ولنتاین چه روزی است
ولنتاین چه روزی است؟

ولنتاین چه روزی است ؟ در این مقاله به طور کامل و جامع به موضوع ولنتاین میپردازیم و در این مقاله تاریخ دقیق ولنتاین ، رو به شما در ابتدا به طور خلاصه میگوییم و در ادامه به معرفی کامل تر ولنتاین میپردازیم که اصلا چی هست و از کجا آمده است .

پس حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید . همچنین میتوانید برای خرید پک ولنتاین ، با بهترین قیمت و تحویل سریع از ایزی خرید اقدام به خرید کنید .

تاریخ دقیق ولنتاین چه روزی است ؟

تاریخ دقیق ولنتاین

و اما ولنتاین چه روزی است ، روز ولنتاین یا به عبارتی روز عشاق و روز عشق‌ورزی، در فرهنگ مدرن غربی روز ابراز عشق است. این مناسبت علاوه بر کشورهای غربی هرساله در ایران نیز، در روز چهاردهم فوریه (روز ۲۵ ام ماه بهمن و سال‌های کبیسه نیز در تاریخ  ۲۶ ام ماه بهمن) برگزار می‌شود.

همان گونه که مستحضرید، در این مقاله از سری مقالات ایزی خرید قصد داریم، دربارهٔ روز ولنتاین اطلاعات جامع و کاملی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم؛ پس در ادامه با ما همراه باشید تا تاریخ دقیق ولنتاین ، را بدانید .

حتما بخوانید : درخت کریسمس

تاریخچه روز ولنتاین

تاریخچه ولنتاین
تاریخچه ولنتاین

تاریخ دقیقی ولنتاین ، در دست نیست و آنچه از پیشینه تا امروز دربارهٔ این روز می‌‌دانیم با افسانه درآمیخته است.

امروزه کلیسای کاتولیک به نتایجی در ارتباط با این موضوع رسیده است؛ برخی از نتایج حاکی از آن است که حداقل سه قدیس وجود داشته‌اند که هر سهٔ آنان به شهادت رسیده‌اند و به این دلیل است که چندین افسانه سعی می‌کنند، تاریخچهٔ آئین ولنتاین را بازگویی نمایند.

در صده سوم میلادی مطابق  با اوایل فرمانروایی ساسانیان در ایران، در روم باستان فردی بنام کلودیوس دوم فرمانروایی می‌کرد. فرمانروا کلودیوس عقاید بسیار عجیبی داشته است از جملهٔ این عقاید این بود که  مردان مجرد، نسبت به آنانی که همسر و فرزند دارند سربازان و جنگجویان بهتری هستند؛

به همین دلیل این شخص، ازدواج را برای سربازان امپراتوری روم باستان قدغن کرده بود؛ همچنین به دلیل بی‌رحمی و قاطع بودن فرمان کلودیوس، کسی جرئت کمک به ازدواج سربازان را نداشت.

در این میان، کشیشی به نام والنتیوس (والنتاین)، به طرز مخفیانه عقد سربازان جنگنده ی رومی را با دختران محبوبشان جاری می‌کرد؛ اما کلودیوس دوم از این واقعه خبردار شده و دستور زندانی کردن والنتاین را صادر می‌کند. والنتاین در زندان عاشق و شیفتهٔ دختر زندانبان می‌شود؛ لذا باتوجه‌به آنچه که در افسانه‌ها آمده است؛

 این کشیش برای عشقش نامه‌هایی می‌نوشته و آنها را با نوشتن اصطلاح از طرف ولنتاین تو (From Your Valentine) امضا می‌نموده است، این اصطلاح تا به امروز مورداستفاده می‌گیرد؛ هم چنین به‌وفور بر روی کارت‌های تبریک روز ولنتاین مشاهده می‌‌شود.

اما در نهایت، کشیش به جرم جاری کردن عقد عشاق که بر خلاف قانون کلودیوس بود؛ اعدام می‌شود؛ ازآن‌پس او را به‌عنوان شهید راه عشق می‌دانند و  ولنتاین تبدیل به نمادی برای عشاق شده است.

روز عشق ایرانی

روز عشق ایرانی
روز عشق ایرانی

حتما بخوانید : عروسک بابانوئل

تاریخ دقیق ولنتاین ، با نزدیک‌شدن به روز عشق، همه مغازه‌های و خیابان‌های ایران از کالا‌های مرتبط با روز ولنتاین، مانند خرس و شکلات پر می‌شود. این در حالی است که هزاران سال قبل از روز عشق مسیحی‌ها، ایرانیان باستان نیز روزی موسوم به روز عشق یا سپندارمذگان داشتند. تاریخ این روز پنجم اسفندماه است.

