بهترین مارک پارکت
15 تا از بهترین مارک پارکت لمینت ایرانی + خارجی ( مرداد 1401 )

بهترین مارک پارکت ، کفپوش های چوبی از زمانی که صنعت کف سازی شروع به کار کرد، وجود داشته است. توانایی ماندگاری بیش از 50 سال همراه با ظاهری بی انتها و قیمت مناسب، چوب سخت را به بهترین گزینه برای کفپوش در ایالات متحده تبدیل کرده است. بهترین مارک پارکت لمینت اگر به دنبال بهترین مارک های کفپوش چوبی هستید، به جای درستی آمده اید.

حتما بخوانید : خرید پارتیشن

با وجود تعداد زیادی از مارک های کفپوش چوبی سخت، بهترین مارک پارکت ، انتخاب برند مناسب می تواند چالش برانگیز باشد. خوشبختانه، تیم کارشناسان ما اینجا هستند تا به شما کمک کنند. ما بیش از 30 برند برتر ایالات متحده را مورد بررسی، مقایسه و آزمایش قرار دادیم و مارک‌ها را فیلتر کردیم تا از آن اجتناب کنیم.

 این تحقیق عمیق به ما امکان داد تا لیستی بی طرف از ده بهترین مارک کفپوش چوبی سخت را بر اساس قیمت، دوام، ضمانت، بررسی و ضخامت تهیه کنیم.

بهترین مارک پارکت لمینت در ایران چیست

در این راهنما، ما همچنین در مورد مهمترین مواردی که باید در هنگام انتخاب یک کفپوش چوب سخت در نظر بگیرید، مانند گونه های چوب، بهترین مارک پارکت لمینت سطح براقیت و درجه های مختلف چوب سخت به شما آموزش می دهیم. 

به پیمایش ادامه دهید تا 10 انتخاب برتر مارک چوب سخت ما را کشف کنید و در مورد نحوه نگهداری و محافظت از کفپوش چوبی سخت، نصب صحیح آن، و به طور کلی مزایا و معایب کفپوش چوبی سخت بیشتر بدانید.

سلب مسئولیت: لطفاً توجه داشته باشید که این پست ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. اگر کلیک کنید بدون هیچ هزینه اضافی ممکن است کمیسیون دریافت کنیم. همه توصیه ها و نظرات ما باقی می ماند.

حتما بخوانید : بهترین مارک مبل تختخواب شو

لیست بهترین مارک پارکت های دنیا

  • Mohawk
  • Doma Flooring
  • Mirage
  • Somerset
  • Cali Bamboo
  • Shaw
  • K.D Woods Company
  • Bruce
  • Carlisle
  • Lauzon

در بالا ده مارک چوب سخت وجود دارد که ما متوجه شدیم که از بقیه متمایز هستند. برای توضیح گسترده هر برند و چرایی انتخاب آن به خواندن زیر ادامه دهید. 

لیست هیچ ترتیب خاصی ندارد. ما نتوانستیم مارک ها را از هم جدا کنیم، زیرا اکثر آنها از گونه های چوبی و پرداخت مشابه استفاده می کنند. بهترین مارک پارکت لمینت با این حال، در زیر توضیحات مارک، می توانید مقایسه قیمت، ضخامت و ضمانت ما را بیابید تا درک بهتری از تفاوت مارک ها داشته باشید.

جدول قیمت و مقایسه بهترین مارک پارکت لمینت

برند چوب سختقیمت هر فوت مربعضخامتضمانتنامه
Doma6 تا 10 دلار در هر فوت مربع12.7 – 19 میلی متر20 ساله مسکونی
10 ساله تجاری
Mohawk
4.49 – 8.49 دلار در هر فوت مربع9.5 – 14.2 میلی متر
بازرگانی 5 ساله Lifetime Structural
Mirage4 تا 10 دلار در هر فوت مربع19 میلی متر35 ساله مسکونی
5 ساله تجاری سبک
Somerset
5 تا 9 دلار در هر فوت مربع12.7 – 19 میلی متر50 ساله مسکونی
5 ساله تجاری
Cali Bamboo3.50 تا 8 دلار به ازای هر فوت مربع12.7 – 14.2 میلی مترتجاری 50 ساله مسکونی
15 ساله
Shaw6 تا 14 دلار در هر فوت مربع9.5 – 14.2 میلی متر50 ساله مسکونی
K.D Woods Company
8.50 تا 25 دلار به ازای هر فوت مربع12.7 – 19 میلی متر25 ساله مسکونی
Bruce
4 تا 8 دلار در هر فوت مربع8 – 19 میلی مترجامد: 50 ساله مسکونی
مهندسی شده: 25 ساله مسکونی
کارلایل8.99 – 24.99 دلار در هر فوت مربع19 میلی مترسازه مادام العمر
لاوزون6.50 تا 11.50 دلار به ازای هر فوت مربع19 میلی مترمسکونی 25، 30 و 35 ساله

