فرق کاناپه با مبل راحتی چیست؟

زهرا شاه محمدی 1401/07/18

فرق کاناپه با مبل راحتی چیست؟ خوب، این وبلاگ همه چیزهایی را که باید در مورد آن بدانید را به شما می گوید. بخوانید تا متوجه شوید!

فرق کاناپه با مبل راحتی چیست؟ اگرچه تعداد کمی از آن ها متوجه می شوند، اما تفاوت بسیار مشخصی بین کاناپه و مبل وجود دارد. راه سریع برای تشخیص تفاوت بین مبل و کاناپه، بررسی وجود بازوهای مبل است.

 به طور سنتی، کاناپه ها بازو ندارند در حالی که مبل ها شامل بازو می شوند. این تفاوت اساسی بین این دو مبلمان است. اگرچه این دو اثاثیه خانه مشترکات زیادی دارند، اما از جنبه های مختلفی از جمله اندازه، کاربری کاربردی و موقعیت مکانی متفاوت هستند.

حتما بخوانید: یک تختخواب خوب چه ویژگی هایی دارد؟

تفاوت کاناپه و مبل

فرق کاناپه با مبل راحتی چیست؟ تفاوت دیگر این دو این است که کاناپه ها به طور کلی یک مبلمان معمولی و مبل ها رسمی تر به حساب می آیند. راحتی و کارایی چیزی است که یک کاناپه را تعریف می کند در حالی که مبل ها برای بیان یک سبک در اتاق نشیمن شما اما در لابی هتل یا برای نشستن داوران یک نمایش واقعی استفاده می شود.

مبل مرکز هر اتاق نشیمن است و چیزی است که هر صاحب خانه می خواهد به درستی از آن استفاده کند. وقتی بعد از یک روز کاری طولانی به خانه بازمی‌گردید، هیچ چیز جذاب‌تر از دیدن یک مبل شیک و راحت نیست.

یک مبل برای قرار دادن پاهای خسته شما یا یک تکیه گاه برای کمردرد شما پس از یک رانندگی طولانی به خانه. اینجا جایی است که با خانواده خود وقت خود را صرف تماشای تلویزیون یا فیلم می کنید و خاطرات و ارتباطات ایجاد می کنید.

مطالعه کنید: کریسمس در ایران

با این حال، اغلب صاحبان خانه هنگام درک تفاوت بین مبل و کاناپه دچار اختلاف می شوند.

این روزها این اصطلاحات به جای هم استفاده می شوند. بیشتر مردم فکر می‌کنند که یکسان هستند، اما از نظر تاریخی، داستانی متفاوت و منحصر به فرد برای هر کدام وجود دارد.

کلمه مبل از کلمه عربی Suffa گرفته شده است که اعتقاد بر این است که از طریق ترکیه وارد واژگان اروپایی شده است. در اصل به معنای نیمکت بلندی است که از چوب، سنگ یا آجر پوشیده شده با پارچه و کوسن ساخته شده است. 
کلمه Couche فرانسوی است و به معنای دراز کشیدن است. یک کاناپه بسیار کوچکتر از یک مبل است که بدون تکیه گاه بازو ساخته شده است.

فرق ظرفیت کاناپه با مبل راحتی چیست؟

یکی از مناطق مهم که تفاوت بین این دو را مشخص می کند ظرفیت صندلی است. کاناپه‌ها معمولا کوچک‌تر هستند و برای دو تا سه نفر طراحی شده‌اند. مبل ها بزرگتر از کاناپه ها هستند و برای پذیرایی از چهار نفر یا بیشتر طراحی شده اند. به احتمال زیاد شما هم یک مبل دو نفره دیده اید که به درستی از آن به عنوان صندلی عشق یاد می شود. صندلی‌های عشق نسخه کوچک‌تری از مبل‌های استاندارد هستند که به‌جای چهار نفر برای دو نفر طراحی شده‌اند.

فرق ظرفیت کاناپه با مبل راحتی چیست؟

نحوه استفاده از کاناپه و مبل

احتمالاً شما این را نمی دانستید، اما کاناپه ها در واقع به جای نشستن روی آنها دراز کشیدن هستند. برعکس، مبل برای اهداف نشستن طراحی شده است. این یکی از دلایلی است که مبل های اصلی بدون بازو هستند. استفاده کاربردی ما را به نقطه بعدی هدایت می کند. محل.

