Learning how to make rose water with a machine
طریقه و آموزش عرق گیری ( گلاب گیری ) با دستگاه تقطیر خانگی ❤ آپدیت تیر 1401

آموزش عرق گیری با دستگاه ، درست کردن گلاب در خانه! طریقه گلاب گیری با دستگاه ، این آب گلی معطر شیرین با گلبرگ های گل رز تازه ساخته شده است و افزودنی فوق العاده برای مراقبت از پوست، عطرهای خانگی و دستور العمل های رایحه درمانی است. این آموزش مزایای گل رز هیدروسل را توضیح می دهد و راه های مختلفی برای استفاده از دستور العمل آب گل خانگی شما را نشان می دهد .

حتما بخوانید : خرید دستگاه گلاب گیری

آموزش عرق گیری با دستگاه

طریقه گلاب گیری با دستگاه ، فراخوان همه دوستداران گل رز این گلاب DIY مملو از عطر گل رز نفیس است، آموزش عرق گیری با دستگاه ، فواید بی‌شماری برای بدن و ذهن دارد و می‌تواند در بسیاری از فرمول‌های مراقبت از پوست گنجانده شود.

چند روز قبل یک مقاله درباره گلاب از چه گلی گرفته میشود ساختیم و آسان را به اشتراک گذاشتم ، جایی که روش «دم کردن سرد» را برای تهیه گلاب هیدروسل در خانه نشان دادم. امروز می‌خواهم آموزش عرق گیری با دستگاه رو به شما نشان دهم .

ویدئو آموزش عرق گیری با دستگاه

ویدئو گلاب گیری

اگرچه پیچیده به نظر می رسد، اما ساختن هیدروسل گل رز ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید. من تمام مراحل را به صورت گام به گام با شما آشنا می کنم و همچنین در مورد فواید و کاربردهای آب گل صحبت خواهیم کرد.

برای کشف نحوه استفاده از روش تقطیر با بخار برای تهیه گلاب DIY در خانه به خواندن ادامه دهید. 

به علاوه نکاتی در مورد بهترین گل رز برای استفاده، نحوه نگهداری و نگهداری ایمن آب گل، ماندگاری و روش های استفاده از گل رز هیدروسل برای مراقبت از پوست و عطرهای طبیعی خانه را دریافت کنید. آموزش عرق گیری با دستگاه ، من همچنین دستور العمل آسان گلاب خانگی را به همراه فواید آن برای زیبایی طبیعی، مراقبت از پوست و رایحه درمانی به اشتراک می گذارم .

عرق گیری و گلاب گیری چرا انقد رواج پیدا کرده

گلاب گیری در ایران

 • به تعادل pH پوست کمک می کند
 • تحریک پوست را تسکین می دهد
 • قرمزی را کاهش می دهد (خاصیت ضد التهابی دارد!)
 • ممکن است خطوط ریز و چین و چروک را کاهش دهد

فواید مصرف گلاب چیست ؟

طریقه گلاب گیری با دستگاه گلاب به دلیل خواص تسکین دهنده پوست و رایحه آرام بخش آن شناخته شده است . هیدروسول حاوی ترکیبات گیاهی مختلفی مانند لینالول، سیترونلول، ژرانیول، آنتی اکسیدان ها و اکسید رز است.

گلاب به دلیل خواص ضد التهابی که دارد می تواند تحریکات و التهابات پوستی را کاهش دهد . آب گل به عنوان یک قابض ملایم، یک تونر طبیعی است و می تواند ظاهر منافذ بزرگ و لک ها را بهبود بخشد. رز هیدروسول برای انواع پوست از جمله پوست های حساس، اگزما ، آکنه و پسوریازیس مناسب است.

هیدروسول گل رز همچنین حاوی مقادیر کمی از فنیل اتیل الکل است که به آب گل اثرات ضد باکتریایی و ضد عفونی کننده می دهد . آموزش عرق گیری با دستگاه اگرچه جایگزینی برای ضدعفونی کننده نیست، اما می توانید از گل رز برای تمیز کردن بریدگی های جزئی، پارگی ها و سوختگی ها استفاده کنید.