فلسفه روز عشق ایرانی نیز به این صورت بوده است که در ایران باستان، هر ماه را ۳۰ روز حساب می‌کردند؛ هرکدام از ماه‌ها  هم یک اسم مخصوص به خود را داشت و علاوه بر این هریک از روز‌های ماه نیز دارای اسمی بودند.

سپندارمذگان درواقع گرامیداشت عشق و جشن زمین است که هر دو در کنار هم معنا پیدا می‌کردند. در این روز، مردان زنان و دختران محبوب خود را بر تخت شاهی نشانده، از آن‌ها اطاعت می‌کردند و به آن‌ها هدیه می‌دادند؛ زنان نیز به شوهران خود بامحبت، هدیه‌ای عطا می‌کردند.

اگرچه که به‌رسم ولنتاین غربی فقط زوج‌ها و عشاق باید به همدیگر ولنتاین را تبریک بگویند و کادو بدهند؛ اما این روز، در ایران حال و هوای ایرانی به خود گرفته و افراد به کسانی که دوستشان دارند مثل مادر، پدر و دوستان نیز هدیهٔ ولنتاین می‌دهند.

جالب‌تر اینکه حالا دیگر هدیه ولنتاین در ایران، بنا بر رسمش فقط شکلات، گل و عروسک نیست؛ اگر در روز عشق گشتی در شبکه‌های اجتماعی بزنید؛ طیف متنوع هدایا از یک خرس و بسته‌ای شکلات قرمز تا آیفون ۱۳ پرومکس و خودروی لوکس روبان پیچ شده را در صفحه عشاق خواهید دید که به هم هدیه می‌دهند ولنتاین چه روزی است .

مناسب ترین هدیه ولنتاین

مناسب ترین هدیه ولنتاین
مناسب ترین هدیه ولنتاین

کادو های بسیار زیادی در بازار وجود دارند که می‌توانید با ذوق و سلیقهٔ خود از چند روز قبل و با یک برنامه‌ریزی فوق‌العاده، برای سورپرایز عشق خود تهیه کنید و با ایده‌های جذاب و منحصربه‌فرد و ترکیب کادو با گل یا شکلات به بهترین و رمانتیک‌ترین شکل، عشق خود را ابراز کنید و روز عشق را به یک روز زیبا و خاطره‌انگیز تبدیل کنید.

سایت ایزی خرید می‌تواند راهنمای بسیار مناسبی برای ولنتاین چه روزی است خرید کادو روز ولنتاین برای عشقتان باشد.

کادوی ولنتاین چی بخریم؟

کادوی ولنتاین چی بخریم؟
کادوی ولنتاین چی بخریم؟

اولین چیزی که در روزهای نزدیک این روز فکر همه را به خودش درگیر می‌کند؛ خرید کادو ولنتاین برای سورپرایز فرد محبوبش است. قطعاً هر شخصی به دنبال خرید یک کادوی مناسبتی خوب، متفاوت و رمانتیک برای این روز است.

در این قسمت از مقاله، ما به‌عنوان کارشناسان مجموعهٔ ایزی خرید، شما را در انتخاب کادو برای روز  عشق راهنمایی می‌کنیم تا بتوانید راحت‌تر تصمیم بگیرید.

حتما بخوانید : تاریخ کریسمس امسال

دستهٔ گل

دستهٔ گل
دستهٔ گل ولنتاین

گل، تاریخ دقیق ولنتاین ، علاوه بر اینکه می‌تواند در کنار هر کادوی دیگری داده شود خود به‌تنهایی یک هدیهٔ مستقل محسوب شود. یک دسته‌گل بزرگ و زیبا، می‌تواند هدیه‌ای عاشقانه و رمانتیک در روز ولنتاین باشد. هر نوع گل نماد و مفهوم خاص خودش را دارد که شما در این زمینه می‌توانید از گل‌فروش‌های ماهر کمک بگیرید تا بتوانید گلی مطابق با مفهوم مورد نظرتان انتخاب کنید.

باکس هدیه

در روز عشاق، می‌توانید چند هدیه کوچک را به شکل رمانتیک درون یک باکس قرار دهید و آن را جایگزین یک هدیه بزرگ و ویژه کنید؛ سپس به محبوب خود عطا کنید.

برای چنین کادویی نیاز به یک باکس یا سبد کوچک دارید؛ و برای تزیین و پرکردن درون آن به چند شکلات، قلب پلاستیکی کوچک و روبان نیاز دارید. داخل باکس را می‌توانید با هدیه‌هایی مانند گل رز، کارت‌پستال تبریک ولنتاین، ادکلن، عروسک خرسی کوچک و یا هر چیز دیگری که موردعلاقه عشقتان هست پر کنید ولنتاین چه روزی است .

