تبلیغات در فضای مجازی
تبلیغات در فضای مجازی چیست + 20 نکته مهم سال 2022❤️

 تبلیغات در فضای مجازی فضای مجازی یا تبلیغات دیجیتالی عبارتی است که این روزها بیشتر می شنویم. طراحی سایت معماری اگر در زمینه بازاریابی و تبلیغات جستجو کرده باشید، مطمئناً با تبلیغات در شبکه های اجتماعی روبرو شده اید.
بسیاری از مشاغل، از مشاغل بزرگ گرفته تا کارهای ساده، به فضای مجازی وابسته هستند.

 شما می توانید نیازهای ما را با اتصال به اینترنت با استفاده از گوشی هوشمند برآورده کنید. این محیط نه تنها در دسترس است،  بلکه جذاب نیز می باشد. بنابراین، شما می توانید وظایف خود را 24 ساعته بدون هیچ محدودیتی انجام دهید.

 ابزارهای تبلیغات دیجیتال دارای تنوع گسترده ای هستند. از این رو راه های زیادی برای تبلیغ یک محصول یا خدمات وجود دارد. تبلیغات در فضای مجازی که به دیجیتال مارکتینگ معروف است، وسیله ای مدرن است که بهره وری بالایی دارد. 

همه صاحبان مشاغل به دنبال راهی اقتصادی با بیشترین فروش هستند. در این مقاله به شما کمک می کنیم تا این روش کارآمد و در عین حال سازنده را برای کسب و کار خود بیابی

تاثیر تبلیغات در فصای مجازی

تبلیغات دیجیتال چیست و چه مزایایی دارد؟

تاثیر تبلیغات در فضای مجازی تبلیغات در شبکه های اجتماعی روشی جدید و سازنده برای معرفی محصولات و خدمات است. به عبارت دیگر، تمام محتوای آنلاین برای ابزار فروش یا معرفی محصولات و خدمات را تبلیغات دیجیتال می نامند. 

اگر به دنبال دستیابی سریع به یک مخاطب جدید و هدفمند هستید، تبلیغات رسانه های اجتماعی ضروری است.

چه بخواهیم چه نخواهی، دستیابی به ارگانیک سخت‌تر و سخت‌تر است. روزهای ویروسی شدن بدون کمی تقویت ممکن است برای همیشه از بین بروند.

البته حرکت از یک استراتژی اجتماعی ارگانیک به قرار دادن پول واقعی روی میز می تواند ترسناک باشد. بنابراین، درک همه گزینه ها مهم است.

در این راهنما، نحوه استفاده از انواع تبلیغات رسانه های اجتماعی برای دستیابی به نتایج واقعی کسب و کار و در عین حال به حداکثر رساندن هزینه خود را توضیح می دهیم.

تبلیغات فضای مجازی

مزایای تبلیغ در فضای مجازی

 • مزایای تبلیغ در فضای مجازی  بدون محدودیت جغرافیایی در کسب و کارهای سنتی، صاحبان مشاغل معمولاً می توانند تنها قسمت خاصی از یک منطقه را پوشش دهند، در حالی که در تبلیغات دیجیتال، هیچ مرز جغرافیایی وجود ندارد.
 • کاربران متمرکز هستند و موظف به تماشای همه تبلیغات نیستند یکی دیگر از مزایای این وسیله تمرکز کاربران است. تبلیغات تلویزیونی عموماً برای مخاطب جذاب نیست، زیرا اینگونه تبلیغات جریان برنامه های مورد علاقه مردم مانند یک سریال تلویزیونی یا یک رویداد ورزشی را مختل می کند. بنابراین، مردم بر روی تبلیغات متمرکز نیستند اگرچه ممکن است تبلیغات را تماشا کنند. اما در فضای مجازی، کاربران به دنبال تبلیغات هستند و گاهی اوقات این افراد از روی کنجکاوی به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات یا خدمات هستند. به همین دلیل تبلیغات باعث جذب مخاطب می شود.
 • پیام‌های چندرسانه‌ای   مؤثرتر هستند تصاویر، ویدیوها، موسیقی و غیره در جذب و جلب رضایت مخاطب مؤثرتر هستند.
 • این فضا در حال رشد است رشد کاربران آنلاین قابل توجه است. این فضا در حال گسترش است و روزانه افراد بیشتری به این فضا می پیوندند.
 •  

تبلیغات در شبکه های اجتماعی یک روش فوق مستقیم برای دستیابی به مخاطبی است که می خواهید. شما می توانید مشتریان جدید یا مشتریان بازگشتی را هدف قرار دهید. (دوستان جدید! هورا!) همچنین فرصتی برای انجام آزمایش A/B عملی است.

