزان آب مورد نیاز درخت بادام به چه عواملی بستگی دارد؟

• سن درختدر ابتدای رشد، درخت بادام بیشتر آب می‌خواهد، به طوری که کشاورز موظف است هر ۷ یا ۸ روز یک بار باغ خود را سیراب کند، اما در سال‌های بعدی با رشد کردن ریشه‌های عمقی و گسترش شاخه‌ و برگ‌ها، نیاز آبی کمتر می‌شود.

• شرایط آب و هوایی: درخت بادام به طور کلی در مناطق آب و هوای گرم و خشک رشد می‌کند، با افزایش دما و کاهش رطوبت، درخت بادام  بیشتر آب می‌خواهد.

• خاک و زهکشیخاک با بافتی مناسب و زهکشی شده، رشد و توسعه بهتر درخت بادام را تضمین می‌کند، خاک‌های با بافت سبک و خاکی مقدار زیاد قند یا نمک تأثیر منفی بر رشد درخت بادام دارد.eede3795 e820 42ee 8c33 7be6fc6c0a42 - میزان آب مورد نیاز درخت بادام به چه عواملی بستگی دارد؟

c83d1926 2c86 4249 8555 11ddaabe2b39 - میزان آب مورد نیاز درخت بادام به چه عواملی بستگی دارد؟

• اندازه درخت: درختان کوچک‌تر و جوانتر نسبت به درختان بزرگ‌تر آب بیشتری می‌خواهند.

• فصل سالدر فصل‌های گرم سال معمولاً نیاز آبی درخت بادام بیشتر است، به‌ ویژه در دوره رشد و باردهی!

• رطوبت اطرافرطوبت اطراف درخت نیز بر میزان استفاده از آب تأثیر داشته و در صورت کاهش رطوبت، نیاز آبی افزایش می‌یابد، برای صرفه‌جویی در مصرف آب می‌توانید از مالک استفاده کنید تا رطوبت خاک سریعتر تبخیر نشود.

motion site low 1 - میزان آب مورد نیاز درخت بادام به چه عواملی بستگی دارد؟

• میزان نور دریافتی: نور آفتاب بر روی رشد و عملکرد درخت بادام تاثیر دارد، در مناطق دارای نور فراوان و تابش نور خورشید مستقیم باشد، نیاز آبی بادام بیشتر است، کارشناسان نهالستان برای فروش نهال بادام در این مناطق نهادهای دیمی و گرمسیری را پیشنهاد می‌دهند.

• وضعیت جوانه‌ زنی و گلدهی: در دوره جوانه زنی و گلدهی، نیاز آب درخت بیشتر است تا برای رشد و شکوفایی صحیح آن تامین شود.

آبیاری باغ بادام را چگونه انجام میدهند؟

باغداران به هنگام خرید نهال بادام علاوه بر تمرکز بر روی قیمت نهال بادام، بهتر است بر اساس ذخایر آبی منطقه خود نهال بادام سازگار را خریداری کنند همچنین قبل از خرید نهال بادام و کاشت آن تجهیزات مناسب آبیاری را در باغ خود راه‌اندازی کنند، آبیاری باغ بادام از اهمیت زیادی برخوردار است، چون کیفیت میوه تولیدی و توناژ سالیانه آن وابسته به نوع آبیاری باغدار و مدیریت آن است، روش‌های مختلفی برای انجام آن وجود دارد، برخی از آنها سنتی و برخی هم روش نوین آبیاری هستند، در ادامه به چند روش برای آبیاری باغ بادام اشاره خواهیم کرد:

ezgif.com optimize - میزان آب مورد نیاز درخت بادام به چه عواملی بستگی دارد؟

• آبیاری دستی و سنتی

در این روش، با استفاده از لوازم آبیاری مانند خرطوم آبیاری یا شلنگ، آب به صورت مستقیم روی ریشه‌های بادام ریخته می‌شود، توصیه می‌شود در این روش تا زمانی که خاک کاملاً خشک نشده است، مجدداً آبیاری انجام نشود، مصرف آب و هدر رفت آن در این روش بیشتر از روش‌های دیگر است.

• آبیاری قطره‌ای

در این روش، آب به صورت قطره‌ای و در موقعیتی که مستقیماً به ریشه‌های بادام تامین می‌شود، روی زمین تخلیه می‌شود، این روش منجر به صرفه جویی در مصرف آب و حفظ رطوبت خاک در دوره‌های بارندگی کم می‌شود، جزو روش‌های نوین آبیاری محسوب می‌شود.

• آبیاری مخزنی

 در این روش، یک مخزن آب در نزدیکی درختان بادام ایجاد می‌شود، آب در مخزن پر شده و به صورت آهسته به خاک منتقل می‌شود، این روش در مناطقی مفید است که با کمبود منابع مواجه هستند.

• آبیاری زیرسطحی

 در این روش، آب به طور مستقیم از زیر سطح خاک به ریشه‌های بادام تامین می‌شود، این روش در مناطق با بافت خاک خوب و شرایط آبیاری مناسب مفید است.

کلام آخر

مهمترین نکته در آبیاری باغ بادام، حفظ رطوبت خاک است، معمولاً برای باغ بادام، آبیاری یک تا دو هفته یک بار کافی است، اما همیشه باید به نیاز بادام در هر منطقه توجه شود و آبیاری آن به میزان مورد نیاز صورت گیرد، کشاورزان برای استعلام قیمت نهال بادام آشنایی با فروش نهال بادام به صورت اینترنتی می‌توانند به سایت تخصصی و علمی برتر نهال مراجعه کنند.

تماس با پالیز نهال: 09144501003

تماس با برتر نهال:  09141832393

ezgif.com optimize - میزان آب مورد نیاز درخت بادام به چه عواملی بستگی دارد؟
10 - میزان آب مورد نیاز درخت بادام به چه عواملی بستگی دارد؟ 7 - میزان آب مورد نیاز درخت بادام به چه عواملی بستگی دارد؟

Admin Content

من یک نویسنده هستم که علاقه زیادی به تولید محتوا درباره موضوعات ترند در دنیا دارم و شما در حال خواندن مطالبی هستید که من نوشته ام و خوشحال میشوم نظرات خود را درباره محتوا هایی که میخوانید با من به اشتراک بگذارید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× خرید حضوری مبل تختخواب شو خرید حضوری مبل تختخواب شو