قاب عکس

قاب عکس
قاب عکس برای ولنتاین

یک قاب عکس زیبا، می‌تواند یک پیام خاص و عاشقانه را از سمت شما به عشقتان به ارمغان بیاورد اگر داخل این قاب، یک عکس خاطره‌انگیز مشترکان قرار بگیرد یک هدیهٔ عالی برای روز ولنتاین است. همچنین شما می‌توانید یکی از عکس‌های این روز را درون آن قاب گرفته و خاطرهٔ آن را تا سال‌ها برای خودتان حفظ کنید.

کتاب عاشقانه یا دفترچهٔ خاطرات

در تاریخ دقیق ولنتاین ، خواندن داستان‌های عاشقانهٔ معروف و زیبا خوب است؛ اما نوشتن داستان عاشقانه خودتان هیجان‌انگیزتر و بهتر است. بد نیست در این روز، کادویی به محبوبتان بدهید که در آن تمام خاطرات، احساسات و یادگاری‌هایتان را از طریق یادداشت‌ بتوانید ثبت و نگهداری نمایید. برای مثال می‌توانید یک دفترچهٔ خاطرات با طرحی سفارشی برای این کار بخرید.

لباس‌های بافتی

درصورتی‌که در فکر خرید لباس به‌عنوان کادوی این روز هستید، باتوجه‌به اینکه این مناسبت فوق در یکی از روزهای سرد زمستان است و هنوز بیش از یک ماه تا رسیدن فصل بهار و رفتن فصل سرما مانده است، پیشنهاد ما بیشتر روی لباس‌های گرم بافتنی مانند شال، ژاکت و کلاه به‌عنوان هدیه است و حتی چه‌بهتر اگر خودتان مهارت داشته باشید و دست‌به‌کار شوید تا یک لباس بافتنی برای عشق خود ببافید، چرا که مطمئناً او هنر دستان شما را بیشتر دوست دارد.

پازل عکس سفارشی

ولنتاین چه روزی است ، یکی از خاطره‌انگیزترین و رمانتیک‌ترین عکس‌ مشترکتان را در سایز بزرگ چاپ و سپس آن را به پازل تبدیل کنید. این پازل، می‌تواند ماندگارترین کادوی ولنتاین شما به عشقتان باشد که  وی تا همیشه از آن نگهداری می‌کند.

باکس شکلات

باکس شکلات
باکس شکلات برای ولنتاین

تاریخ ولنتاین ، تفاوتی ندارد که برای یک دختر می‌خواهید کادو بگیرید یا پسر. شکلات همیشه گزینه‌ای  عالی برای هدیه‌دادن در مناسبت‌های مختلفی مانند ولنتاین است. شکلات‌ها در شکل‌ها، طعم‌های و بسته‌بندی‌های مختلف و جذابی وجود دارند که یقیناً موردپسند هر شخصی قرار می‌گیرند.

اگر می‌خواهید این هدیه شما با سورپرایز عشقتان همراه باشد؛ می‌توانید یکی از عکس‌های مشترکتان را چاپ نمایید و به درب باکس شکلات (در قسمت داخلی) بچسبانید و یا یک متن عاشقانه خاص روی آن بنویسید.

سخن پایانی

تاریخ دقیق ولنتاین ، در این مقاله به طور کامل گفته شد . فارغ از اینکه ولنتاین مناسبتی ایرانی نیست؛ اما موضوع مهرورزی و عشق همواره حس مثبتی در افراد ایجاد می‌کند و  لذا باعث استقبال گرم فرهنگ و رسوم بسیاری از کشورها از این روز شده است.

 در کشور ما نیز هرساله با نزدیک‌شدن به این مناسبت عاشقانه در ماه بهمن، شور و حالی گرم و سرخ در قلب‌های عشاق گر می‌گیرد و حال هوای سرد ماه بهمن را در شهر و کوچه و دل‌ها عاشقانه و گرم می‌کند.

ولنتاین چه روزی است ، در این مقاله از ایزی خرید، تعریف جامع و کاملی از پیشینهٔ جشن ولنتاین برایتان شرح دادیم و هدیه‌های مناسبی برای سورپرایز محبوبتان پیشنهاد دادیم؛ امیدواریم خواندن مقالهٔ تعریف روز عشق چه روزی است برایتان مفید واقع شده باشد. از اینکه تا انتهای این مقاله همراه ما بودید سپاسگزاریم؛ عشقتان پایدار.

منبع : history