رایحه گل رز نیز فوق العاده نشاط آور است. استشمام عطر گل رز می تواند خلق و خوی شما را بهبود بخشد. آب گل رز می تواند برای کاهش بیماری های روانی مانند اضطراب ، استرس ، تنش و اندوه مفید باشد.

مواد و دستگاه لازم برای آموزش عرق گیری با دستگاه

این هیدروسول گلی که با رایحه ای شاداب از رز سرازیر می شود، رویای هر عاشق گل رز است. اما قبل از شروع ساخت گلاب خانگی، لوازم زیر را جمع آوری کنید .

گلاب در برخی از غذاها استفاده می شود، اما من بیشتر از آن در روتین مراقبت از پوستم استفاده می کنم. مردم با این چیزها زندگی می کنند و می میرند، اما من آنقدر ناامید نیستم که 10 دلار برای یک بطری کوچک خرج کنم. مخصوصاً که تهیه آن در خانه بسیار آسان است.

طریقه عرق گیری با دستگاه تقطیر
 • گلبرگ های رز تازه
 • آب مقطر (یا آب تصفیه شده.)
 • نگهدارنده (من از Linatural ، یک نگهدارنده طبیعی با طیف گسترده استفاده کردم.)
 • شیشه یا ظرف ضد حرارت (من از شیشه 16 اونس استفاده کردم .)
 • قابلمه بزرگ با درب (مطمئن شوید که درب آن محکم می‌چرخد تا بخار از آن خارج نشود.)
 • تکه های یخ (برای خنک کردن بخار.)
 • انبر آشپزخانه (برای رسیدگی به شیشه داغ).
 • قیف
 • بطری شیشه ای  (می توانید از یک بطری شیشه ای با اسپری اسپری نیز استفاده کنید .)

طریقه عرق گیری با دستگاه تقطیر

طریقه عرق گیری با دستگاه تقطیر ، در این قسمت قصد داریم هر چیزی که لازمم هست برای گلاب گیری بانید را به شما به صورت کامل توضیح دهیم و پس از خاندن این توضیحات شما عزیزان به راحتی میتوانید در خخانه گلاب و عرق بگیرید .

مرحله اول – طرز تهیه رز هیدروسل

گلاب DIY به راحتی درست می شود – یک قابلمه آب جوش همه کار را برای شما انجام می دهد. دستورالعمل های ساده من را دنبال کنید تا در کمترین زمان ممکن آب گل خود را بسازید. این کاری است که شما انجام می دهید:

مرحله دوم – گلبرگ های رز را آماده کنید

3 تا 4 گل رز کاملاً شکوفا شده را از باغ جدا کنید. گلبرگ ها را به آرامی از روی ساقه جدا کرده و در یک کاسه قرار دهید.

 از میان گلبرگ ها نگاه کنید و گلبرگ ها را که پژمرده شده اند یا لکه های قهوه ای دارند بردارید. 

ساقه را دور بریزید. گلبرگ های گل رز را کاملاً زیر آب خنک و جاری بشویید تا حشرات و کثیفی ها از بین برود، سپس آبکش کنید

گلاب گیری با دستگاه

مرحله سوم – بویلر را راه اندازی کنید

طریقه گلاب گیری با دستگاه

شیشه مزون مقاوم در برابر حرارت را در مرکز یک قابلمه بزرگ و عمیق قرار دهید. گلبرگ های رز را دور شیشه بچینید. آن را با آب مقطر پر کنید تا گلبرگ ها در آب فرو بروند. شما می خواهید از 1 قسمت گلبرگ به 1 قسمت آب استفاده کنید. گلبرگ ها روی سطح آب شناور می شوند و شما می توانید آنها را به داخل آب فشار دهید.

مرحله چهارم – رز هیدروسل را تقطیر کنید

در قابلمه را با یک درب وارونه بپوشانید و بگذارید به آرامی بجوشد (جوش نگیرد). 20 دقیقه بپزید. همانطور که آب جوش می‌آید، طریقه گلاب گیری با دستگاه بخار تا درب آن بالا می‌آید، جایی که خنک می‌شود و متراکم می‌شود (دوباره به مایع تبدیل می‌شود) و سپس داخل شیشه می‌ریزد.