تبلیغات در فضای مجازی

تماشای یکی از بهترین انیمیشن ها برای نشان دادن تاثیر تبلیغات

انیمیشن فوق العاده the super rope solution  یک انیمیشن فوق العاده عالی میباشد که در این ویدئو ساخته شده 4 دقیقه ای به صورت انیمیشنی تاثییر تبلیغات در فضای مجازی را نشان میدهد .

 

حتما حتما پیشنهاد میکنیم اگر کسب و کاری در فضای مجازی درید و قصد دارید انرا گسترش دهید این انیمیشن کوتاه را مشاهده کنید .

انواع روش های تبلیغ در فضای مجازی

 • تبلیغات بنری نمایشی یا تبلیغات نمایشی یکی از متداول ترین روش ها در تبلیغات دیجیتال است. 
 • بازاریابی موتور جستجوی SEM یک روش پرداخت است. این روش برخلاف سئو است. سئو بدون هزینه است و فقط با بهینه سازی مطالب انجام می شود، اما در SEM در کنار آدرس وب، “ad” را که مخفف Adwords است اضافه می کنیم و به ازای هر کلیک سایت هزینه دریافت می شود.
 • هزینه هر کلیک CPC روشی است که با هر کلیک بر روی بنر تبلیغاتی کسب و کار از صاحب کسب و کار کسر می شود. تعداد کلیک ها را می توان با وب مستر و سایر برنامه های مشابه شمارش کرد.
 • رسانه های اجتماعی در این نوع تبلیغات، پست شما برای افرادی که شما را دنبال نکرده اند در صفحه اصلی نمایش داده می شود.
 • ایمیل مارکتینگ ایمیل یکی از بهترین روش ها برای جذب مشتری از طریق تبلیغات فضای مجازی است.
 • برنامه ها در این روش تبلیغات شما زمانی که کاربران از اپلیکیشن استفاده می کنند به صورت ویدئو نمایش داده می شود.
 • اینفلوئنسر اینفلوئنسرها با شروع رشد رسانه های اجتماعی به وجود آمدند. این افراد تعداد قابل توجهی فالوور دارند و محصول یا خدمات را بر اساس قرارداد منعقد شده معرفی می کنند.
 • Sponser از طریق این حالت، تبلیغ شما در ابتدای یک ویدیوی آنلاین به صورت تصویر یا ویدیو پخش می شود. حتما چنین تبلیغاتی را در یوتیوب دیده اید. 
تاثیر تبلیغ فضای مجازی

انواع شبکه های مختلف برای تبلیغات در فضای مجازی

تبلیغات فیس بوک

تبلیغات فیس بوک به شما کمک می کند تا به یکی از سه نوع هدف کمپین دست یابید:

 

 • آگاهی: ایجاد آگاهی از برند یا افزایش دسترسی.
 • توجه: ترافیک را به وب سایت خود ارسال کنید، تعامل را افزایش دهید، نصب برنامه یا بازدید ویدیو را تشویق کنید، سرنخ ایجاد کنید یا مردم را تشویق کنید تا با شما در مسنجر فیس بوک ارتباط برقرار کنند.
 • تبدیل: خریدها یا سرنخ ها را از طریق سایت یا برنامه خود افزایش دهید، کاتا ایجاد کنید یا ترافیک را به فروشگاه های آفلاین هدایت کنید.
تبلیغات فضای مجازی

ملاحظات مخاطب: فیس بوک در بسیاری از جمعیت ها با 2.45 میلیارد کاربر فعال ماهانه محبوب است. درست به همان اندازه که بسیاری از نوجوانان از فیس بوک به عنوان والدین خود استفاده می کنند – و سالمندان به سرعت در حال پیگیری هستند.

