اخبار گوناگون

راهنمای خرید بهترین میکروفن مداحی

chat gpt banner - راهنمای خرید بهترین میکروفن مداحی

با نزدیک شدن به ایام محرم، برگزارکنندگان مراسم‌های مذهبی برای تهیه تجهیزات صوتی هیئتی از جمله میکروفن مداحی اقدام می‌کنند. با اینکه میکروفن‌های زیاد و متنوعی در بازار موجود است اما تنها بعضی از آنها مناسب میکروفن مداحی می‌باشند. ما در این مقاله قصد داریم میکروفن‌های مناسب مداحی و ویژگی‌های آنها را برای شما شرح دهیم تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

میکروفن یک دستگاه الکترونیکی است و صداها را به سیگنال‌های صوتی تبدیل می‌کند. زمانی که مداح شروع به خواندن می‌کند صدا توسط میکروفن دریافت می‌شود و سیم پیچ داخلی آن مرتعش می‌گردد و سپس ولتاژی در خروجی میکروفن تولید می‌شود.

میکروفن‌ها دارای انواع مختلفی هستند که بعضی از انواع رایج آن میکروفن‌های داینامیکی، کاندنسر و الکترواستاتیک می‌باشند. هر کدام از آنها ویژگی‌های خاص خود را دارند. میکروفن‌های داینامیک برای مکان‌های شلوغ بسیار مناسب هستند و بیشتر از این نوع میکروفن به عنوان میکروفن مداحی استفاده می‌کنند. بهترین میکروفن مداحی باید دارای شرایط و ویژگی‌هایی باشد تا صدا را با کیفیت و وضوح بالا انتقال دهد. کیفیت میکروفن در برگزاری مراسم مذهبی تاثیر و نقش زیادی دارد بنابراین مداحان باید با دقت زیادی دست به انتخاب میکروفن مداحی بزنند.

motion site low 1 - راهنمای خرید بهترین میکروفن مداحی

یک میکروفن مداحی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

همانطور که گفتیم میکروفن مداحی باید ویژگی‌هایی داشته باشد که در برگزاری مراسم مشکل ایجاد نکند. ضروری‌ترین ویژگی یک میکروفن مداحی و سخنرانی، کیفیت صدایی است که از آن می‌شنوید. میکروفن های مناسب مداحی باید گیرایی و حجم صدای بالایی داشته باشند. یک میکروفن مداحی خوب نه تنها کیفیت برگزاری مراسم را بالا می‌برد بلکه احساسات مداح را عمیقا به سوگواران منتقل می‌کند.

از دیگر مواردی که هنگام انتخاب و خرید میکروفن مداحی باید به آن دقت کنید، آمپدانس، فرکانس تحت پوشش، نوع مبدل و الگوی صدابرداری است. بیشتر مداحان ترجیح می‌دهند از میکروفن‌های داینامیک که بصورت دستی هستند، استفاده کنند. میکروفن داینامیک در دو نوع کلیددار و بدون کلید در بازار موجود می‌باشند. بهتر است از میکروفن بدون کلید به عنوان میکروفن مداحی استفاده شود زیرا که نویز کمتری نسبت به میکروفن کلیددار دارد.

انواع میکروفن مداحی

میکروفن مداحی دارای انواع مختلفی است که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند و شما با توجه به نیازتان باید مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید. از میکروفن های مناسب مداحی می‌توان به میکروفن بی سیم، باسیم و یقه‌ای اشاره کرد.

میکروفن بی سیم

در صورتی که میکروفن بی سیم را به عنوان میکروفن مداحی انتخاب کنید استفاده از آن راحت‌تر است. چرا که مداح و سخنران می‌توانند آزادانه حرکت کنند و هنگام استفاده از آن دیگر سیم مزاحمتی برای آنها ایجاد نمی‌کند. انواع میکروفن‌های بی سیم در دو پهنای باند VHF و UHF در بازار موجود هستند و فرکانس آنها می‌تواند متغیر و یا ثابت باشد. در دسته‌های عزاداری و فضای باز بهتر است که از میکروفن فرکانس متغیر استفاده کنید. زیرا وقتی دسته‌های سوگواری به یکدیگر می‌رسند اگر میکروفن‌های آنها هم فرکانس باشد صدای مداحان با همدیگر تداخل پیدا می‌کند.

در صورتی که میکروفن بی سیم فرکانس متغیر را به عنوان میکروفن مداحی تهیه کنید با تغییر دادن فرکانس آن به راحتی می‌توانید از این تداخل جلوگیری کنید. همچنین با تغییر فرکانس می‌توان ریسک افتادن صدای نویز بر روی صدای مداح را کم کرد. میکروفن‌های بی سیم در سه دسته میکروفن دستی، یقه‌ای و هدمیک به بازار عرضه می‌شوند.