محل گذاشتن کاناپه و مبل در خانه

مبل ها معمولا در اتاق نشیمن، اتاق خانواده و سایر قسمت های خانه دیده می شوند. آنها برای نشستن گروه بزرگی از افراد ساخته می شوند و به همین دلیل معمولاً در قسمت های بزرگ تری از خانه دیده می شوند. از سوی دیگر، کاناپه ها بیشتر در مناطق صمیمی خانه دیده می شوند. این می تواند شامل مناطق غیررسمی باشد که میزبان رویدادهای سرگرمی صمیمانه برای خانواده و دوستان هستند. این یک محیط معمولی تر را تسهیل می کند که در آن انتظار می رود دراز بکشید.

اما این کاملاً ذهنی است زیرا ما معتقدیم یک کاناپه خوب طراحی شده می تواند به اندازه یک مبل زیبا باشد. یک مبل خوش ساخت می تواند مانند هر کاناپه ای راحت باشد بدون اینکه فرم آن مانع از عملکرد آن شود.

نحوه استفاده از کاناپه و مبل

ریشه شناسی و تاریخ کلمات کاناپه و مبل

کلمه مبل از کلمه عربی “سفاح” گرفته شده است که برای توصیف نیمکتی که با کوسن و پتو پوشانده شده است به کار می رود. دقیقاً تعریف مدرن نیست، درست است؟

کلمه کاناپه از کلمه فرانسوی “couche” گرفته شده است و برای توصیف یک مبلمان بدون بازو استفاده می شود. گاهی اوقات یک کاناپه می‌تواند شامل یک بازو باشد و همچنان به آن دسته‌بندی شود، با این حال، این در ناحیه خاکستری بین دو سبک قرار می‌گیرد. کاناپه به طور مشابه با “شزل لانژ” مدرن مرتبط است که یک نیمکت برای خواباندن است که بازو ندارد.

با این حال در زمان حاضر مبل ها و کاناپه ها اغلب با دیگری اشتباه گرفته می شوند زیرا تفاوت بین آنها تقریباً غیر قابل تشخیص است. شما همچنین ترجیحی برای هر یک از این اصطلاحات در جمعیت‌شناسی خاص خواهید دید. در کشورهایی مانند هند یا کشورهایی با نفوذ بریتانیا، مردم از کلمه “مبل” استفاده می کردند. در حالی که در آمریکا از هر دو اصطلاح استفاده می شود.

به این ترتیب پاسخ به این سوال – “فرق بین مبل و کاناپه چیست؟” – به انتخابی تبدیل می شود که ترجیح می دهید آن را بنامید.

مبل یا کاناپه یک سرمایه گذاری بزرگ است که برای سال های آینده بخشی از اتاق نشیمن شما خواهد بود. از این رو داشتن یک مبل یا کاناپه خوب با مواد باکیفیت و طراحی محکم چیزی است که باید در بالای لیست باشد. یک مبل یا کاناپه خوب باید راحت، دنج و در اتاق نشیمن شما خوب به نظر برسد. باید با طراحی داخلی شما به خوبی هماهنگ شود.

همچنین، به سهولت نگهداری و ضمانت هایی که توسط برندهای برتر ارائه می شود، توجه کنید.

در پایان روز، چه مبل یا کاناپه انتخاب کنید، باید بتوانید بدون هیچ مراقبتی در دنیا به بدن خسته خود استراحت دهید.

یک کاناپه

کلمه couch در اصل فرانسوی است – کلمه coucher به معنای دراز کشیدن است. بنابراین جای تعجب نیست که این کلمه برای توصیف مبلمانی به کار می رود که می توانید عمدتاً روی آن دراز بکشید (به جای اینکه فقط بنشینید). کاناپه ها به طور کلی پذیرای دو یا سه نفر هستند.  

از نظر ویژگی‌های آن، کاناپه‌ها ممکن است دارای دو تکیه‌گاه (یا اصلاً هیچ‌کدام) نباشند، و در پشت مخروطی هستند تا بالشتک‌ها وجود داشته باشند. آنها معمولا یک قاب داخلی دارند که با پارچه روکش شده است و همچنین ممکن است با فنر ساخته شود.

مبل

کلمه مبل از کلمه عربی «سفاح» گرفته شده است که به معنای نیمکت چوبی یا سنگی پوشیده از کوسن است. مبل ها معمولا بیشتر به مبلمانی که روی آن می نشینید اشاره دارد تا اینکه روی آن دراز بکشید. 

از نظر سبک، آنها شبیه به یک کاناپه هستند، زیرا به طور سنتی از یک قاب ساخته می شوند، دارای تکیه گاه دست، پشتی یکنواخت هستند و با اثاثه یا لوازم داخلی پوشانده می شوند. اما تفاوت بین کاناپه و مبل در این است که کاناپه ها معمولا بیش از چهار نفر را در خود جای می دهند. 

اگرچه بسیاری از مردم دو واژه کاناپه و مبل را با هم عوض می کنند، برخی کاناپه را با کوسن های بزرگ و نرمی که شما را به دراز کشیدن دعوت می کنند معمولی تر می دانند، در حالی که مبل سفت تر، رسمی تر است و برای راحتی مطلوب باید روی آن بنشینید! 

ریشه شناسی و تاریخ کلمات کاناپه و مبل

کاناپه

کلمه lounge از واژه فرانسوی Chaise longue به معنای صندلی بلند گرفته شده است. سالن‌ها اغلب طولانی‌تر هستند (از این رو فعالیت استراحت کردن!) و صندلی‌های بیشتری نسبت به کاناپه‌ها یا مبل‌ها فراهم می‌کنند. با این حال، ساختار آنها نیز متکی به یک قاب داخلی است که با پارچه روکش شده پوشانده شده است.

البته خود شزلون های واقعی وجود دارند و اغلب بخشی از مبل های مدولار یا گوشه ای هستند. آنها همچنین معمولاً دارای یک صندلی بلندتر هستند که به شما امکان می دهد پاهای خود را بالا بگذارید. همچنین می توانید صندلی های تزیینی شزلون بخرید یا صندلی راحتی را با شزلون ترکیب کنید. 

ترکیب کاناپه و مبل

مبل های مدولار در ترکیب های مختلفی از شکل و طول وجود دارد که به شما امکان می دهد با ساختار یک اتاق هماهنگ شوید. آنها به طور کلی از چندین قطعه تشکیل شده اند که می توانند به یکدیگر متصل شوند (به جای یک ساختار ثابت)، بنابراین برای پر کردن فضاهای نامناسب ایده آل هستند. آنها همچنین می توانند با صندلی های متعدد ساخته شوند، که آنها را به گزینه ای ایده آل برای خانواده ها و صاحبان خانه با فضای زندگی بزرگ تبدیل می کند.

یک مبل تختخواب شو (همانطور که از نامش پیداست) مبل قسمتی، تختخواب جزئی است. مانند یک مبل معمولی عمل می کند، اما در صورت لزوم می تواند به یک تخت خواب تقریباً بزرگ تبدیل شود.

تخت‌خواب‌های روز ترکیبی از کاناپه، تخت و شزلون هستند و اغلب برای افزایش ظرفیت خواب دارای یک بند هستند.

تکیه گاه شامل یک مکانیزم برقی یا دستی است که به پشتی صندلی مبل اجازه می دهد همزمان با بلند شدن پای صندلی به عنوان زیرپایی، تکیه دهد. تکیه گاه ها را می توان به صورت تک نشیمن یا صندلی راحتی طراحی کرد. آنها همچنین می توانند بخشی از یک مبل بزرگتر یا مبل مدولار باشند، به همین دلیل است که در اتاق های سینمای خانگی محبوب هستند.

ترکیب کاناپه و مبل

شیب‌دارها شبیه به صندلی‌های تکیه‌گاه هستند زیرا دارای زیرپایی متحرک هستند و به شما اجازه می‌دهند دراز بکشید و استراحت کنید. با این حال، بر خلاف صندلی‌های تکیه‌گاه، در حالی که شما در صندلی فرو می‌روید، صندلی به سمت جلو و بالا می‌لغزد و برخلاف حرکت پشتی صندلی. مزیت اصلی آنها در مقایسه با تکیه گاه این است که می توانید آنها را روی دیوار قرار دهید تا فضای پشت مبل صرفه جویی شود.

سخن نهایی مقاله فرق کاناپه با مبل راحتی چیست؟

آیا مبل، مبل یا سالن مورد علاقه شما برای پوشیدن کمی بدتر به نظر می رسد؟ با کارشناسان تعمیرات سالن تماس بگیرید. ما در انواع تعمیرات و بازسازی مبلمان متخصص هستیم!

منبع: what is the difference of sofa and couch

بدون دیدگاه