علت از کار افتادن ساعت دیواری
علت از کار افتادن ساعت دیواری و راه های حل کردن مشکل آن

علت از کار افتادن ساعت دیواری یکی از رواج ترین مشکلات خریداران ساعت دیواری میباشد ، خرید ساعت دیواری ، که ما در ای مقاله به بررسی نکات اینکه چرا ساعت دیواری از کار میوفتد میپردازیم . با ما همراه باشید. چرا ساعت دیواری عقب می افتد.

اگر قصد دارید برای خانه خود یا محل کارتان دکوری های فوق العاده لوکس و لاکچری بخرید روی کلمه خرید دکوری خاص کلیک کنید

تریدینگ ویو بهترین ابزار برای تحلیل و ترید در بازار های مالی میباشد . با تریدینگ ویو میتوانید به درامد های میلیونی برسید . برای خرید اکانت تریدینگ ویو کلیک کنید

اگر قصد دارید با ایزی خرید همکاری کنید و بتوانید درامد های میلیونی داشته باشید و بدون نیاز به هیچ سرمایه اولیه کسب و کار انلاین خود را شروع کنید روی کلمه همکاری در فروش پورسانت بالا کلیک کنید تا وارد صفحه معرفی شوید

برای مشاهده مقاله مدل ساعت دیواری پسرانه و خرید ساعت دیواری پسرانه کلیک کنید

چرا ساعت دیواری از کار میوفتد

علت از کار افتادن ساعت دیواری

علت از کار افتادن ساعت دیواری سوالی هست که خیلی از خریداران ساعت دیواری که قصد خرید ساعت دیواری چوبی  رو دارند با ان مواجه هستند ما در این مقاله قصد داریم یک سری نکات و علت هایی رو به شما بگوییم که چرا ساعت از کار میوفتد .

بهترین ابزار برای انالیز سئو سایت و جلو افتادن از رقبا ابزار وورنک میباشد . برای خرید اکانت woorank و خرید اکانت ماز پرو کلیک کنید

تا اخر این مقاله با ما همراه باشید .

برای مشاهده مقاله بسیارمهم ، ضروری و پرکاربرد پادری ضد عفونی کننده کفش کلیک کنید

خیلی وقت خرید پاراوان ، ها شما و تمام کسانی که از ساعت دیواری استفاده میکنید میتوانید مشکلات ساعت ها مکانیکی ، آینه ای و چوبی خودتان را خودتان حل کنید .

به همین منظور در این مقاله فهرستی از راحت ترینن روش ها را تهیه کردیم که میتوانید برای تعمیر ساعت دیواری های خودتان استفاده کنید .

با ی تیر 2 نشون زدن به معنای واقعی هم مبل بخرید هم تخت ، برای خرید مبل تخت شو کلیک کنید

نکته : اگر شما ساعت دیواری ای دارید که برای مدتی طولانی برای شما کار کرده و به طور خیلی ناگهانی از حرکت ایست میکنه و کار نمیکنه ممکن است برای این ساعت دیواری نیاز باشد که تعمیر تخصصی تری نیاز داشته باشد 

در زیر اقداماتی گفته میشود تا علت از کار افتادن ساعت دیواری خودتان را پیدا کنید و تا جایی که امکان دارد خودتان این مشکل رو بدون نیاز به تعمیرات تخصصی تر خودتان حل کنید ولی اگر فکر میکنید که مشکل جدی تر است برای جلوگیری از احتمال اسیب بیشتر به ساعت دیواری آنرا به یک تعمیر کار بسپارید

علت از کار افتادن ساعت دیواری

6 دلیل اصلی از کار افتادن ساعت دیواری

  1. اطمینان از کوک بودن ساعت

همان طور که در جریان هستید برخی از ساعت دیواری ها که مکانیکی هستند انرژی خود را از کوک کردن به دست می اورند . شما میتونید با چرخاندن دسته یه کوک که در پشت ساعت تعبیه شده با چرخاندن فنر اصلی انرژی را ذخیره میکند و سپس به مرور زمان آنرا آزاد میکند .

این انرژی توسط چرخ دنده ها دریافت شده و سپس چرخ دنگ انرژی را اروم اروم آزاد میکند .

ممکن است علت از کار افتادن ساعت دیواری فقط در اثر کار کردن طولانی از کار افتاده باشد و با کوک کردن و تنظیم مجدد بتوانید این مشکل را حل کنید و دوباره از ساعت استفاده کیند .

برای اولین بار در ایران ایزی خرید طرحی برای تعویض ساعت دیواری پیاده سازی کرده است که شما عزیزان میتوانید ساعت های قدیمی، از کار افتاده یا .. خود را با ساعت دیواری های جدید ایزی خرید تعویض نمایید برای کسب اطلاعات بیشتر روی طرح تعویض ساعت دیواری کلیک کنید 

علت از کار افتادن ساعت دیواری

2 .عقره ها با شیشه در تماس هستند 

عقربه دقیقه شمار را حتما بررسی کنید ممکن هست که با شیشه ساعت در تماس باشد . اگر با شیشه در تماس بود به آرامی عقربه را  به طرف صفحه یه ساعت هل بدید تا زمانی که دیگر با شیشه ساعت دیواری در تماس نباشد .

اما اگر عقربه دقیقه شمار با شیشه ساعت در تماس نبود عقربه ی ساعت شمار هم حتما بررسی کنید .

کریسمس نزدیک است ، برای خرید درخت کریسمس کلیک کنید

در صورت تماس عقربه ساعت شمار با شیشه ساعت همون کاری که برای عقربه دقیقه شمار انجام دادید برای ساعت شمار هم انجام دهید .

حتی اگر یک اصطکاک خیلی کم هم بین شیشه یه ساعت دیواری و عقربه ها هم وجود داشته باشد میتواند علت از کار افتادن ساعت دیواری شما باشد .

ما در ایزی خرید بهترین ساعت های دیواری بازار رو که خود مون کیفیت و کارایی اونها رو تایید میکنیم و این قل رو میدهیم که شما ا100 درصد رضایت از خریدتون خواهید داشت . برای مشاهده و خرید ساعت های دیواری آینه ای روی خرید ساعت دیواری آینه ای کلیک کنید همچنین برای خرید ساعت های دیواری چوبی روی کلمه خرید ساعت دیواری شوبرت کلیک کنید

      3 . عقربه ها با یکدیگر تماس دارند

شما میتوانید با نگاه دقیق تر و موشکافانه تر به عقربه های ساعت دیواری مطمعن شوید که عقربه ها با یکدیگر گیر نکرده باشند و تماس نداشته باشند . اگر این طور است  عقربه ی ساعت شما را باید به ارامی به طرف صفحه ی ساعت دیواری فشار بدید به طوری که عقربه نه با صفحه ی ساعت دیواری تماس داشته باشد ن با عقربه های دیگر 

اگر هنوز هم عقربه های ساعت با یکدیگر برخورد دارند شما میتونید عقربه دقیقه شمار را کمی به طرف خود بکشید . دلیل اینکار این هست که بتوانید فضای کافی درست کنید . و حواستون هم باشه که خیلی نکشید که به صفحه ی ساعت دیواری برخورد کنه .

       4 . آیا ساعت رو به تازگی جابه جا کردید ؟

این راه حل مخصوص ساعت دیواری هایی هست که پاندول دار هستند . اگر شما ساعتتان را روی سطوحی قرار داده اید که زاویه ان اندکی با سطح های قبلی متفاوت میباشد ، حرکت یکدست پاندول ساعت دچار تعقییر شده و این امر میتواند علت از کار افتادن ساعت دیواری شما باشد

مهم نیست که حتما ساعت دیواری پانندول دار خود را روی یک صفحه صاف قرار دهید یا برای تنظیم و تراز کردن استفاده کنید .

فقط کافیست که حرکت و ریتم پاندول را به درستی تنظیم کنید .ساعت خود را به ارامی به طرف راست یا چپ تکون و حرکت دهید  و به صدای تیک تاک آن گوش دهید تا وقتی که صدای ان یکنواخت شود .

زمانی ساعت رو ریتم کار میکند که فاصله ی بین تیک تاک های ان یکسان باشد .

علت از کار افتادن ساعت دیواری

5 – عمره موتور ساعت دیواری شما به سر رسیده است 

ساعت های دیواری برای حرکت قدرت و انرژی خود را از موتور ساعت میگیرند . این موتور های ساعت بسته به کیفیتی که دارند هرکدوم یک مدت زمانی را کار میکند بعد این مدت زمان دیگر ممکن است کیفیت اولیه خود را از دهند و نیاز به تعویض موتور داشته باشد .

عمر موتور های ساعت دیواری در ایزی خرید حداقل 3 سال میباشد و ئذ ساعت دیواری های چوبی ببهترین نوع موتور استفاده شده است که ممکن است تا 10 سال دیگم مثل روز اول برای شما کار کند .پس نکته مهمی هست که علت از کار افتادن ساعت دیواری شما  یکی از عوامل مهم آن میتواند از کار افتادن موتور ساعت دیواری باشد . .

علت از کار افتادن ساعت دیواری
علت از کار افتادن ساعت دیواری

      6 – تمام شدن عمر باتری مورد استفاده شده در این ساعت دیواری

یکی از متداول ترین مشکلات از کار افتادن ساعت های دیواری ای که از باتری استفاده میکنند این است که ممکن هست موتور هیچ مشکلی نداشته باشد ، عقربه ها به هم گیر نکرده باشند و یا دلایلی که در بالا ذکر کردیم این مشکلات را نداشته باشند ولی ممکن است باتری ای که در این ساعت دیواری استفاده میکردید علت از کار افتادن ساعت دیواری شما باشد . نکته ای خیلی ساده که ممکن است بعضی مواقع به ان توجه نکرده باشید .

پس همیشه قبل از بررسی موارد گفته شده در بالا حتما باتری خود را تعویض نمایید و اگر هنوز مشکل داشت موارد بالا را انجام دهید

7 – موتور تقلبی گذاشتن روی ساعت شما

یکی از دلایل رایجی که ممکنه علت از کار افتادن ساعت دیواری شما داشته باشه اینه که موتوری که روی ساعت شما هست تقلبی یا به نوعی فیک باشه .

برای مثال یک زمانی به دلیل یک مشکل خیلی کوچیکی که برای ساعت شما پیدا شده بود آنرا به تعمیرات ساعتی برده اید و برگشتید ولی در آن مغازه موتور اصلی ساعت شما را برداشته و موتور فیک روی ساعتتان میزارن و میگن که ساعت شما درست شد و میرید تحویل بگیرید .

برای مدتی این ساعت خوب برای شما کار میکند ولی پس از گذشت چند ماه کامل از کار میوفتد و شما باید موتور خود را تعویض کنین .

طرح تعویض ساعت دیواری
طرح تعویض ساعت دیواری

 

ساعت دیواری خوب و با کیفیت از کجا بخریم ؟

فروشگاه آنلاین ایزی خرید بهترین فروشگاه برای خرید انواع ساعت دیواری در ایران میباشد که مستقیم محصولاتش را از تولید کنندگان یا وارد کنندگان با قیمتی بسیار پایین و کیفیتی بسیار عالی به دست مشتریان خود میرساند .

تمامی ساعت ها با بهترین کیفیت ممکن و دارای گارانتی تعویض معتبر ارسال میشود

فواید خرید از ایزی خرید

1 – ارسال سریع به سراسر کشور در کوتاه ترین زمان ممکن

2 – تمامی ساعت ها دارای ضمانت و گارانتی مخصوص به خود میباشند .

3 – قیمتی بیسیار پایین نسبت به سایت های دیگر .

4 – امکان خرید به صورت عمده و تک

علت از کار افتادن ساعت دیواری

چرا ساعت دیواری عقب می افتد ؟

چرا ساعت دیواری عقب می افتد ؟ این سوالی هست که خیلی از خریداران ساعت دیواری پس از چند سال یا حتی چند ماه بعد از خرید ساعت دیواری و استفاده از آن با این مشکل روبرو میشوند

دلایل عقب ماندن ساعت دیواری

  • گیر کردن عقربه ها به هم دیگ که مانع از حرکت عقربه ها میشود
  • تمام شدن باتری ای که داخل ساعت دیواری استفاده کردید
  • از کار افتادن موتور ساعت دیواری که نیاز هست موتور ساعت رو عوض کنید

حل مشکل عقب ماندن ساعت دیواری

چرا ساعت دیواری عقب می افتد اگر میخواهید خودتان ساعت رو تعمیر کنید میتوانید شیشه رو از روی ساعت برش دارید ، بعد از انجام این کار با دقت عقربه ها را از جای خود در بیارید، بعداز اینکه کار به ترتیب عقربه ها را مجدد و از اول روی ساعت دیواری نصب کنید توجه کنید که عقربه هارا به ترتیبی که بود نصب کنید (همه را بر روی 12 به صورت دقیق قرار دهید).

*توجه به این نکته داشته باشید که عقربه ها بسیار نازک میباشد و مکن است با کمی فشار کج شوند و روی هم قرار بگیرند

*هنگام برداشتن عقربه ها حتما آنها را از محل اتصال عقربه ها یعنی موتور ساعت بگیرید

*در صورتی که فک میکنید نمی توانید این کار را انجام دهید میتوانید به یک ساع ساز مراجله کنید تا مشکل ساعت خود را بیشتر نکنید

!

منبع خارجی از کار افتادن ساعت دیواری clockpreservation

چرا باتری ساعت دیواری زود تمام میشود ؟

در این قسمت قصد داریم به شما بگوییم علت زود تمام شدن باتری ساعت دیواری چی میباشد پس در این بخش هم همراه ما باشید و از اینکه تا اینجا همراه ما هستید صمیمانه از شما سپاس گذاریم .

حتما شما هم از ان دسته کسانی هستید که دوس دارند مصرف باتری ساعت دیواری خودشون رو بدونند . ما اين کار رو با يک مقاومت 18.6 اهمي سه تا مقاومت 56 اهمي موازي شده و يه کارت انجام دادیم.
مقاومت رو با باتري ساعت سري کردم و با اسکوپ هم ولتاژ دو سر مقاومت رو ديدیم. چیزی که ما مشاهده کردیم به صورت زیر میباشد که برای شما هم به اشتراک میگذاریم شاید جالب باشه براتون:

علت زود تمام شدن باتری ساعت دیواری

همونطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید، ساعت دیواری شرکت ما !) در پریودهای 1 ثانیه ای (دقیقا 1 ثانیه) به مدت 32 میلی ثانیه جریان لحظه ای حدود 6 میلی آمپری از باتری مصرف میکنه .

نتیجه گیری این بخش


اگر بخواهیم دقیق حساب کنیم ، جریانی که ساعت دیواری شرکت ما مصرف میکند حدود 190 میکرو آمپر ساعته و اگه توان نامی یه باتری سایز AA "کربن روی" معمولی رو 1200 میلی آمپر ساعت در نظر بگیریم، این باتری باید بتونه ساعت رو حدود 263 روز روشن نگه دارد .

اما!


زمانی که من اومدم یک تستی کنم و باتری قبلی رو روی ساعتم قرار دادم ، روش تاریخ هم زدم "1391/6/17". و تو 2 یا 3 روز گذشته دوباره باتری ساعتم رو عوض کردم به این معنی میباشد که باتری حدود 165 روز کار کرده.
مهم ترین دلیل که میتوان گرفت که چرا تو باتری دوم کمتر کار کرد رو میشه انداخت گردن چینی ها چون جنس بی کیفیت درست کرده بودن .


اما من اومدم و ولتاژ باتری هم بررسی کرد و دیدم که 1.33 ولته! این یعنی باتری هنوز کامل خالی نشده(حتی به وسط هم نرسیده) (یه باتری قلمی در شارژ کامل ولتاژی حدود 1.5 ولت دارد ولی پس از دشارژ کامل ولتاژ ترمینال آن به حدود 0.8 ولت میرسد).

و اما حالا نتیجه این قسمت چیشد ؟ نتیجه اینکه چرا باتری ساعت دیواری زود تمام میشود این شد که ولتاژ کاریش 1.3 تا 1.5 ولته که باعث میشه باتری هاش رو نصفه خور کنه.

پیشنهاد ایزی خرید برای انتخاب بهترین موتور ساعت دیواری

بهترین موتور ساعت دیواری
بهترین موتور ساعت دیواری

همانطور که در بالا اشاره کردیم به این موضوع و متوجه شدید که چرا ساعت دیواری عقب میوفتد یک موتور خوب چقد میتونه رو عمر ساعت دیواری تاثیر بزاره پس به اهمیت ان پی بردید . حالا پیشنهاد ایزی خرید برای خرید یک موتور خوب ساعت دیواری چیست .

پیشنهاد ما خرید ساعت دیواری هایی هست که موتور کوارتز ساخت تایوان دارند و ارام گرد و بدون صدا میباشد .

این موتور در حال حاضر بهترین موتور و محبوب ترین موتور حال حاضر ساعت های دیواری میباشد

جمع بندی موضوع علت از کار افتادن ساعت دیواری

همانطور که مطالعه کردید علت از کار افتادن ساعت دیواری بیشتر به موتور ساعت بستگی دارد . این یعنی همگام خرید ساعت دیواری حتما باید از کیفیت و ضمانت موتور ساعت دیواری اطمینان حاصل کنید تا خریدی بی دردسر داشته باشید .

همچنین این سوال که چرا ساعت دیواری از کار میوفتد رو باید هنگام خرید به برند ساعت دیواری و ضمانتی که داره هم دقت کنید تا بدونید اگر ساعت دیواری از کار افتاد گارانتی داره و میتونید انرا به شرکت تعویض و یا تعمیر کنه براتون

اگر ساعت دیواری ای با مارک متفرقه خرید کنید ممکن هست ساعت شما زود از کار بیوفتد و دیگ گارانتی ای هم در کار نباشه و مجبور به خرید یک ساعت دیگر هستید

ضمانت ساعت های دیواری به چه صورتی هست

ساعت های دیواری ای که از برند های اصلی تولید کننده باشند معمولا گارانتی شرکتی هنگام خرید دارند که این گارانتی از 2 تا 3 سال میتواند باشد . این گارانتی شامل از کار افتادن موتور ساعت ، از بین رفتن رنگ ساعت و .. شامل گارانتی میباشند .

برای مشاهده مقاله بهترین رول ضد عرق مردانه ایرانی کلیک کنید

هر اتفاقی برای ساعت های دیواری ای که گارانتی داشته باشند بیوفته شرکت موظف به تعمیر رایگان ان یا اگر مشکل ان جدی باشد انرا به رایگان برای شما تعویض میکند .

برای همین موضوع هست که پیشنهاد ما به شما خرید ساعت دیواری از ایزی خرید است زیرا تمامی ساعت های موجود در ایزی خرید دارای گارانتی معتبر 3 ساله شرکتی میباشند و هر مشکلی داشته باشند به صورت رایگان تعویض میشوند .

همکاری در فروش ساعت دیواری

شما عزیزان میتوانید با ایزی خرید همکاری کنید و اگر قصد شروع کسب و کارتان را دارید میتوایند ساعت های موجود در ایزی خرید را بفروشید . برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید 09921236048

همکاری در فروش چیست