فیس بوک با گزینه های دقیق هدف گذاری برای این مجموعه عظیم کاربران، یک پلت فرم عالی برای شروع تبلیغات در رسانه های اجتماعی است.

با تبلیغات، می توانید کاربران را به صفحه فیس بوک یا وب سایت خود هدایت کنید. همچنین می توانید آنها را به یک تجربه فوری سفارشی هدایت کنید . این یک صفحه مقصد تعاملی یا اطلاعاتی تمام صفحه در برنامه تلفن همراه فیس بوک است.

ویدئو مربوط به تاثیر تبلیغ در فضای مجازی

تاثیر تبلیغ در فضای مجازی با دیدن این ویدئو شما به طور کامل تاثیر تبلیغات در فضای مجازی را درک خواهید کرد 

پیشنهاد ما این هست که حتمااین ویدئو را مشاهده کنید . 

تبلیغات در فضای مجازی یکی از مهم ترین پلن هایی هست که میتواند یک سایت بدون درامد را با درامد های چندین میلییون تومانی در روز برساند .

بعد از دیدن این ویدئو نگرش شما نسبت به تبلیغات تعقییر خواهد کرد .

تبلیغات عکس در فضای مجازی

داده‌های داخلی فیس‌بوک نشان می‌دهد که یک سری تبلیغات فقط عکس می‌توانند ترافیک منحصربه‌فردتری نسبت به سایر انواع قالب‌های تبلیغاتی ایجاد کنند.

 

علاوه بر عکس، تبلیغات عکس فیسبوک شامل 90 کاراکتر متن به اضافه یک عنوان 25 کاراکتری است. نشان دهید و بگویید! این تبلیغات همچنین می تواند شامل یک دکمه فراخوان برای اقدام مانند خرید در حال حاضر یا دانلود باشد.

 

می توانید آگهی عکس خود را در Facebook Business Manager ایجاد کنید یا به سادگی یک پست را با یک تصویر از صفحه فیس بوک خود تبلیغ کنید .

نکته حرفه ای: اگر محصول ملموسی دارید، یک تبلیغ عکس فیسبوک راهی عالی برای نشان دادن آن است. به مردم نشان دهید که از محصول شما استفاده می کنند، نه یک عکس ساده از خود محصول.

تبلیغات در شبکه های اجتمایی

تبلیغات ویدیویی در فضای مجازی

گزینه‌های تبلیغات ویدیویی فیس‌بوک از کلیپ‌های ویدیویی کوتاه و حلقه‌ای که به‌طور خودکار در فیدهای کاربران پخش می‌شوند تا ویدیوهای تبلیغاتی اصلی ۲۴۱ دقیقه‌ای برای دسک‌تاپ را شامل می‌شود. همچنین می‌توانید تبلیغات ویدیویی ایجاد کنید که در ویدیوهای دیگر پخش شوند ( آغاز آگهی ویدیویی فیس‌بوک !)، یا حتی ویدیوهای 360 درجه را به اشتراک بگذارید.

 

با گزینه های بسیار، داشتن اهداف محکم و درک بازار هدف شما و اینکه ویدیوی شما به کجا می رسد بسیار مهم است.

نکته حرفه ای: ویدیوهای کوتاه نرخ تکمیل بالاتری دارند. با این حال، اگر پیام قانع کننده ای دریافت کرده اید، می توانید کمی بیشتر ادامه دهید. ویدئو می‌تواند خدمات شما را به وضوح نشان دهد – مانند یک کلاس رقص جالب – و در یک فید خبری عمدتا ثابت برجسته شود.

تبلیغات ویدئویی فضای مجازی

تبلیغات در استوری های فضای مجازی

در این فرمت تمام صفحه، عکس ها به مدت شش ثانیه نمایش داده می شوند و فیلم ها می توانند تا 15 ثانیه طول بکشند.

یک مشکل: شما نمی توانید به طور خاص تبلیغات استوری فیس بوک را به تنهایی انتخاب کنید. هنگامی که هنگام ایجاد آگهی خود برای کمپین‌های اخبار فید یا استوری اینستاگرام، «جایگزین‌های خودکار» را انتخاب می‌کنید، به‌عنوان یک مکان احتمالی درج می‌شوند.

نکته حرفه ای: داستان ها فقط 24 ساعت دوام می آورند، بنابراین این یک قالب عالی برای بازاریابی لحظه ای مانند پیشنهادات زمان محدود است. اکثر افرادی که فیس‌بوک مورد بررسی قرار گرفتند، گفتند که می‌خواهند تبلیغات Stories «سریع و قابل درک باشد». همه چیز را ساده نگه دارید.

مزایا تبلیغ در فضای مجازی

تبلیغات پیام رسان فیسبوک

تبلیغات مسنجر به سادگی تبلیغات فیس بوک هستند که در تب چت برنامه مسنجر قرار می گیرند. آنها بین مکالمات ظاهر می شوند.

می‌توانید از آن‌ها برای شروع یک مکالمه خودکار با یک مشتری بالقوه در مسنجر استفاده کنید، یا به وب‌سایت خود به وب‌سایت یا برنامه خود پیوند دهید.

بیش از 1.3 میلیارد نفر هر ماه از مسنجر استفاده می کنند که بسیاری از آنها حتی کاربر فیس بوک نیستند. چت کن

نکته حرفه ای: می توانید از تبلیغات مسنجر برای راه اندازی مجدد مکالمات پایان یافته استفاده کنید. از یک مخاطب سفارشی از افرادی استفاده کنید که قبلاً به کسب و کار شما پیام داده اند.

فضای مجازی

تبلیغات در اینستاگرام

فیسبوک مالک اینستاگرام است. بنابراین جای تعجب نیست که تبلیغات اینستاگرام از سه دسته کلی از اهداف کمپین مانند تبلیغات فیس بوک پشتیبانی می کند:

 • اطلاع
 • توجه
 • تبدیل

ملاحظات مخاطب: اینستاگرام در بین هزاره ها محبوبیت بیشتری دارد. تعداد زیادی از نسل Z و Gen Xers نیز از این پلت فرم استفاده می کنند.

مانند فیس بوک، می توانید بیننده ایده آل خود را با گزینه های هدف گیری سفارشی هدف قرار دهید. مخاطبانی شبیه به هم ایجاد کنید، رفتارها و فعالیت ها، علایق و جمعیت مخاطبان خود را مشخص کنید.

تبلیغات در اینستاگرام

انواع خاص تبلیغات اینستاگرام همچنین چهار نوع تبلیغات فیس بوک را منعکس می کند:

 • عکس
 • ویدئو
 • چرخ فلک
 • مجموعه

شما می توانید هر نوع تبلیغ را برای فید اصلی اینستاگرام، برای استوری اینستاگرام ایجاد کنید. قرار دادن تبلیغات در تلویزیون IG راه های منحصر به فردی برای دستیابی به مخاطبان شما نیز ارائه می دهد.

حلقه‌های اینستاگرام یک قالب محتوای جدید برای این پلتفرم هستند، اما تاکنون هیچ فرصت تبلیغاتی پولی در اینجا وجود ندارد. همانطور که گفته شد: جدید بودن Reels می تواند آن را به فرصتی عالی برای آزمایش با دسترسی ارگانیک تبدیل کند. وارد طبقه همکف شوید و به نوه هایتان بگویید که وقتی همه چیز شروع شد آنجا بودید.

تبلیغات در توییتر

تبلیغات توییتر برای سه هدف مختلف تجاری کار می کند:

 

 • آگاهی: دسترسی تبلیغات خود را به حداکثر برسانید.
 • توجه: چه بخواهید بازدیدهای ویدیویی، بازدیدهای قبل از پخش، نصب برنامه، ترافیک وب، تعامل یا دنبال‌کنندگان را داشته باشید، این دسته شماست.
 • تبدیل: کاربران را به برنامه یا وب سایت خود بیاورید تا اقدامی انجام دهند.

ملاحظات مخاطب: تقریباً دو سوم از مخاطبان تبلیغاتی توییتر مرد هستند.

تبلیغات در توییتر

توییتر دو راه برای برندها برای ایجاد تبلیغات توییتر ارائه می دهد:

 • Twitter Promote به طور خودکار توییت ها را برای شما تبلیغ می کند. (توجه: این سرویس دیگر برای کاربران جدید در دسترس نیست.)
 • کمپین های تبلیغاتی توییتر به شما این امکان را می دهند که کمپین های خود را بر اساس هدف بازاریابی خود راه اندازی کنید.

تبلیغ توییتر

با تبلیغ توییتر، الگوریتم توییتر به طور خودکار توییت ها را برای مخاطبان مشخص شده شما تبلیغ می کند. این اولین 10 توییت ارگانیک روزانه شما را که از فیلتر کیفیت توییتر عبور می کنند، تبلیغ می کند . همچنین حساب شما را برای جذب فالوورهای جدید تبلیغ می کند.

می‌توانید بر روی پنج مورد علاقه یا مکان‌های مترو تمرکز کنید و اجازه دهید توییتر بقیه کارها را انجام دهد. متأسفانه، با این ویژگی، نمی توانید انتخاب کنید کدام توییت ها را تبلیغ کنید. (اما شاید این بخشی از هیجان باشد؟)

نکته حرفه ای: حالت تبلیغ توییتر 99 دلار در ماه هزینه دارد. توییتر می گوید حساب ها به طور متوسط ​​به 30000 نفر در ماه می رسد و به طور متوسط ​​30 دنبال کننده جدید به دست می آورند

تبلیغات اسنپ چت

تبلیغات اسنپ چت می تواند به شما در دستیابی به سه نوع هدف بازاریابی کمک کند:

 • آگاهی: برای افزایش آگاهی از برند خود و نمایش محصولات و خدمات، به مخاطبان زیادی دست پیدا کنید
 • توجه: ترافیک را به وب سایت یا برنامه خود هدایت کنید، تعامل را افزایش دهید و نصب برنامه، بازدیدهای ویدیویی و تولید سرنخ را تشویق کنید.
 • تبدیل: باعث افزایش تبدیل وب سایت یا فروش کاتالوگ شوید.

سرویس Instant Create روشی ساده برای نمایش تصویر یا تبلیغ ویدیویی شما در کمتر از پنج دقیقه است. اگر یک هدف تبلیغاتی ساده دارید – به عنوان مثال، گرفتن یک Snapchatter برای تماس با پیتزا فروشی شما – این یک راه سریع و آسان برای شروع است.

برای اهداف تبلیغاتی بیشتر، Advanced Create وجود دارد. این برای تبلیغ‌کنندگانی است که اهداف بلندمدت یا مشخص‌تری دارند و ممکن است به کنترل بیشتری بر بودجه، پیشنهادات یا بهینه‌سازی نیاز داشته باشند.

ملاحظات مخاطب: اسنپ چت با 220 میلیون کاربر زیر 25 سال بسیار محبوب در بین کاربران جوان است. تقریباً سه چهارم افراد 18 تا 24 ساله از این برنامه استفاده می کنند. آن را با 25 درصد افراد 30 تا 49 ساله مقایسه کنید. حدود 60 درصد از مخاطبانی که می توانید با تبلیغات اسنپ چت به آنها دسترسی پیدا کنید، زن هستند.

تبلیغات فوق العاده موثر در یوتیوب

تبلیغات YouTube می تواند به شما کمک کند برای اهداف تجاری زیر تلاش کنید:

 • جمع آوری سرنخ ها
 • ترافیک وب سایت را هدایت کنید
 • توجه به محصول و برند را افزایش دهید
 • آگاهی از برند ایجاد کنید و دامنه دسترسی خود را افزایش دهید

ملاحظات مخاطب: یوتیوب تعداد کاربران مرد بیشتری نسبت به زن دارد. مخاطبان به خوبی در بین گروه های سنی تا 65 سال پراکنده هستند.

 

چند فرمت تبلیغات ویدیویی مختلف در YouTube وجود دارد. از آنجایی که Google مالک YouTube است، برای ایجاد تبلیغات YouTube به یک حساب Google AdWords نیاز دارید.

تبلیغات در یوتیوب

انواع تبلیغات فضای مجازی در TikTok

گزینه‌هایی مانند تصاحب برند، چالش‌های هشتگ، محتوای AR برند، و بسته‌های تأثیرگذار سفارشی با کمک یک نماینده تبلیغاتی در دسترس هستند.

در این مرحله، به نظر می رسد هر چیزی در TikTok امکان پذیر است، بنابراین مستقیماً تماس بگیرید و ببینید چه کاری می توانید انجام دهید!

تمام دستورالعمل های گام به گام مورد نیاز برای تنظیم تبلیغات TikTok خود را در راهنمای تبلیغات TikTok ما دریافت کنید.

هزینه تبلیغات در فضای مجازی

برای هر بودجه، از چند دلار در روز تا کمپین های میلیون دلاری، راه حلی برای تبلیغات رسانه های اجتماعی وجود دارد.

تبلیغات در اکثر شبکه های اجتماعی در قالب حراج به فروش می رسد. شما برای یک نتیجه هدف (مانند یک کلیک)، حداکثر قیمت پیشنهادی یا حداکثر بودجه در روز تعیین می کنید. مبلغ مشخصی برای پرداخت وجود ندارد همانطور که تبلیغ خود را ایجاد می کنید، رابط مدیر تبلیغات یک پیشنهاد پیشنهادی را بر اساس اهداف اعلام شده شما ارائه می دهد.

هزینه تبلیغات در فضای مجازی

بسته به هدف کمپین خود، معمولاً با استفاده از یکی از این روش ها پرداخت می کنید:

 • هزینه هر کلیک (CPC)
 • هزینه به ازای هر 1000 نمایش (CPM)
 • هزینه هر تبدیل
 • هزینه هر نمایش ویدیو
 •  

عوامل متعددی بر میزان پرداختی شما برای تبلیغات رسانه های اجتماعی، فراتر از آنچه رقبای شما پیشنهاد می دهند، تأثیر می گذارد. این عوامل عبارتند از:

 

 • کیفیت تبلیغ شما
 • هدف کمپین شما
 • کدام نوع مخاطب را هدف قرار می دهید
 • کشور مورد نظر شما
 • زمان سال و حتی زمان روز
 • قرار دادن در داخل شبکه

 

به عنوان مثال، تحقیقات AdEspresso نشان می دهد که میانگین CPC فیس بوک در یکشنبه ها 0.40 دلار است، اما در روزهای سه شنبه و پنجشنبه نزدیک به 0.50 دلار است.

نکات مهم تبلیغ در فضای مجازی

بازاریابی رسانه های اجتماعی روشی قدرتمند برای کسب و کارها در هر اندازه برای دستیابی به مشتریان بالقوه و مشتریان است. مردم برندها را در رسانه‌های اجتماعی کشف می‌کنند، درباره آن‌ها می‌آموزند، دنبال می‌کنند و از آنها خرید می‌کنند، بنابراین اگر در پلتفرم‌هایی مانند فیس‌بوک، اینستاگرام و لینکدین نیستید، فرصت را از دست می‌دهید! بازاریابی عالی در رسانه های اجتماعی می تواند موفقیت قابل توجهی را برای کسب و کار شما به ارمغان بیاورد، طرفداران برند متعهد ایجاد کند و حتی منجر به فروش و فروش شود.

1. بدانید به چه هدف تجاری می خواهید برسید

تصادفی نیست که ما هر بخش از این راهنما را با بررسی اهداف تجاری که هر نوع تبلیغات رسانه های اجتماعی می تواند به شما در دستیابی به آن کمک کند، شروع می کنیم. رسیدن به اهدافتان بسیار سخت است اگر در وهله اول ندانید چه اهدافی دارید.

درک اهداف کسب و کار شما بسیار مهم است. این تضمین می کند که شبکه اجتماعی مناسب را برای تبلیغات انتخاب کنید. این به شما کمک می کند راه حل تبلیغاتی مناسب را در آن پلتفرم انتخاب کنید. حتی استراتژی خلاقانه شما را راهنمایی می کند.

2. مخاطبان هدف خود را بشناسید

ما برخی از ملاحظات مخاطبان را برای هر یک از شبکه های اجتماعی فهرست کرده ایم. به خاطر داشته باشید که همه آنها هدف گذاری تبلیغاتی کاملاً خاصی را ارائه می دهند. دقیقاً بدانید که می‌خواهید به چه کسی دسترسی پیدا کنید تا از این گزینه‌های هدف‌گیری حداکثر استفاده را ببرید. این تضمین می کند که بهترین قیمت را برای دلار تبلیغاتی خود دریافت کنید.

به هر حال، اگر مخاطبان شما بازی‌بازان مرد جوان در نیوجرسی هستند، تبلیغ برای مادران فوتبالیست در فلوریدا هیچ فایده‌ای ندارد. توانایی هدف گذاری میکرو کمپین های تبلیغاتی یکی از مزایای کلیدی تبلیغات رسانه های اجتماعی است. ایجاد شخصیت‌های مخاطب می‌تواند به شما کمک کند دقیقاً متوجه شوید که روی کدام بخش‌های مخاطب تمرکز کنید.

3. اجازه دهید پست های ارگانیک شما تبلیغات شما را اطلاع دهد

احتمالاً در حال حاضر هر روز مطالبی را در توییتر، فیس بوک و اینستاگرام ارسال می کنید. شاید لینکدین و اسنپ چت هم همینطور.

برخی از این پست ها با دنبال کنندگان طنین انداز می شوند. دیگران این کار را نخواهند کرد. ردیابی کنید که روی کدام یک کلیک می‌شود، لایک می‌شود، به اشتراک گذاشته می‌شود و روی آنها نظر داده می‌شود. این پیام‌ها با کارایی بالا بهترین نامزدها را برای تبلیغات اجتماعی می‌سازند.

اگر با تبلیغات رسانه های اجتماعی خود وارد یک شبکه جدید می شوید، از کوچک شروع کنید. از آنچه از پست های ارگانیک خود آموخته اید به عنوان نقطه شروع استفاده کنید. با این حال، بدانید که این درس ها لزوماً در شبکه های اجتماعی ترجمه نمی شوند.

4. برای چیزهایی که مهم هستند پرداخت کنید: تأثیرات یا مشارکت

تبلیغات در فضای مجازی برای اینکه بودجه خود را تحت کنترل داشته باشید، به این فکر کنید که آیا می خواهید تأثیرگذاری داشته باشید یا تعامل.

اگر هر بار که کسی تبلیغ شما را می‌بیند (برداشت‌ها) پول می‌پردازید، پیام شما می‌تواند شبکه گسترده‌ای ایجاد کند.

اما اگر برای نامزدی پول می پردازید، فقط می خواهید افرادی که واقعاً علاقه مند به تجارت با شما هستند تعامل داشته باشند.

شما نمی خواهید برای تعهداتی که با اهداف تجاری شما مرتبط نیستند هزینه ای بپردازید. عبارت تبلیغ شما باید به افراد کمک کند تا تشخیص دهند که آیا برای آنهاست یا نه.

هم کمپین های تعامل و هم کمپین برداشت می توانند برای کسب و کار شما ارزشمند باشند. شما فقط باید مورد مناسبی را انتخاب کنید تا با اهداف تجاری خود مطابقت داشته باشد تا فقط برای نتایج واقعی کسب و کار هزینه کنید.

در اینجا اطلاعات بیشتری در مورد اینکه کدام معیارها را باید ردیابی کنید تا از کمپین تبلیغات اجتماعی خود بیشترین بهره را ببرید، آورده شده است.

این مقاله ترجمه شده سایت hootsuite 

ویدئو های مربوط به تبلیغ در فضای مجازی در یوتیوب ( با vpn تماشا کنید )