1. Mohawk Hardwood

بهترین مارک پارکت

بعدی در لیست بهترین مارک های کفپوش چوبی سخت ما، یک صنعت سنگین وزن، موهاوک است. این برند از سال 1920 که به آسیاب فرش موهاک معروف بود، وجود داشته است. 

امروزه موهاوک در جورجیا مستقر است و یکی از بزرگترین، اگر نگوییم بزرگترین برندهای کفپوش در ایالات متحده است. بهترین مارک پارکت آنها مالک یا تا حدی مالک بسیاری از مارک های کفپوش دیگر مانند Quik-Step و Pergo هستند. 

در حال حاضر، Mohawk چوب سخت، تخته وینیل، فرش و کفپوش لمینت را ارائه می دهد. محدوده چوب سخت آنها از دو نوع تشکیل شده است.

 Mohawk SolidWood (چوب سخت جامد) و Mohawk TecWood (چوب سخت مهندسی شده). در مجموع، آنها بیش از 50 مجموعه با بیش از 250 محصول منحصر به فرد چوب سخت را ارائه می دهند.

کفپوش چوبی این برند با سایه های روشن و تیره متعدد چوب سخت در سطوح براقیت مختلف زیبا به نظر می رسد. علاوه بر این، Mohawk چوب سخت را در هفت گونه مختلف ارائه می دهد. بلوط، افرا، گردو، شاه بلوط، اقاقیا و کاج. 

ضخامت چوب سخت مهندسی شده آنها حدود 9-12 میلی متر است، در حالی که چوب سخت آنها 14 میلی متر یا بیشتر ضخامت دارد. 

کلکسیون چوب سخت موهاوک دارای چوب های سخت سنتی و مدرن است که مطابق با سلیقه همه انواع صاحب خانه ها است.

چرا mohawk

ما به دلایل زیادی Mohawk Hardwood را برای قرار گرفتن در لیست خود انتخاب کردیم. اولاً، Mohawk یک نام تجاری عظیم با بیش از صد سال تجربه و یک پایگاه مشتری وفادار است که به آنها نشان می دهد که می دانند چه کاری انجام می دهند. 

ثانیا، با شروع از 4.49 دلار در هر فوت مربع، چوب سخت موهاوک یکی از مقرون به صرفه ترین گزینه های کفپوش چوبی در بازار است.

 ثالثاً، Mohawks TecWood از فناوری نوآورانه ای استفاده می کند که ظاهر چوب سخت واقعی را با پایداری عالی و مقاومت بالا در برابر آب ارائه می دهد. به طور خلاصه، اگر به دنبال یک نام تجاری کفپوش چوبی قابل اعتماد و مقرون به صرفه هستید، موهاوک بدون شک ارزش توجه دارد.

Doma Flooring

بهترین مارک پارکت لمینت چوبی

Doma یک برند کفپوش مستقر در ایالات متحده است که در زنجیره Proximity Floors قرار می گیرد، یک شرکت کفپوش بزرگ که در سال های اخیر محبوبیت زیادی در بین صاحبان خانه های ایالات متحده به دست آورده است. 

شعار اصلی این برند “مد با کفپوش ملاقات می کند” است، بهترین مارک پارکت تمام هدف آنها ارائه کفپوش هایی با کیفیت بالا و بادوام با ظاهری شیک و مد روز است. 

یکی دیگر از نقل‌قول‌های آنها این است که «سنتی با مدرن ملاقات می‌کند» که در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته و کاملاً با مفهوم دکوراسیون خانه شیک روستایی مطابقت دارد.