برای اینکه ساقه زودتر سرد شود، چند تکه یخ روی درب آن قرار دهید. با استفاده از انبر آشپزخانه، پارچ مزون را از قابلمه خارج کنید. آن را روی حوله آشپزخانه بگذارید و بگذارید تا دمای اتاق خنک شود.

مرحله پنجم – گلاب را حفظ کنید

هنگامی که گلاب به دمای اتاق خنک شد، ماده نگهدارنده را اضافه کنید. آب گل را خوب هم بزنید تا مطمئن شوید که ماده نگهدارنده به طور مساوی در سرتاسر توزیع شده است. 

Linatural به گرما حساس است. آموزش عرق گیری با دستگاه ، بنابراین مطمئن شوید که آب گل رز در لمس خنک است. اگر هیدروسول بیش از حد گرم باشد، کارایی نگهدارنده را می توان کاهش داد.

مرحله ششم

با استفاده از قیف گلاب را داخل بطری دربسته بریزید و در دمای محیط نگهداری کنید.

1 نکته مهم برای فروش گلاب ها

مهم است که محصولات خود را برچسب گذاری کنید. از آنجایی که بسیاری از محصولات طبیعی شبیه به هم هستند، برچسب زدن رز هیدروسل تضمین می کند که آن را با محصول دیگری در خانه خود اشتباه نگیرید. همچنین توصیه می کنم تاریخ تهیه گلاب DIY را روی برچسب آن بنویسید. به این ترتیب می‌توانید پس از پایان عمر مفید آن را پرتاب کنید.

اگر از برچسب هایی که من برای هیدروسول گل رز خانگی خود استفاده می کنم دوست دارید .

موارد استفاده رز هیدروسل

اگر تا به حال از آب گل با رایحه گل رز استفاده نکرده اید، برای شگفت زده شدن آماده شوید. می توانید از دستور العمل گلاب DIY خود به روش های بی پایان استفاده کنید. فقط توجه داشته باشید که آب گل رز در آب و الکل محلول است اما در روغن نامحلول است (مگر اینکه امولسیفایر اضافه کنید).

و هنگام گرم کردن گلاب مراقب باشید . ترکیبات زیست فعال تحت حرارت زیاد تبخیر می شوند و گلاب فواید خود را از دست می دهد.

می‌توانید از هیدروسول‌های گل در هر دستور غذایی مراقبت از بدن و پوست که نیاز به آب یا آب مقطر دارد یا به عنوان جایگزینی برای هیدروسول دیگر استفاده کنید. در اینجا تعدادی از دستور العمل های من وجود دارد که حاوی گلاب به عنوان یک ماده است:

برای آبکشی سریع مو با گلاب ، 1 فنجان گلاب هیدروسول را با 1 قاشق غذاخوری سرکه سیب مخلوط کنید. بعد از شامپو کردن و حالت دادن به موهایتان مخلوط را روی موهایتان بمالید. آبکشی مو، کوتیکول های مو را می بندد و به موهای شما درخشندگی می بخشد.

ایده دیگر این است که آب گل خود را در یک بطری خوب پر کنید و از آن به عنوان اسپری اتاق DIY یا مه کتانی خانگی استفاده کنید. رایحه مجلل گل رز هر فضایی را تازه می کند و بوی مطبوعی به کتان کهنه می دهد.

نتیجه گیری آموزش عرق گیری با دستگاه

طریقه گلاب گیری با دستگاه ، احساس ناراحتی می کنی؟ رز هیدروسل می تواند خلق و خوی شما را بهبود بخشد و اضطراب و استرس را کاهش دهد . به سادگی آب گل را روی بدن یا لباس خود بپاشید و لذت ببرید. من همچنین دوست دارم هنگام مدیتیشن یا یوگا کمی به هوا بپاشم.

آموزش عرق گیری با دستگاه ، همچنین می‌توانید از کلبه کانتری هیل دیدن کنید تا راه‌های بیشتری برای استفاده از گل رز برای تهیه تونر گلاب در اینجا و همچنین با فواید آن بیاموزید.

ممنبع خارجی : thehealthymaven

سوالات متداول این مقاله