مناسبت ها و جشن ها

داستان ولنتاین چیست ؟

داستان ولنتاین چیست ؟ به نقل از ایزی مگ ، در این مقاله به شما عزیزان داستان واقعی ولنتاین چیست را توضح میدهیم تا شما این روز بزرگ را درک کنید و بدانید که اصلا ولنتاین برای چی به وجود آمده . مطمعنم از این مقاله که به عنوان یک داستان میتوانید نگاه کنید خیلی خوشتون میاد .

خوشحال میشویم نظرات و پیشنهاد های خودتان هم با ما به اشتراک بگذارید . بریم که این داستان ولنتاین ، فوق العاده جذاب را شروع کنیم .

مقدمه مقاله داستان ولنتاین

پیش از اینکه ادامه این مقاله رو بخوانید ما در ایزی خرید زیبا ترین و خشگل ترین پک های ولنتاین رو برای شما عزیزان با قیمت های فوق العاده مناسب موجود کردیم که میتوانید خرید خود را انجام دهید و در کوتاه ترین زمان ممکن درب منزل سفارش خود را تحویل بگیرید .

motion site low 1 - داستان ولنتاین چیست ؟

برای خرید کافیست روی کلمه خرید پک ولنتاین ، کلیک کنید تا وارد صفحه مربوطه شوید .

همچنین بخوانید : ولنتاین چه روزی است .

داستان ولنتاین چیست

روایت های زیادی در مورد نام گذاری روز ولنتاین وجود دارد. روز 14 فوریه ( به میلادی )یا 25 بهمن ( به شمسی )، که در سرتاسر جهان با نماد عشق و دلدادگی، شناخته می شود را روز ولنتاین می گویند. داستان واقعی ولنتاین ، در این روز دلدادگان برای یکدیگر، هدایایی را به عنوان نمادی از عشق به طرف مقابل خودشان، تقدیم می کنند.

این هدایا، هر کدام نماد یکی از احساسات عاشق به معشوق است. آن ها می توانند شامل گل، شکلات، عروسک و … باشند.

البته در سال های اخیر، تمام این هدایا به صورت پکیج ولنتاین در اکثر فروشگاه های آنلاین و غیر آنلان، در دسترس هستند. روز ولنتاین صرفا مختص عشاق نیست، بلکه شامل تمام افرادی می شود که مهر و محبت شخصی را در دل دارند. حتی می تواند شامل محبت پدرانه یا مادرانه نسبت به فرزند خودشان و یا بالعکس نیز بشود.

افسانه ی ولنتاین چیست و به کدام قرن برمی گردد؟

داستان ولنتاین ، هیچ کس به درستی نمی داند کدام یک از روایت های مرسوم در مورد ولنتاین، قابل استناد است. اما هر کدام این روایت ها، رنگ و بوی خودش را دارد.

motion site low 1 - داستان ولنتاین چیست ؟

روایت داستان واقعی ولنتاین

معروف ترین روایتی که در مورد ولنتاین وجود دارد، به قرن سوم میلادی بر می گردد. در آن زمان، امپراطور وقت روم، کلادیوس دوم، فردی افراطی در امور کشورداری بود. او اعتقاد داشت؛ احساسات مانع از این می شود که جنگجویان با تمام نیروی خودشان، برای روم بجنگند و سربازان متاهل، جنگجوبان ضعیف تری نسبت به سربازان مجرد هستند.

کلادیوس دوم اعتقاد داشت، حس تعهد به خانواده و همسران در سربازان متاهل، می تواند به حس تعهد آن ها نسبت به کشور خودشان، اولویت پیدا بکند و این با اهداف امپراطور روم، سازگار نبود. او می دانست که این اولویت بندی سربازان، ممکن هست حتی باعث بشود تا مردان رومی از شرکت در میدان جنگ، سر باز بزنند.

در حالی که، امپراطور برای کشور گشایی های خودش، احتیاج به سربازان زیادی داشت. برای همین، قانونی را تصویب کرد که طبق این قانون، سربازان اجازه ازدواج نداشتند و باید تا زمانی که در میدان جنگ هستند، مجرد باقی بمانند.

داستان واقعی ولنتاین ، این عقیده کلادیوس دوم، مخالفان زیادی در روم داشت. یکی از این مخالفان، کشیشی به نام سینت ولنتاین بود. او معتقد بود، ازدواج نه تنها باعث ضعف سربازان در میدان جنگ نمی شود، بلکه انگیزه آن ها را برای خوب جنگیدن افزایش می دهد.

داستان واقعی ولنتاین چیست

از این رو، سینت ولنتاین به دور از چشم کلادیوس دوم، مراسم ازدواج مخفیانه برای سربازان برگزار می کرد و آن ها را به دلدادگان خودشان می رساند. دیری نپایید که کلادیوس دوم از موضوع خبردار شد. او که بسیار از سرپیچی کشیش سینت خشمگین بود، دستور داد تا ولنتاین را بلافاصله زندانی بکنند و او را به پای طناب دار بفرستند.

طبق دستور کلادیوس دوم، کشیش ولنتاین را دستگیر کرده و به زندان انداختند. زندانبان او، دختری زیبا ولی نابینا داشت. ولنتاین یک دل نه صد دل، عاشق دختر نابینای زندانبان شد. اما تقدیر روزگار، بر ناکام ماندن او از این عشق را رقم زد. روز 14 فوریه یا همان 25 بهمن ماه، ولنتاین خودش را برای چوبه دار آماده می کرد. اما او قبل از اینکه پای چوبه دار برود، نامه ای را برای دلدار خود نوشت. نامه خود را با نوشتن جمله ” از طرف ولنتاین تو” به پایان رساند.

کشیش ولنتاین که خود ناجی پیوند دادن قلب های عاشق بود، حال خودش با قلبی عاشق، هیچگاه به وصال یار نرسید و در مقابل چشمان اشک آلود دختر زندانبان، به دار آویخته شد. به همین خاطر، ولنتاین را “شهید راه عشق” می نامند و از آن زمان، کشیش سینت ولنتاین، به عنوان نماد و سمبل عشق شناخته می شود داستان ولنتاین چیست .

روایتی دیگر از داستان واقعی ولنتاین
اما روایت و داستان ولنتاین ، دیگری نیز برای نام گذاری روز ولنتاین وجود دارد. تا سال 1500 میلادی، کلمه ولنتاین مربوط به فردی بود که در یکی از رسوم روم باستان، نامش از جعبه مخصوصی، بیرون می آمد. در آن زمان، نام هر کسی که از این جعبه مخصوص، بیرون می آمد را ولنتاین می گذاشتند و او را به عنوان محبوب بر می گزیدند.

از سال 1533 میلادی، ولنتاین دیگر نام فرد بیرون آمده از جعبه نبود. بلکه نام قطعه کاغذی تاشده بود که اسم محبوب بر روی آن نوشته شده بود. پس از سال 1610 میلادی، ولنتاین نام هدیه ای بود که به این فرد داده می شد. اما از سال 1824 به بعد، نام شعر یا قطعه ای ادبی بود که برای محبوب نوشته می شد.

داستان ولنتاین ، رومی ها جشنی به نام ” لوپرکالیا ” داشتند که هر ساله در 15 فوریه آن را برگذار می کردند. طبق سنت قدیمی رومی ها، در این جشن، حاصل خیزی و باروری گرامی داشته می شد. در آن زمان، ارتش رومی ها، حملات زیادی با اهداف کشورگشایی، به کشورهای دیگر را انجام می دادند. در آن سال ها، یکی از کشورهایی که مورد حمله رومی ها قرار گرفت، کشور فرانسه بود.

روایت ولنتاین

رومی ها بعد از حمله به فرانسه، فستیوالی را در آن جا به راه انداختند.

در این فستیوال، پسران رومی برای انتخاب همسران خود، نام دخترانی را که از قبل بر روی تکه کاغذهایی نوشته شده است و در گلدانی قرار داده شده را از گلدان بیرون می کشیدند. سپس هدایایی بین آن ها رد و بدل می شد. در آن زمان، این جشن را مردمانی که از نظر کلیسا، بی دین نامیده می شدند، انجام می دادند.

از آنجایی که این فستیوال به سرعت در میان همگان به محبوبیت رسید، در سال 469 میلادی، پاپ گلاسیوس تصمیم گرفت به این جشن رنگ قداست ببخشد و اعلام کرد که از این پس، این جشن به افتخار ” سن ولنتاین ” برگذار خواهد شد.

در قرون وسطی، در کشور ایتالیا نیز فستیوالی برگزار می شد. داستان ولنتاین ، در این فستیوال، جوانان مجرد در باغ های زیبای ایتالیا دور همی برگذار می کردند. این جشن ها با موسیقی و شعر های عاشقانه همراه بود. پس از گذشت یک بازه زمانی از جشن، جوانان حاضر در آن جشن بصورت جفت، با همدیگر در باغ قدم می زدند.

بعد از این که پای رومی ها به کشور انگلستان رسید، جشن کشیدن نام ولنتاین از جعبه، در این کشور نیز رایج شد.

این جشن در میان مردان جوان انگلیسی چنان محبوب شده بود که حتی بعد از این که رومی ها این کشور را ترک کردند، این رسم میان آن ها ادامه پیدا کرد. مردان جوان انگلیسی، نام تمام دختران جوان را بر روی تکه های کاغذ می نوشتند، آن ها را تا می کردند و در کاسه ای می ریختند.

سپس با چشمان بسته، یکی از این تکه کاغذها را که نام دختری بر روی آن نوشته شده بود را از کاسه بیرون می کشیدند.

نام هر دختری که در می آمد، آن دختر برای یک سال آینده، ولنتاین آن مرد جوان نامیده می شد.

داستان واقعی ولنتاین ، همین فستیوال به شکلی دیگر نیز برگزار می شد؛ یک کشیش، دو مرد رومی جوان را در کلیسا متبرک می کرد. این دو مرد متبرک شده، یک شلاق چرمی از پوست بز را در دست می گرفتند و در خیابان ها به این ور و آن ور می دویدند. شلاق چرمی ” فبروا ” نام داشت.

آن ها اعتقاد داشتند؛ برای این که زنان باروری بهتری داشته باشند و فرزندان بیشتری به دنیا بیاورند، باید این شلاق به آن ها برخورد بکند. به اعتقاد آن ها؛ هر چه تعداد برخورد شلاق به زنان بیشتر می بود، شانس باروری در آن ها افزایش می یافت.

این باور نشأت گرفته از یک افسانه قدیمی بود. طبق این افسانه، این مردان جوان، این کار را به افتخار ” فونوس ” ایزد جنگل و کشتزارها انجام می دادند که شبیه به خدای یونانی، ” پن ” بود. آن ها با هدف تداعی باروری، این رسم را برای سالیان درازی انجام می دادند .

روایت ها و داستان واقعی ولنتاین

داستان ولنتاین ، به وجود آمدن اولین کارت ولنتاین
داستان ولنتاین چیست ؟ یک قرن زمان برد تا اولین ” کارت ولنتاین ” در آمریکا به وجود آمد. در سال 1477 میلادی، بانویی به نام مارجری بروز که در انگلستان زندگی می کرد، اولین کارت ولنتاین را به معشوق خودش، جان پاستون فرستاد. او این کارت را به عنوان نماد ولنتاینی فرستاد که زمانی به معنی ” محبوب” بود و بعد ها نماینده ” پیام عشق” شد.

در 14 فوریه سال 1667 میلادی، ساموئل پییرز نیز در دفتر خاطرات خودش، از اولین کارت ولنتاین سخن به میان آورده است. ساموئل یک برگ کاغذ آبی که با حروف طلائی نوشته شده بود را از همسرش به عنوان نماد ولنتاین هدیه گرفته بود. سال های زیادی سپری شد تا این رسم همه گیر بشود.

صد سالی طول کشید تا دادن نامه عاشقانه به محبوب، در میام مردم متداول بشود. با این که کلیسای کاتولیک ها از این رسم حمایت زیادی نکردند، داستان واقعی ولنتاین ، اما استقبالی که در کشورهای کاتولیک از این رسم شد، به مرور باعث رواج آن در این کشورها شد.

اما شگفتانه این ماجرا این جا بود که ولنتاین ها توسط خود راهبه ها ساخته می شدند. آن ها یک قلب توری شکل بودند که با نقاشی گل و طرح کوپیدون ( در اساطیر رومی به معنی رب النوع عشق) در وسط آن ساخته می شدند.

هدیه های ولنتاین به شکل امروزی رایج نبودند. بیشتر آن ها به صورت ” پاکت های کاغذی تا شده” بودند. چون هزینه های پست گران بود، این پاکت ها را تا کرده و مهر و موم می کردند.

جمع بندی نهایی مقاله داستان ولنتاین چیست

داستان ولنتاین ، جالب بود نه ؟ در این مقاله دو روایتی که از داستان ولنتاین چیست وجود داشت رو به شما به طور کامل گفتیم . فک کنم خیلی خوشتون اومد که تا اینجای مقاله با ما همراه بودید . خوشحال میشیم اگر نظرات و پیشنهادات خود را زیر همین مقاله با ما به اشتراک بگذارید .

منبع : ایزی خرید

7 - داستان ولنتاین چیست ؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا