راهنمای خرید پاراوان
راهنمای خرید پاراوان ، کاربرد پاراوان چیست ❤️نکات جامع قبل از خرید + آپدیت تیر 1401

راهنمای خرید پاراوان ، جداکننده های اتاق هزاران سال است که برای یک مانع مفید و راحت که اتاق های بزرگتر را تقسیم می کند، استفاده می شود. کاربرد پاراوان چیست ، امروزه تقسیم‌کننده اتاق کاربردهای زیادی دارد، از ایجاد یک فضای اداری در اتاق خواب، جدا کردن اتاق خواب فرزندتان، تا اضافه کردن اتاق‌ها به خانه شما. جداکننده اتاق برای اهداف متعددی برای یک خانه ضروری است. 

خرید پاراوان ، جدا کردن یک اتاق نباید گران باشد یا نیازی به ساخت دیوار داشته باشد. راهنمای خرید پاراوان ، یک تقسیم کننده اتاق می تواند راه حل عالی برای ایجاد فضای بیشتر یا یک منطقه کاملاً جدید در یک اتاق بزرگتر در خانه شما باشد. با این حال، جنبه های مختلفی وجود دارد که باید قبل از خرید جداکننده اتاق مناسب در نظر بگیرید. برای اینکه بدانید چه چیزی را برای انتخاب مناسب باید در نظر بگیرید، بخوانید. 

راهنمای خرید پاراوان

مزایا و کاربرد پاراوان چیست ؟

کاربرد پاراوان چیست ، تقسیم‌کننده‌های اتاق با ایجاد تعداد بیشتری اتاق از یک اتاق بزرگتر، انعطاف‌پذیری را به فضای شما می‌بخشند. اگر می خواهید یک منطقه اداری جداگانه داشته باشید یا قصد دارید یک اتاق را با شخص دیگری به اشتراک بگذارید، استفاده از جداکننده اتاق می تواند یک راه مقرون به صرفه برای رسیدن به این هدف باشد.

 استفاده از جداکننده اتاق در ساخت دیوار مزایای زیادی دارد: 

کاربرد پاراوان چیست

فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید قبل از خرید جداکننده اتاق در نظر بگیرید. اول اینکه کاربرد اساسی جداکننده اتاق چیست؟ راهنمای خرید پاراوان ، جداکننده های اتاق را می توان برای جدا کردن مناطق کار، هدایت ترافیک پیاده به یک اتاق خاص، یا تقسیم اتاق خواب استفاده کرد. استفاده از تقسیم کننده تعیین می کند که چه نوع تقسیم کننده اتاق را باید خریداری کنید. 

 • اگر می‌خواهید آن‌ها را به منطقه دیگری منتقل کنید، تنظیم، جابجایی، و حذف آسان است
 • در مقایسه با ساخت یک دیوار یا اتاق جدید برای بازسازی یک منطقه، ارزان است
 • حریم خصوصی یک منطقه را با ایجاد اتاق های جداگانه برای خانه یا محل کار خود افزایش دهید
 • به دلیل قابل حمل بودن انعطاف پذیر است، به این معنی که اگر ظاهر اتاق خود را دوست ندارید می توانید آنها را تا کنید.
 • اگر به یک منطقه آرام برای کار نیاز دارید، می تواند صدای بافر را از کودکان یا حیوانات خانگی ارائه دهد
 • آنها در سبک ها، متریال ها، رنگ ها و اندازه های مختلف برای مطابقت با دکوراسیون موجود شما عرضه می شوند

چرا باید پاراوان خرید کنیم

همچنین می‌خواهید اندازه اتاق و سقف بلند یا کم آن را در نظر بگیرید. راهنمای خرید پاراوان ، این شامل ارتفاعی است که می‌خواهید تقسیم‌کننده اتاق چقدر باشد و آیا برای بافر صدا به سقف برخورد می‌کند یا فضایی در بالا باقی می‌ماند. جداکننده‌های اتاق در ارتفاع‌های مختلفی قرار دارند، بنابراین باید قبل از شروع خرید، مقداری اندازه‌گیری را انجام دهید. 

جداکننده های اتاق نیز در مواد، سبک ها و رنگ های متعددی فروخته می شوند. هنگامی که اندازه جداکننده را مشخص کردید، می توانید شروع به تحقیق کنید که چه متریال، سبک و رنگی با دکوراسیون اتاق شما بهتر عمل می کند. به عنوان مثال، ساختن یک منطقه اداری مجزا به چیزی حرفه ای تر و ساده تر از تقسیم کردن یک اتاق بازی یا اتاق کودک نیاز دارد. 