Doma عمدتاً در کفپوش های چوب سخت تخصص دارد. با این حال، آنها وینیل و فرش لوکس را نیز ارائه می دهند. در حال حاضر، محدوده چوب سخت آنها از شش مجموعه شامل چوب سخت و چوب سخت مهندسی شده، با حدود 50 محصول منحصر به فرد تشکیل شده است.

 تخته های چوب جامد Doma دارای ضخامت قابل احترام 19 میلی متر هستند، در حالی که محدوده مهندسی آنها 12.7 میلی متر ضخامت دارند. 

بهترین مارک پارکت این برند برخی از سبک های محبوب مانند تخته های سفید و بلند را ارائه می دهد. بیشتر چوب سخت آنها باریک است که ظاهری کلاسیک دارد. 

علاوه بر این، تمام محصولات چوب سخت آنها دارای لبه‌های مخروطی کوچک هستند که ظاهری براق و در عین حال مشخص به محل برخورد تخته‌ها می‌دهد علاوه بر این، کفپوش Doma تحت ضمانت‌های مناسبی است. 20 سال گارانتی مسکونی و 10 سال ضمانت تجاری.

چرا دوما؟

کفپوش Doma جدا از ارائه چوب سخت ضخیم و زیبا، مقرون به صرفه است. کفپوش چوبی آنها از 6 دلار در هر فوت مربع شروع می شود، در حالی که گران ترین محدوده آنها 10 دلار در هر فوت مربع هزینه دارد. 

اگر ضخامت 19 میلی متری، ظاهر زیبا و گارانتی مناسب را در نظر بگیرید، نسبت به قیمت آن بسیار خوب است. علاوه بر این، ما در مورد بررسی های Doma در وب تحقیق کردیم و متوجه شدیم که اکثر خریداران بررسی کننده از کفپوش جدید خود راضی هستند.

Mirage

بهترین مارک پارکت لمینت

یکی دیگر از گزینه های محبوب، کفپوش های میراژ است که در لیست ما از بهترین شرکت های کفپوش چوبی سوم است. این برند بیش از 25 سال است که وجود دارد و تمام طبقات آن در آمریکای شمالی و به طور خاص کانادا ساخته شده است. 

میراژ در تلاش است تا باکیفیت ترین طبقات را ارائه دهد و در عین حال سازگار با محیط زیست باشد. در صنعت، کفپوش های چوبی آنها به دلیل زیبایی و دوام شناخته شده است.

در زمان انتشار این راهنما، مجموعه چوب سخت Mirage از 8 مجموعه تشکیل شده است که در مجموع بیش از 150 محصول منحصر به فرد کفپوش را ارائه می دهد. تقریباً نیمی از چوب سخت آنها چوب سخت جامد و نیمی دیگر مهندسی شده است. 

این برند سبک‌های منحصربه‌فردی را ارائه می‌کند، از جمله ظاهر چوب ماهی و چوب طبیعی بدون لکه. میراژ همچنین سه گزینه سطح براقیت و چهار گزینه بافت متفاوت را به خریداران می دهد. صاف، برس خورده، چوب پنبه ای و حکاکی شده.

میراژ کفپوش هایی را در شش گونه مختلف چوب ارائه می دهد. بلوط سفید، بلوط قرمز، گردو، هیکلی و افرا. به طور متوسط، تخته های چوب سخت آنها 19 میلی متر ضخامت دارند، ضخامت آن به اندازه کفپوش های چوبی سخت است. همچنین لازم به ذکر است که تمامی کفپوش های میراژ دارای 35 سال گارانتی مسکونی و 5 سال تجاری می باشد.

چرا Mirage

ما به دلایل مختلف کفپوش های میراژ را به عنوان یکی از بهترین برندهای چوب سخت انتخاب کردیم. برای شروع، این نام تجاری در بین حرفه ای های کفپوش که جوایز زیادی را در طول عمر خود کسب کرده اند، رتبه بالایی دارد. 

ثانیا، تخته های آنها بسیار ضخیم هستند (19 میلی متر)، به این معنی که می توانید آنها را چندین بار بازسازی کنید، که منجر به طول عمر طولانی می شود. بهترین مارک پارکت ثالثاً، از 4 دلار به ازای هر فوت مربع شروع می شود، کف های چوبی مهندسی شده آنها در مقایسه با مارک های دیگر نسبتاً مقرون به صرفه است. 

آخرین اما نه کم اهمیت، میراژ از طرح های مدیریت جنگلی مناسب برای جلوگیری از جنگل زدایی پیروی می کند. اگر به دنبال یک کفپوش چوبی شیک، مقرون به صرفه و با دوام ساخته شده در ایالات متحده هستید، Mirage می تواند گزینه ایده آلی باشد.

Somerset

بهترین برند پارکت

بعدی در لیست بهترین شرکت های کفپوش های چوبی ما، کفپوش های سامرست، یکی دیگر از تولید کنندگان معروف چوب سخت است. 

Somerset floors یک برند کفپوش آمریکایی است که در سامرست، کنتاکی واقع شده است. به طور دقیق تر، سرزمین های چوبی آپالاچی. این برند بیش از 30 سال است که در صنعت فعالیت می کند و فقط کفپوش های چوبی را با بالاترین کیفیت ارائه می دهد.

سامرست هم کفپوش های چوبی محکم و هم مهندسی شده را ارائه می دهد. طیف آنها در حال حاضر شامل 11 مجموعه است که در مجموع حدود 70 محصول منحصر به فرد و با شخصیت را شامل می شود. 

این برند کفپوش هایی را در پنج گونه مختلف چوب ارائه می دهد. بلوط سفید، بلوط قرمز، شاهین، افرا و بلوط. 

علاوه بر این، سامرست به خریداران امکان انتخاب از سه بافت مختلف و چهار سطح براقیت متفاوت از مات تا براقیت بالا را می دهد. بیشتر چوب سخت مهندسی شده آنها 12.7 میلی متر ضخامت دارد، در حالی که چوب سخت آنها 19 میلی متر ضخامت دارد. 

تمامی محصولات آنها دارای 50 سال گارانتی خارق العاده مسکونی و 5 ساله تجاری می باشد. همچنین شایان ذکر است که این برند یک سیاست ضایعات صفر دارد. سامرست از جنگل‌های خود نگهداری می‌کند و کارکنان جنگلبانی خود را برای جلوگیری از برداشت بیش از حد و جنگل‌زدایی دارد.

چرا سامرست؟

چرا انتخاب کردیم که کفپوش سامرست را در فهرست بهترین برندهای چوب سخت خود قرار دهیم؟ خوب، آنها یک برند معتبر هستند که در بین فروشندگان کفپوش در سراسر کشور رتبه بالایی دارند. 

ما همچنین متوجه شدیم که اکثر خریداران از تجربه خود با نام تجاری نظرات مثبتی را به جای می گذارند. علاوه بر این، تخته های چوب سخت آنها 19 میلی متر ضخامت دارند، به این معنی که می توانید آنها را چندین بار در طول عمرشان تمیز کنید. 

علاوه بر این، کفپوش سامرست یک مارک چوب سخت مقرون به صرفه است که قیمت آن از 5 دلار در هر فوت مربع شروع می شود و ضمانت 50 ساله آنها در مقایسه با سایر مارک های چوب سخت فوق العاده است.

Cali Bamboo

بهترین برند پارکت لمینت

Cali Bamboo یکی از اولین برندهایی است که شروع به ارائه محصولات کفپوش بامبو در ایالات متحده کرد. این برند توسط دو دوست دانشگاهی در سال 2004 راه‌اندازی شد. در ابتدا، این برند نرده‌های بامبو را ارائه می‌کرد، اما در طول سال‌ها، به یک شرکت بزرگ تبدیل شد که اکنون بامبو، چوب سخت، کف‌پوش‌های وینیل و عرشه‌های کامپوزیت را ارائه می‌دهد.

در حال حاضر، این برند دارای کاتالوگ گسترده ای از چوب سخت با بیش از 40 محصول منحصر به فرد است. آنها چوب های سخت مهندسی شده و جامد را در گونه های چوب معمولی مانند بلوط، افرا و هیکو ذخیره می کنند. با این حال، آنها همچنین دارای کفپوش بامبو و اکالیپتوس فوق العاده قوی هستند که این همان چیزی است که آنها را متمایز می کند.

Cali Bamboo گزینه ای از سبک های مختلف، از جمله سایه های روشن و تیره چوب سخت در ظاهر سنتی و مدرن را به خریداران می دهد. بیشتر تخته های آنها بین 12.7 تا 14.2 میلی متر ضخامت دارند. چوب سخت جامد آنها را می توان چندین بار بازسازی کرد، در حالی که محدوده های مهندسی شده آنها فقط یک بار.

شایان ذکر است که کفپوش بامبو و چوب پنبه ای آنها سازگار با محیط زیست است. بامبو یک گیاه تجدیدپذیر است که هر 4 تا 5 سال یکبار قابل برداشت است. چوب پنبه پوست کنده شده از درخت است. می تواند هر نه سال یکبار بازسازی شود. 

علاوه بر این، اکالیپتوس یکی دیگر از درختانی است که به سرعت رشد می کند و به طور معمول هر 4-6 سال یکبار برداشت می شود. علاوه بر این، یکی از سخت ترین چوب های سخت در مقیاس سختی جانکا است.

چرا کالی بامبو؟

بهترین مارک پارکت دلایل زیادی برای انتخاب Cali Bamboo وجود دارد. اولاً، قیمت کفپوش آنها بین 3.50 تا 8 دلار در هر فوت مربع است که در مقایسه با سایر مارک های کفپوش چوبی نسبتاً مقرون به صرفه است.

 ثانیاً، دامنه‌های بامبو و اکالیپتوس آن‌ها از سخت‌ترین چوب‌های سخت در جهان هستند که آنها را بسیار بادوام می‌کند. این توسط گارانتی عالی 50 ساله مسکونی Cali Bamboos پشتیبانی می شود. 

در نهایت، Cali Bamboo ، همانطور که در بالا ذکر کردیم، کفپوش‌های سازگار با محیط زیست را ارائه می‌کند که از منابع تجدیدپذیر ساخته شده‌اند. اگر به دنبال یک کفپوش چوبی بادوام، سازگار با محیط زیست، شیک و مقرون به صرفه هستید، مطمئناً Cali Bamboo ارزش در نظر گرفتن دارد.

Shaw

صنایع شاو یکی از بزرگترین برندهای کفپوش در سطح جهان و احتمالاً بزرگترین تولید کننده فرش در جهان است. این برند در دالتون، جورجیا مستقر است و از سال 1967 وجود داشته است.

شاو انواع کفپوش‌ها از جمله فرش، چوب سخت و تخته وینیل لوکس را ارائه می‌دهد.

در حال حاضر، Shaw طیف وسیعی از کفپوش‌های چوبی سخت متشکل از چهار مجموعه را در اختیار دارد. Repel، Epic Plus، The Gallery و Floorte. در مجموع، آنها حدود 240 گزینه کفپوش منحصر به فرد را ارائه می دهند. 

علاوه بر این، شاو دارای طیف گسترده‌ای از گونه‌های چوبی از جمله بلوط، هیکلی، افرا، گردو، کاج، توس، کوپای و خاکستر است.

وقتی صحبت از استایل به میان می‌آید، شاو تقریباً تمام پوشش‌های چوب سختی که فکرش را می‌کنید دارد. این شامل سبک های منحصر به فردی مانند شاه ماهی، تخته پهن، سفید، عتیقه، و سایز مختلط است.

 به غیر از آن، آنها همچنین به خریداران امکان انتخاب بافت های مختلف از جمله صاف، اصلاح شده، خراشیده شده ظریف، خراشیده شده سنگین و برس سیمی را می دهند.

ربه طور متوسط، تخته های چوب جامد شاو 14.2 میلی متر ضخامت دارند، در حالی که تخته های مهندسی شده آنها معمولاً بین 9.5 تا 12 میلی متر ضخامت دارند. علاوه بر این، Shaw 50 سال ضمانت مسکونی برای محصولات چوب سخت خود ارائه می دهد.

چرا شاو؟

اول از همه، شاو اساساً پدربزرگ برندهای کفپوش در ایالات متحده است. آنها یک برند بزرگ با پایگاه مشتری وفادار و روش های کنترل کیفیت دقیق هستند. 

ثانیا، بسیاری از تخته های چوبی مهندسی شده آنها، مانند طیف Repel آنها، ضد آب هستند و زیبایی چوب سخت طبیعی را با عملکرد کفپوش تخته وینیل ترکیب می کنند. 

در نهایت، Shaw گزینه‌های کفپوش لوکس و مقرون به صرفه را ارائه می‌دهد که توسط ضمانت‌نامه‌ای برجسته با قیمت بین ۶ تا ۱۶ دلار در هر فوت مربع پوشش داده می‌شود.

K.D Woods Company

هفتمین لیست بی طرفانه بهترین مارک های چوب سخت ما، شرکت KD Woods است. این برند که در پنسیلوانیا، ایالات متحده مستقر است، منحصر به فرد است زیرا در کفپوش های چوبی احیا شده تخصص دارد. 

آنها تقریباً از سال 2015 در اطراف هستند و دوست دارند چوب خود را از انبارهای قدیمی نجات دهند. آنها همچنین کفپوش های چوب سخت جدیدی را ارائه می دهند که از درختان مرده یا بالغ برداشت شده اند.

در حال حاضر، KD Woods حدود 30 محصول منحصر به فرد کفپوش را ارائه می دهد. اکثر آنها 100٪ چوب سخت احیا شده معتبر هستند. با این حال، آنها همچنین کفپوش های چوبی جدید را ارائه می دهند. بهترین مارک پارکت با مرور کاتالوگ آنها، بلافاصله متوجه شخصیت و زیبایی خواهید شد، که باعث می شود در بین سایر برندها متمایز شوند.

شما می توانید بسیاری از گونه های چوبی مختلف را در کلکسیون های آنها بیابید، از جمله گیلاس، شاه بلوط، بلوط، بارنوود، افرا، توس، کاج، گردو و هیکوری. شایان ذکر است که طبقات KD از تکمیل کف خود با مایعات آزاد کننده VOC خودداری می کنند. 

در عوض، آنها ترجیح می دهند از روغن های طبیعی استفاده کنند تا خانه شما طبیعی و عاری از مواد شیمیایی مضر باشد.

اکثر تخته های چوب سخت آنها 19 میلی متر ضخامت دارند، که بسیار عالی است زیرا می توانید آنها را چندین بار در طول عمر آنها بازسازی کنید.

 از طرف دیگر، کف های مهندسی شده آن ها بین 12 تا 19 میلی متر ضخامت دارند و فقط یک بار قابل ترمیم هستند. علاوه بر این، KD 25 سال ضمانت مسکونی برای تمام محصولات چوب سخت خود ارائه می دهد.

چرا KD Woods؟

شرکت KD Woods برای صاحبان خانه هایی که به دنبال یک کف چوبی طبیعی با منبع چوب بازیافتی هستند ایده آل است. 

بازیافت چوب سخت فشار وارده بر جنگل‌های ما را کاهش می‌دهد و از جنگل‌زدایی جلوگیری می‌کند، بنابراین شما با انتخاب آن‌ها به ایجاد یک سیاره پایدارتر کمک می‌کنید. جدای از آن، کفپوش آن‌ها می‌تواند نسل‌ها دوام بیاورد، زیرا ضخامت آن ۱۹ میلی‌متر است، و چون بازیابی می‌شود، به سازگاری کمی نیاز دارد و احتمال انقباض و گسترش کمتری دارد. 

شاید تنها نقطه ضعف این برند این باشد که قیمت آن کمی گران است، با آپشن هایی که از 8.5 دلار به ازای هر فوت مربع شروع می شود.

محدوده قیمت: 8.50 تا 25 دلار در هر فوت مربع

جمع بندی مقاله بهترین مارک پارکت

بهترین مارک پارکت لمینت به طور خلاصه، کفپوش های چوبی مطمئناً یک گزینه مطلوب برای کفپوش های جدید برای خانه شما هستند. آنها شخصیت و گرما را به خانه شما اضافه می کنند و به عنوان یک امتیاز، ارزش خانه شما بین سه تا پنج درصد افزایش می یابد. 

بهترین مارک پارکت بنابراین کدام مارک کفپوش چوب سخت بهترین است؟ خوب، ما به سادگی نمی توانیم تصمیم بگیریم. تمام مارک های ذکر شده در راهنمای ما در نوع خود خوب هستند و ما نمی توانیم آنها را از هم جدا کنیم. انتخاب باشماست. فقط مطمئن شوید که هنگام انتخاب کف چوب سخت خود، جنبه های مهم مانند ضخامت، ضمانت، نوع پرداخت و سطح براق را به دقت بررسی کنید.

سوالات متداول بهترین مارک پارکت لمینت