از میکروفن‌های هدمیک و یقه‌ای معمولا برای سخنرانی و اجرای تعزیه و از میکروفن‌های دستی برای مداحی در دسته‌جات عزاداری استفاده می‌کنند. علاوه بر تمام مزایایی که میکروفن بی سیم دارد باید معایب آن را نیز در نظر بگیرید. برای مثال باید حواستان به شارژ آن باشد که در وسط مراسم تمام نشود، همچنین کیفت صدای میکروفن بیسیم کمتر از میکروفن باسیم می‌باشد.

motion site low 1 - راهنمای خرید بهترین میکروفن مداحی
0ac0642b c32b 4a5f b79d e2643e7fe955 - راهنمای خرید بهترین میکروفن مداحی

میکروفن با سیم

نوع دیگری از میکروفن که به عنوان میکروفن مداحی از آن استفاده می‌کنند میکروفن باسیم می‌باشد. میکروفن باسیم از طریق کابل به یک آمپلی فایر یا تجهیزات ضبط صدا وصل می‌شود. همین امر باعث می‌شود سیگنال صدای مداح و سخنران در هنگام حرکت بدون نوسان پخش شود. میکروفن باسیم نسبت به میکروفن بی سیم دارای آزادی عمل کمتری است ولی احتمال تداخل فرکانسی با سایر دستگاه‌های بی سیم و رادیویی که بطور همزمان در حال استفاده می‌باشند بسیار کم است. میکروفن باسیم انعطاف‌پذیری بالایی دارد و از ورود نویز نیز جلوگیری می‌کند.

این نوع میکروفن نیز دارای سه مدل هدمیک، یقه‌ای و دستی می‌باشد. وقتی از میکروفن باسیم به عنوان میکروفن مداحی استفاده می‌کنید دیگر نگران تمام شدن شارژ آن نیستید. بطور کلی اگر شرایط برگزاری مراسم مذهبی به گونه‌ای است که سیم میکروفن برای مداح مزاحمتی ایجاد نمی‌کند، پیشنهاد ما خرید میکروفن باسیم می‌باشد. چرا که هم قیمت بهتری دارند و هم از کیفیت پخش صدای بالاتری برخوردار است.

21c6431f d3b4 413f baff 978bed9c97e5 - راهنمای خرید بهترین میکروفن مداحی

میکروفن یقه‌ای

میکروفن یقه‌ای، میکروفن کوچکی است که به لباس مداح و یا سخنران متصل می‌گردد. این مزیت باعث می‌شود که دست‌های مداح آزاد باشد و بتواند آزادانه حرکت کند و نیاز نیست تمام مدت میکروفن مداحی را در دست یا روی پایه نگه دارد. همچنین با وجود میکروفن یقه‌ای مداح می‌تواند با تسلط بیشتری به اجرای مراسم بپردازد. می‌توانید انواع میکروفن یقه‌ای را در ویس‌کده خریداری نمایید.

d2afdd58 c8a5 4b63 bbd2 52e231360a7a - راهنمای خرید بهترین میکروفن مداحی

معرفی بهترین میکروفن مداحی

همانطور که گفته شد میکروفن مداحی دارای انواع مختلف و ویژگی‌های متفاوتی است که هر هیئتی با توجه به شرایط خود باید بهترین میکروفن مداحی را انتخاب کند. اما در میان این همه تنوع در بازار، چند محصول وجود دارد که طرفداران زیادی بین مداحان و سخنرانان دارند. در ادامه به معرفی پرفروش‌ترین و بهترین میکروفن های مداحی می‌پردازیم.

میکروفن جاسکو مدل 1000

برند جاسکو یکی از معتبرترین برندهای تولید تجهیزات صوتی می‌باشد. این محصول از سری میکروفن‌های داینامیک برند جاسکو است و از الگوی دو قطبی کاردیود برای جذب صدای اصلی و حذف نویز و صداهای فیدبک استفاده می‌کند. میکروفن جاسکو مدل 1000 دارای کابل 10 متری، گلویی و ابری مخصوص میکروفن می‌باشد. این میکروفن دارای طراحی خاصی است و به همین دلیل همیشه توجه مداحان را به خود جلب می‌کند. بنابراین این محصول می‌تواند یک انتخاب عالی به عنوان میکروفن مداحی مساجد و هیئت‌ها باشد.

میکروفن جاسکو مدل 2000

این محصول از برند جاسکو نیز در بین مداحان بسیار محبوب است. میکروفن جاسکو 2000 جز میکروفن‌های داینامیک با الگوی قطبی کاردیود می‌باشد و به علت داشتن ساختار هدایت صدایی خاص، صداهای اضافه در اطراف میکروفن را حذف کرده و فقط صدای اصلی را پخش می‌کند. این مزیت باعث می‌شود میکروفن جاسکو 2000 یک انتخاب مناسب در مکان‌های شلوغ و پرجمعیت مانند مراسم‌های مذهبی ماه محرم باشد. ویژگی‌هایی مانند کابل 5 متری، بدنه فلزی مستحکم، سبک بودن و سر مشبک فلزی این محصول را به بهترین میکروفن مداحی تبدیل کرده است.

کلام آخر

در این مقاله با اهمیت و نقش میکروفن مداحی در مراسم‌های مذهبی آشنا شدید. حال اینکه شما چه میکروفنی را باید برای هیئت خود انتخاب کنید به شرایط و بودجه شما بستگی دارد. اگر هنوز در انتخاب و خرید بهترین میکروفن مداحی به نتیجه قطعی نرسیده‌اید، می‌توانید با شماره 02191692311 تماس حاصل کرده و از کارشناسان باتجربه مجموعه ویس‌کده مشاوره و راهنمایی بگیرید.

chat gpt banner - راهنمای خرید بهترین میکروفن مداحی 7 - راهنمای خرید بهترین میکروفن مداحی

Admin Content

من یک نویسنده هستم که علاقه زیادی به تولید محتوا درباره موضوعات ترند در دنیا دارم و شما در حال خواندن مطالبی هستید که من نوشته ام و خوشحال میشوم نظرات خود را درباره محتوا هایی که میخوانید با من به اشتراک بگذارید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا