دسته‌بندی نشدهاخبار گوناگون

پرو لباس با هوش مصنوعی در اتاق پرو مجازی

chat gpt banner - پرو لباس با هوش مصنوعی در اتاق پرو مجازی

اتاق پرو مجازی فناوری‌ است که لباس انتخاب شده را به صورت مجازی بر تن مخاطب می‌کند. در این روش فید ویدیو شروع به اندازه گیری و شناسایی بدن کاربر می‌کند و طبق آن، لباس را بر تن کاربر نمایش می‌دهد. اینگونه مشتری می‌تواند اندازه و تناسب یک کالا را قبل از خرید بررسی کند.

از جنبه فناوری اتاق‌های پرو مجازی معمولاً از هوش مصنوعی AR و بینایی رایانه استفاده می‌کنند. اکثر اتاق‌های پرو مجازی با استفاده از واقعیت افزوده کار می‌کنند. با این حال زمانی که صحبت از برخی موارد به‌ میان می‌آید قابلیت‌های ابزارهای AR محدود می‌شود.

image - پرو لباس با هوش مصنوعی در اتاق پرو مجازی

فرآیند مدل سازی کاربر

هوش مصنوعی یک فناوری اساسی موردنیاز برای پرو لباس به صورت مجازی است، زیرا در همه بخش‌ها از یادگیری ماشین گرفته تا تشخیص تصویر استفاده می‌شود:

motion site low 1 - پرو لباس با هوش مصنوعی در اتاق پرو مجازی
image 1 - پرو لباس با هوش مصنوعی در اتاق پرو مجازی

الگوریتم‌های تناسب با شکل نوعی هوش مصنوعی هستند که می توانند مدل دقیقی از بدن کاربران را ایجاد کنند. آنها اطلاعات جمع آوری شده از مصرف کننده را برای تطبیق محصول با شخص استفاده می کنند.

الگوریتم‌های تشخیص تصویر به شناسایی اشیاء درون یک تصویر کمک می‌کنند تا چگونه به نظر آمدن شخص را درک کند. با کمک یادگیری ماشینی، این الگوریتم‌ها در تشخیص سایز خریداران و تشخیص انواع و رنگ‌های پارچه مهارت پیدا می‌کنند.

برای مثال، Vue.ai یک اتاق رختکن مبتنی بر هوش مصنوعی ارائه می‌کند که به مشتریان اجازه می‌دهد با ترکیب و ست کردن لباس‌هایی  که شبیه به هم هستند ظاهر خود را عوض کنند. در عین حال، هوش مصنوعی که بدن یا صورت خریدار را اسکن می‌کند، می‌تواند توصیه‌ها و پیشنهادات شخصی سازی شده‌ای را ارائه دهد. با این حال راه‌حل‌های آماده همیشه نمی‌توانند نیازهای خرده‌فروشان خاص را برآورده کنند و نیاز است تا اپلیکیشن تخصصی توسعه یابد.

توسعه اتاق پرو مجازی

image 2 - پرو لباس با هوش مصنوعی در اتاق پرو مجازی

اتاق رختکن مجازی را می‌توان به روش‌های مختلف بسته به عوامل متفاوت توسعه داد. در ادامه، چهار نوع برنامه کاربردی را مطالعه خواهیم کرد:

دستیار کمد لباس و طراح لباس

هنگامی که صحبت از البسه و زیورالات برای اتاق رختکن مجازی می شود دستیار کمد لباس و طراح لباس ساده ترین آنها هستند. آنها به مشتریان این امکان را می دهند تا با ترکیب لباس های داخل کمد شخصی، ظاهری مناسب برای خود ایجاد کنند.

motion site low 1 - پرو لباس با هوش مصنوعی در اتاق پرو مجازی

کاربر از لباس های خود عکس میگیرد و لباس ها (تا حدی به طور خودکار) طبقه بندی می شوند. سپس اقلام موجود در کمد لباس را می توان بر اساس فیلترهایی مانند فصل، مناسبت، رنگ و برند سازماندهی کرد. همچنین پیاده سازی توصیه‌های سبک برای شرایط آب و هوایی مختلف نیز می تواند انجام شود.

از منظر تجاری، چنین نرم افزارهایی می‌توانند در کسب و کارها به جذب مشتری نیز کمک کند. خرده فروشان می توانند خرید البسه جدید که مکمل یا مشابه ذائقه مشتری باشند را نیز در اپلیکیشن پیش بینی کند.

راه حل های مجازی در فروشگاه

image 3 - پرو لباس با هوش مصنوعی در اتاق پرو مجازی

آینه های هوشمند صفحه نمایش های بازتابنده ای هستند که تصویر مشتری را هنگامی که در مقابل آنها می ایستد نمایش می دهند. همچنین موارد دیگری مانند لباس یا زیورآلات را بر روی بازتاب تصویر مشتری نشان می دهند تا به نظر برسد که مشتری آنها را پوشیده است. بسته به ویژگی‌های در آینه، خریداران ممکن است بتوانند قیمت، تنوع رنگ، موجود بودن در انبار، سایز و سایر اطلاعات را مشاهده کنند.

اتاق مجازی انلاین

مانکن های دیجیتالی از طریق رندر سه بعدی، وجهه ای از محصول را در رنگ ها و اندازه های مختلف به مشتری ارائه می دهند. به طور معمول کاربران می توانند با انتخاب اندازه گیری های اولیه بدن مانند وزن و قد، مانکن موردنظر را تنظیم کنند. برخی دیگر از این برنامه ها فرصتی برای استفاده از تعداد گزینه های بیشتری از اندازه‌گیری‌های بدن و انتخاب شکل  را دارا است تا بتوان علاوه بر ایجاد تصویری شخصی‌سازی شده از بدن، لباس مورد نظر را هم روی آن مشاهده کرد. در این روش از مشتریان خواسته می شود تا بدن خود را به صورت دستی اندازه گیری کنند که ممکن است با خطای انسانی مواجه شود.

نوع دیگر نرم افزارهای اتاق رختکن مجازی از فناوری AR از طریق یک دستگاه تلفن همراه استفاده می کند تا  یک تصویر از لباس مجازی روی بدن مشتری در زمان واقعی ایجاد کند. AR به خریداران کمک می کند تا تصور کنند که این لباس روی بدن آنها چگونه به نظر می رسد، اما ممکن است که در مورد مناسب بودن یا نبودن آن شک داشته باشند.

راه حل های اندازه بدن

ابزارهای توصیه اندازه راه‌حل‌های دیجیتالی هستند که بدن منحصر به فرد هر مشتری و اولویت‌های متناسب را تجزیه و تحلیل می‌کنند تا راهنمایی‌های مناسب در مورد سایز و اندازه بدن ارائه کند. اغلب ابزارهای پیشنهاد دهنده توسط الگوریتم‌های هوش مصنوعی ارائه می‌شوند و داده‌های ورودی مشتری را با داده‌های محصول مقایسه می‌کنند تا مشخص شود که کدامیک مناسب‌تر است.

به عنوان مثال راه حل های توصیه اندازه مبتنی بر عکس از تصاویر بدن مشتری برای محاسبه اندازه گیری های آنها استفاده می کنند. در حالی که این راهکار و اعمال ممکن است سوالاتی در مورد حریم خصوصی ایجاد کنند. با اجرای مناسب محصولات توصیه شده اندازه مبتنی بر عکس می توانند نتایج بسیار دقیق و عاری از خطای انسانی ارائه دهند. به علاوه چنین محصولاتی برای مشتریان جالب و سرگرم کننده به نظر می رسند و می تواند برای برندهای خرده فروشی نیز مفید باشد.

جمع بندی

هوش مصنوعی راه‌های جدیدی را برای پرو لباس ارائه می‌کند که با استفاده از دوربین‌ها، یادگیری ماشین، مدل سازی و… در پروسه پرو لباس تغییرات مدرنی نیز به وجود آمده است. مدل سازی کاربر، توسعه اتاق پرو، دستیار و طراح لباس و… همگی شاخه‌هایی از فناوری هوش مصنوعی در پرو لباس می‌باشند که آینده پرو لباس به صورت خواهد بود.

Cipg.ir

https://www.rahnamato.ir/

chat gpt banner - پرو لباس با هوش مصنوعی در اتاق پرو مجازی 7 - پرو لباس با هوش مصنوعی در اتاق پرو مجازی

Admin Content

من یک نویسنده هستم که علاقه زیادی به تولید محتوا درباره موضوعات ترند در دنیا دارم و شما در حال خواندن مطالبی هستید که من نوشته ام و خوشحال میشوم نظرات خود را درباره محتوا هایی که میخوانید با من به اشتراک بگذارید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا