دکوراتیو چیست
دکوراتیو چیست ❤️ 15 نکته مهم دکوراسیون خانه + اپدیت 19 خرداد

دکوراتیو چیست ، کلمه دکوراتیو یا هنر تزیینی هدفش طراحی و ساخت محصولاتی است که علاوه بر زیبایی و تزئینی کاربردی هستند. عبارت دکوراتیو چیست؟ تابلو دکوراتیو چیست ، ؛ بیشتر از آن که برای معماری باشد، مربوط به طراحی داخلی است.

حتما بخوانید : خرید دکوری خانه

البته بخشی از هنرهای تزیینی و زیبا را می‌توان در آثاری مثل تابلوهای نقاشی، مجسمه، عکس و.. دید. اما این اشیا بیشتر از اینکه در زندگی مورد استفاده باشند برای مشاهده و تحریک حس زیبایی شناسی در بیننده ایجاد می‌شوند. در این مطلب مشاهده میکنید معنی دکوراتیو رو – چگونه سنگ فرش نصب کنیم .

کاربردی : خرید اکانت moz pro

بهترین ابزار برای ترید کردن و تحلیل کردن برای سود کردن در بازار های مالی تریدینگ ویو میباشد . برای خرید اکانت تریدینگ ویو کلیک کنید

طراحی دکوراتیو داخلی چیست؟

دکوراتیو چیست

در طراحی داخلی از تنوع وسیعی از اشیا استفاده می‌شود ولی برای شناسایی اشیا و اجسام دکوراتیو باید به دو نکته مهم توجه کرد:

 1. برای درست کردن شی دکوراتیو از ترکیب صنعت و هنر استفاده می‌شود.
 2. اجسام دکوراتیو علاوه بر زیبا بودن و تزئینی، کاربردی هستند.

حتما بخوانید : خرید ساعت دیواری

برای ساخت اشیای دکوراتیو از موادی مانند سرامیک، چوب، شیشه، فلز و منسوجات استفاده می‌کنند. اجسام دکوراتیو چیست ، خانه گاهی مانند کاغذ دیواری، بهترین موتور ساعت دیواری ، ثابت و گاهی مثل انواع ظروف، آیینه و.. متحرک و قابل جابه‌جایی هستند. تعدادی از اشیا دکوراتیو را در زیر آورده ایم – دکوراتیو چیست

چند ایده برای چیدمان اشیا دکوراتیو در طراحی خانه

همیشه برای اضافه کردن محصولات دکوراتیو به خانه 2 راه وجود دارد :

 1. بدون هیچ توجهی به محیط خانه به فروشگاه بریم و در بین قفسه‌ها بگردیم و هر چیزی که فکر می‌کنیم به درد بخور و زیبا است، بخریم.
 2. ابتدا محیط اطراف خانه را کامل ببینیم آیا اصلا به شی دکوراتیوی نیاز داریم یا نه؟ و اگر می‌خواهیم محل‌های خالی خانه را پر کنیم این محل‌ها بهتر است با کدام سبک از اجسام تزیینی جایگزین شود. یک قفسه، گلدان یا میز؟

در این سایت میتوانید انواع محصولات دکوراتیو رو برای ایده برداری ببینید

amazon

شما کدوم راه را برای طراحی اجسام دکوراتیو انتخاب میکنید

دکوراتیو منزل به چه معناست؟

دکوراتیو چیست

به اجزای زیبایی شناسی اشاره دارد که برای ایجاد جذابیت و جذابیت بصری خانه استفاده می شود. دکور خانه شامل اقلام و اشیاء فیزیکی (مبلمان، هنر و لوازم جانبی)، قرار دادن وسایل و اشیاء فیزیکی و رنگ‌ها و مصالح اتاق (کف‌پوش، دیوارپوش، پوشش پنجره‌ها و سقف) است.

سبک های مختلفی برای دکوراسیون منزل وجود دارد. گزینه های رنگ، سبک مبلمان و چیدمان اشیا در یک اتاق نامحدود است.

مبلمان و تزیینات دیوار تنها آغاز کار در مورد دکوراسیون منزل است. لوازم و تزیینات بسیار دیگری نیز وجود دارد که می تواند خانه شما را زیبا کند!

 • پانسمان های پنجره: پرده ها، پرده ها و سایر پانسمان های پنجره شما می توانند در ایجاد فضای زیبایی شناسی خانه شما تأثیرگذار باشند. نه تنها ظاهر آنها، بلکه نحوه فیلتر کردن نور در خانه شما می تواند مهم باشد!
 • گیاهان خانگی: گیاهان چه واقعی و چه مصنوعی، می توانند حال و هوای خاصی ایجاد کنند که ظاهر خانه شما را بهبود می بخشد.
 • آثار هنری سه بعدی: در حالی که دیوارپوش ها، نقاشی ها و عکس ها از رایج ترین راه ها برای ایجاد فضا هستند، مجسمه ها و کلکسیون ها راه دیگری برای تزئین هستند. می توانید از آنها برای ایجاد یک موضوع موضوعی استفاده کنید یا می توانید آنها را بر اساس سایر ویژگی های زیبایی شناختی انتخاب کنید.

نکته های مهم مقاله دکوراتیو چیست

وسایل دکوری منزل نباید کاربرد عملی داشته باشند. ظاهر یک کالا چیزی است که آن را به بخشی از دکوراسیون منزل شما تبدیل می کند. ممکن است از نظر عملی نیز مفید باشد، اما ضروری نیست. به عنوان مثال، دیوارکوبی که برای ظاهر آن انتخاب شده است، دکوراسیون منزل است.

مفهوم دکوراتیو

دکوراتیو چیست ، همچنین ممکن است یک هدف عملی داشته باشد – برای مثال، عایق دما یا صدا – اما این بدان معنا نیست که هنوز یک آیتم تزئینی خانه نیست. اگر برای رنگ، بافت یا تصویری که علاوه بر استفاده عملی یا به جای آن به تصویر می‌کشد، انتخاب شده باشد، دکور خانه است.

نمونه دیگری در این راستا قطعات مبلمان هستند. برای مثال مبل شما هدفی را برآورده می کند. جایی برای شما، خانواده و مهمانانتان فراهم می کند تا راحت بنشینید. با این حال، اکثر مردم مبل را بر اساس عملکرد آن به عنوان یک مبلمان به تنهایی انتخاب نمی کنند. آنها همچنین آن را بر اساس رنگ روکش یا شاید بافت انتخاب می کنند.

آنها همچنین ممکن است شکل مبل را در نظر بگیرند – مثلاً شبح یا سبک آن.

چگونه دکوراسیون خانه خود را هماهنگ کنم؟

راه های مختلفی برای توسعه ظاهر داخلی خانه شما مطابق با نیازهای شما وجود دارد. برخی از افراد این کار را به عنوان یک سرگرمی شخصی انجام می دهند و همه تصمیمات طراحی را خودشان می گیرند.

 برخی دیگر انتخاب می کنند که افراد حرفه ای را برای انجام برخی یا همه انتخاب های طراحی استخدام کنند. این کاملا به شما بستگی دارد! در اینجا چند راه وجود دارد که می توانید برای توسعه دکوراسیون داخلی خود استفاده کنید:

روش های هماهنگ کردن دکوراسیون خانه

 • موضوع یا موضوعی را که دوست دارید انتخاب کنید. این یکی از رایج ترین روش های تزئین است. شما با یک ایده شروع می کنید که معمولاً به یک موضوع، سرگرمی یا موضوع مربوط می شود. به عنوان مثال، شاید شما عاشق گذراندن تعطیلات خود در ساحل هستید. 
 • ممکن است تصمیم بگیرید حمام اصلی خود را با تم ساحلی تزئین کنید. می‌توانید پرده‌های دوش با طرح‌های مربوط به ساحل روی آن‌ها پیدا کنید، دکوراتیو چیست ، از حوله‌های ساحلی بزرگ و روشن به‌عنوان حوله حمام خود استفاده کنید، و به دنبال تکه‌های کوچک سرگرم‌کننده و متناسب با موضوع باشید، مانند ظرف صابونی به شکل صندلی ساحل، یا صابون‌های تزئینی به شکل صدف. .
 • طرح رنگی را که دوست دارید انتخاب کنید. گاهی اوقات، به جای انتخاب یک موضوع، ممکن است بخواهید فقط یک طرح رنگی را انتخاب کنید و انواع ایده های مختلف را که مکمل آن هستند، ترکیب کنید. به جای تم ساحلی، می‌توانید آبی و سفید سرولین را به عنوان رنگ‌های اصلی حمام خود انتخاب کنید و با حوله‌ها، تشک‌ها و لوازمی که با این رنگ‌ها مطابقت دارند یا مکمل آن‌ها هستند تزئین کنید.
 • یک دوره خاص یا سبک تثبیت شده را انتخاب کنید. شاید به جای تمرکز روی یک تم یا یک رنگ، به سادگی عاشق سبک آرت دکو در دکوراسیون داخلی یا سبک شدیدا مینیمالیست باشید. این کاملاً خوب است که دکوراسیون خانه خود را حول چیزی شبیه به این متمرکز کنید!
 • یک قطعه گفتگوی خاص را انتخاب کنید. حتی ممکن است کل دکوراسیون خود را بر اساس یک تکه تکیه دهید – مثلاً یک نقاشی یا مجسمه بزرگ و مرکزی که دوست دارید.

دریافت ایده های دکوراسیون منزل

بسیاری از مردم برای الهام گرفتن به خانه های دیگران نگاه می کنند، دکوراتیو چیست ، چه خانه هایی که شخصاً از آنها بازدید می کنند یا در مجلات می بینند. همچنین می توانید از دنیای طبیعی الهام بگیرید یا به صورت آنلاین نگاه کنید (مانند  ایده های دکور خانه ). برای مثال پینترست مکانی عالی برای جستجوی ایده های تزئینی است.

در واقع، شما می توانید هر کاری را که می خواهید با خانه خود انجام دهید و تا زمانی که هدف شما این باشد که آن را از نظر زیبایی شناسی جذاب و جالب جلوه دهید، هنوز هم دکوراسیون خانه است.

 دکوراتیو چیست ، این می تواند به معنای ویترینی از چهره های کلکسیونی باشد، یا ممکن است چاپ آثار هنری مورد علاقه شما باشد. ممکن است سوغاتی هایی باشد که در سفرهایتان جمع آوری کرده اید یا قفسه هایی که کتاب هایتان را به نمایش می گذارند.