نکات مهم هنگام راهنمای خرید پاراوان

پس از تعیین بودجه، باید ارزیابی کنید که هدف کلی جداکننده اتاق شما چیست. چرا از اول اتاق خود را تقسیم می کنید؟ راهنمای خرید پاراوان ، آیا برای ایجاد یک فضای اداری خصوصی یا یک اتاق بازی برای کودکان است؟ دلیل تقسیم کننده اتاق نیز نوع جداکننده، متریال استفاده شده و سبک را تعیین می کند. 

پس از ارزیابی بودجه و هدف، باید مساحت فضا را اندازه گیری کنید تا بدانید که برای خرید چند پنل و ابعاد هر پانل باید بدانید. احتمالاً به حداقل دو پانل نیاز خواهید داشت، اما بسته به منطقه ای که پارتیشن بندی می شود، ممکن است به تعداد بیشتری نیاز داشته باشید. سپس می توانید موارد زیر را انتخاب کنید: 

 • نوع جداکننده اتاق را انتخاب کنید
 • متریال مناسب برای جداکننده اتاق را انتخاب کنید
 • بهترین رنگ و پرداخت را تعیین کنید
 • چقدر می خواهید روی تقسیم کننده اتاق سرمایه گذاری کنید
 • چه مدت قصد دارید از جداکننده اتاق استفاده کنید؟ 
buying guide paravan

راهنمای نگهداری از پاراوان

جداکننده های اتاق می توانند مناطق مفیدی را در خانه شما ایجاد کنند، اما باید با دقت انتخاب شوند. تقسیم‌کننده‌های اتاق را می‌توان به روش‌های مختلفی مورد استفاده قرار داد، اما مراحل خاصی وجود دارد که باید انجام شود تا بتوانید یکی از آن‌ها را بخرید که برای شما مناسب است و مجبور نباشید پانل‌ها یا جداکننده‌های اتاق کامل را برگردانید، زیرا آنها این منطقه را تحسین نمی‌کنند.

چگونه پاراوان های اتاق را اندازه گیری کنیم ؟

قبل کاربرد پاراوان چیست از اینکه بتوانید خرید جداکننده های اتاق را شروع کنید، باید فضای زندگی خود را اندازه گیری کنید تا مطمئن شوید که طول و ارتفاع مناسب تقسیم کننده خود را به دست آورده اید .

تقسیم‌کننده‌های اتاق معمولاً از سه تا هفت پانل در دسترس هستند، بنابراین می‌توانید تقسیم‌کننده اتاق را بسته به مدت زمانی که به آن نیاز دارید سفارشی کنید .

فضای کف را اندازه گیری کنید تا مقدار مناسبی از پانل های مورد نیاز برای پوشش منطقه ایجاد شود. هنگامی که شروع به نگاه کردن به تقسیم‌کننده‌های اتاق می‌کنید، باید این عدد را در نظر داشته باشید، زیرا باید اندازه‌های پانل‌ها را بیابید. 

معمولاً دو یا سه پانل در بیشتر موارد بهترین عملکرد را دارند، اما این بستگی به اندازه فضایی دارد که پارتیشن بندی می شود.  شما همچنین می خواهید ارتفاع سقف را اندازه گیری کنید تا مطمئن شوید که اندازه مناسب تقسیم کننده اتاق را دارید. 

آخرین چیزی که می خواهید یک تقسیم کننده اتاق است که برای قسمت سقف شما خیلی بلند یا خیلی کوتاه باشد. انتخاب جداکننده اتاق شما به این بستگی دارد که سقف بلند یا کم در قسمت جدا شده از اتاق داشته باشید. 

بهترین متریال استفاه شده در پاراوان ها چیست ؟

اکنون که می دانید طول و ارتفاع جداکننده اتاق شما باید چقدر باشد، می توانید متریالی را انتخاب کنید که به بهترین وجه با سبک اتاق شما و نیازهای تقسیم کننده مطابقت دارد

. تقسیم‌کننده‌های اتاق در متریال‌های مختلف متعددی در دسترس هستند و تصمیم گیری در مورد اینکه کدام یک در اتاق شما بهتر به نظر می‌رسد می‌تواند ترسناک باشد. این به تنظیمات کلی بستگی دارد. 

آیا می خواهید نور از جداکننده اتاق عبور کند یا یک محیط محکم برای حفظ حریم خصوصی بیشتر؟ آیا به دنبال الگوهای گل یا رنگ های خاموش هستید؟

 اینها همه سؤالات خوبی برای تصمیم گیری در مورد مطالب صحیح هستند. یک اتاق با نور ضعیف ممکن است از یک تقسیم کننده اتاق مات بهره مند شود، در حالی که یک دفتر به حفظ حریم خصوصی نیاز دارد. آنها به طور کلی در سه انتخاب هستند: 

 • پارچه – این محبوب‌ترین انتخاب برای کسانی است که می‌خواهند حریم خصوصی و کنترل صدا برای انجام کار، خواباندن نوزاد یا هر قسمت دیگری که نیاز به بافر صدا دارد، داشته باشند.
 • پلی کربنات – برای اتاق کودک عالی است زیرا به راحتی با حوله شسته می شود و در هوا خشک می شود. این همچنین برای فضای باز ایده آل است زیرا پلی کربنات می تواند انواع آب و هوا را تحمل کند.
 • بوم – انتخاب خوبی است، زیرا به راحتی با آب تمیز می شود و مقداری صدا را جذب می کند، اما برای فضای باز مناسب نیست. 

کدام یک از کیفیت های پاراوان بهتر هستند ؟

انتخاب از بین این سه ماده بستگی به محل قرار دادن تقسیم کننده اتاق و عملکرد آن دارد. پارچه برای کنترل صدا در داخل خانه بهترین عملکرد را دارد، راهنمای خرید پاراوان در حالی که پلی کربنات برای تنظیمات در فضای باز ایده آل است. بوم راحت تر از پارچه تمیز می شود و در داخل خانه نیز کار می کند، اما کنترل صدای زیادی را ارائه نمی دهد و نمی توان آن را در فضای باز قرار داد. 

علاوه بر نوع متریال، چند سبک وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید که واقعاً می توانند ظرافت، جذابیت و شخصیت را به اتاق شما اضافه کنند. آیا می خواهید نور از آن عبور کند یا چوب جامد؟ چاپ تزئینی یا چرم مصنوعی رنگ شده؟ در زیر به هشت سبک مختلف می پردازیم که همگی جنبه جذابیت و جذابیت خاص خود را دارند.

راهنمای خرید پاراوان مدل ژاپنی

جداکننده های اتاق به سبک ژاپنی امروزه کلاسیک ترین و محبوب ترین سبک ها در بازار آمریکا هستند. آنها ارزان و بادوام هستند و در عین حال به اندازه کافی سبک هستند تا در صورت لزوم در خانه قابل حمل باشند. آنها ممکن است در طرح های تزئینی شکوفه های گیلاس یا مواد مات باشند تا نور خورشید از آن بتابد. برخی از گزینه های دیگر عبارتند از: 

buying guide room

طرح های مشبک محبوب ترین نوع جداکننده اتاق ژاپنی و احتمالاً کلاسیک ترین آنها هستند. مشبک کلاسیک به صورت متقاطع یا صلیب دوبل عرضه می شود، اما نسخه های معاصر بیشتری در انواع گل و گیاه شناسی منحصر به فرد موجود است. بسته به ظاهر تزئینی آنها یک یا دو طرفه هستند. 

قاب‌های چوبی رنگ‌شده کم‌هزینه‌ترین قاب‌های چوبی هستند و در رنگ‌های مختلفی عرضه می‌شوند: قرمز، آبی، سبز، بنفش، صورتی، طلایی، یا سیاه، سفید یا عاج‌ای کلاسیک. یک دفتر ممکن است لکه های حرفه ای تری از چوب مانند بلوط عسلی، چوب رز گیلاس، کاج یا گردو را بخواهد. 

راهنمای خرید پاراوان اداری

تقسیم‌کننده‌های اتاق به سبک کرکره چوبی طراحی کلاسیک آمریکایی را ارائه می‌دهند که با چوب جامد ساخته شده است تا ظاهر و احساس حرفه‌ای‌تری داشته باشد. 

معمولاً چوب جامد با روکش چوبی ظریف رنگ آمیزی می شود که برای مناطق اداری مانند وکلا، متخصصان مشاوره، حسابداران یا برنامه ریزان مالی مناسب است. آنها در انواع مختلف تکمیل می شوند: 

این جداکننده‌های اتاق ممکن است کمی گران‌تر باشند، اما محکم و محکم هستند و شبیه کرکره‌های بلند پنجره‌ها هستند. کاربرد پاراوان چیست ، آنها همچنین با پرده های چوبی قابل تنظیم که در پانل ها تعبیه شده اند در دسترس هستند تا در صورت لزوم نور وارد شود. اگر نور زیاد شد، فقط پرده ها را ببندید و سپس تقسیم کننده اتاق مات می شود. 

به طور کلی، کاربرد پاراوان چیست ، یک جداکننده اتاق به سبک کرکره چوبی برای یک محیط حرفه ای یا رسمی مناسب است. روکش چوب تیره به اتاق غنا می بخشد و در عین حال اعتبار و حتی یکپارچگی را برای حرفه ای ها ایجاد می کند که به جوهره صداقت و اطمینان نیاز دارند. 

راهنمای خرید پاراوان آرایشگاهی

جداکننده های اتاق به سبک حصیری نیز به دلیل زیبایی و ظرافت بسیار محبوب هستند. اینها از قاب‌های چوبی ساخته شده‌اند که در الیاف گیاهی پایدار پیچیده شده‌اند، مانند علف‌های زودرس، که به صورت طناب محکمی چرخانده می‌شوند. اگرچه آنها به هر اتاقی ظاهری زیبا می بخشند، اما جداکننده های اتاق به سبک حصیری در مقایسه با سایر گزینه ها به طور شگفت انگیزی ارزان هستند. 

تقسیم‌کننده‌های اتاق به سبک Rattan برای جدا کردن یک دفتر یا منطقه سرگرمی به خوبی کار می‌کنند، زیرا طرح‌ها و بافت‌های متمایز زیادی دارند که در خود پانل‌ها بافته می‌شوند. طناب‌های فیبر گیاهی و علف‌های راش رنگ‌های رنگارنگ را به خوبی جذب می‌کنند تا رنگ مشکی، سبز، آبی، قرمز یا بژ را بیشتر کنند. 

buying guide divider
buying guide room divider

اگر منطقه‌ای دارید که ترافیک کمی دارد، تقسیم‌کننده‌های اتاق به سبک حصیری ممکن است انتخابی عالی باشند زیرا ظاهر خوبی دارند و قوی هستند. راهنمای خرید پاراوان آنها در تقسیم فضاهای باز و تعیین مناطق جدید یک اتاق بزرگ یا ایجاد یک مانع بصری در ورودی بسیار خوب عمل می کنند. آنها همچنین برای ارائه حریم خصوصی هنگام سرگرمی بسیار محبوب هستند. 

تنها نقطه ضعف رنگ حصیری این است که گاهی رنگ از روی چوب جدا می شود. همانطور که گفته شد، حصیری مزایای زیادی دارد، مانند صفحه نمایش ها که به خوبی تا می شوند، سبک وزن و قابل حمل هستند، بادوام هستند و دارای گزینه های مات هستند که در صورت لزوم می توانند نور خورشید را کاملاً مسدود کنند. 

نتیجه گیری مقاله راهنمای خرید پاراوان

پاسخ به این سؤالات به انتخاب جداکننده اتاق عالی کمک می کند. همچنین باید تصمیم بگیرید که آیا به خلوت و خلوت نیاز دارید، زیرا ممکن است یک جداکننده اتاق از کف تا سقف را انتخاب کنید که مانع از صدا و محکم تر از چیزی سبک و تزئینی مانند ابریشم چینی باشد. علاوه بر این، رنگ و سبک تقسیم کننده اتاق باید در نظر گرفته شود.

اکنون که انواع مختلف تقسیم‌کننده‌های اتاق را می‌شناسید و مساحت را برای طول و ارتفاع اندازه‌گیری کرده‌اید، می‌خواهید عملکرد فضای کلی خود را ارزیابی کنید. شما باید اندازه، رنگ و سبک اتاق را در نظر بگیرید، این که آیا عملکرد آن بازیگوش است یا حرفه ای، و نیاز به حفظ حریم خصوصی در مقابل به سادگی از بین بردن فضا. 

راهنمای خرید پاراوان
buying guide room divider

همچنین می توانید از رنگ به نفع خود استفاده کنید تا دو ناحیه تقسیم شده توسط جداکننده اتاق را بیشتر از هم جدا کنید. 

راهنمای خرید پاراوان ، به عنوان مثال، اگر یک تقسیم‌کننده اتاق با طرح‌های رنگارنگ انتخاب می‌کنید، کاربرد پاراوان چیست ، ممکن است بخواهید یکی از قسمت‌ها را دوباره رنگ کنید تا با رنگ‌های تقسیم‌کننده اتاق مطابقت داشته باشد، در حالی که خود تقسیم‌کننده قسمت دیگر اتاق را نیز تحسین می‌کند.